jiri77 jiri77 komentáře u knih

Maigret a přítel z dětství / Maigret a zločin na vsi Maigret a přítel z dětství / Maigret a zločin na vsi Georges Simenon

Skvělé čtení na nedělní odpoledne.

22.01.2013 5 z 5

Gara Jaka - příběh geparda Gara Jaka - příběh geparda Desmond Varaday

Jedna z nejpěknějších knížek mého dětství,ještě si pamatuji jak jsem ji četl ve škole pod lavicí :-)

22.01.2013 5 z 5

Mumie před soudem Mumie před soudem Christian Jacq

Dobře čtivý detektivní příběh s Egyptskou tématikou zasazený do Londýna 19.století.Na konci knihy je stručný popis proč a jak se mumifikovalo.Skvělá a poučná kniha.

15.01.2013 5 z 5

Velcí mudrci starého Egypta Velcí mudrci starého Egypta Christian Jacq

Knížka se mi moc líbila,spousta informací o smyšlení Egypťanů a jejich pohledů na život.Všem doporučuji.

27.12.2012 5 z 5

Hrdina Nik Hrdina Nik Eduard Štorch

Moje nejoblíbenější knížka od Štorcha.

04.11.2012 5 z 5

Pohádkový dědeček Pohádkový dědeček Eduard Petiška

Moje nejmilejší knížka z dětských let ,rád jsem v ní neustále listoval. Nádherné ilustrace Zdenka Milera .

04.11.2012 5 z 5

Vznik a pád třetí říše - Historie hitlerovského Německa Vznik a pád třetí říše - Historie hitlerovského Německa William L. Shirer

Až na pár chyb v letopočtech jsem byl s knihou spokojen.

29.07.2012 4 z 5

Emil Hácha (1938-1945) Emil Hácha (1938-1945) Tomáš Pasák

Jedna z nejlepších knih, kterou jsem četl. Všem doporučuji..

05.06.2012 5 z 5

Vražda Tutanchamona: Pravdivý příběh Vražda Tutanchamona: Pravdivý příběh Bob Brier

Knížka se mi velmi líbila.Starověký Egypt mě zajímá a tato kniha mě zas něco poučila o 18 dynastii a hlavně o amarnské době.

11.03.2012 5 z 5

Zajatci - život za ostnatými dráty Zajatci - život za ostnatými dráty Guido Knopp

Poučná kniha popisující osudy německých vojáků a civilistů v zajetí s výpovědí navrátilců.Popisuje podmínky a život v zajateckých a pracovních táborech.Všem doporučuji.

02.03.2012 5 z 5

Pozdravy z doby kamenné Pozdravy z doby kamenné Erich von Däniken

Kdo má rád tohoto autora si opět přijde na své,kniha je pěkně upravená s 187 barevnými fotografiemi.

11.01.2012 5 z 5

Ochránce Ochránce Dean Koontz

První od Koontze kterou jsem četl,řadím ji mezi jednu z nejlepších co napsal.

23.10.2011 5 z 5

Mesiáš Mesiáš Boris Starling

Skvělá kniha,jeden z nejlepších thrillerů jaké jsem četl.

17.10.2011 5 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Romantiku zrovna nečtu ale Jana Eyrová je klasika kterou jsem si rád přečetl a můžu říct nádhera,vřele doporučuji všem.

08.10.2011 5 z 5