Jeár13 Jeár13 komentáře u knih

Muž, který naslouchá koním Muž, který naslouchá koním Monty Roberts

Zajímavá kniha, já jí však nikdy nedočetla, ve své době to byla bible pro všechny koňáky, dnes už je ale Monty Roberts zdaleka překonán v přístupu ke koním a jsou autoři a lidi, kteří vytáhli laťku mnohem výš.

25.04.2020 3 z 5

O koních a lidech - Muž, který naslouchá koním a mluví s lidmi O koních a lidech - Muž, který naslouchá koním a mluví s lidmi Monty Roberts

Skvělá kniha, ve své době to byla bible pro všechny koňáky, dnes už je ale Monty Roberts zdaleka překonán v přístupu ke koním a jsou autoři a lidi, kteří vytáhli laťku mnohem výš.

Obrazová encyklopedie koní Obrazová encyklopedie koní Elwyn Hartley Edwards

Skvělá kniha, kniha mého dětství. Pro každého milovníka koní skvělé čtení.

Koně Koně Gabrielle Boiselle

Pro milovníka nebo fotografa koní úžasná publikace. Kvalitní a nádherné dechberoucí fotografie. Ráda se k této knize vracím a listuji si v ní a jako fotograf čerpám inspiraci.

25.04.2020 5 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Kniha se mi ze začátku četla velmi dobře, je vtipná a zábavná, ale od druhé poloviny už se pro mě čtení táhlo a nebavilo tolik jako na začátku. Přišli občas slabší kapitoly, asi to není kniha ke které bych se ráda vrátila. Ale na odpočinkové letní čtení proč ne. Já se ale raději podívám na některý z filmů této oblíbené herečky.

Palivo pre telo Palivo pre telo Mark Lauren

Jak již bylo řečeno.. skvělá kniha, spoustu skvělých rad, ale jsou zde protiřečení, v knize rozlišuje dávky pro ženy a muže ale následně v receptech to nezohledňuje, kdo si nedá pozor, tak má jinou než doporučenou dávku. Zarazilo mě absolutní vyřazování mléčných produktů. Člověk musí brát v potaz, že tu knihu psal člověk žijící v Americe, která se v tom odráží, taky se člověk nedočte o potravinách pěstovaných u nás a mohl by je tak zbytečně vynechat. Když si toto ale člověk pohlídá, tak kniha obsahuje spoustu skvělých tipů a rad. Má své nedostatky ale jinak ji určitě doporučuji.

Vlčice a Mandragora. Část první Vlčice a Mandragora. Část první Zdeněk Žemlička

Vlčice Kroana je skvělá postava ale děj a dlouhé bitevní pasáže mě ke konci již trochu unavovali a kniha se mi nečetla tak plynule a rychle jako první kniha. Asi to není kniha, kterou bych si s chutí přečetla po druhé. Bohužel je toto podle mě další ze série, kdy se nepodařilo na první špičkovou knihu poutavě navázat.

Vlčice a Mandragora. Část druhá Vlčice a Mandragora. Část druhá Zdeněk Žemlička

Opět krásný příběh o Vlčici Kroaně, ale příběh mě už tolik nezaujal a nebavil jako první kniha. Občas mi přišlo že se příběh vleče, než začne zajímavá zápletka.

Vlčice Vlčice Zdeněk Žemlička

Nádherný fantasy příběh, knihu jsem měla brzy přečtenou. Skvěle napsaná, autor zajímavě vystihl historické události a místa a zakomponoval je do příběhu. Kniha mě velice překvapila, bavila a pro změnu jsem byla ráda, že autor nepřeplácal příběh nadpřirozenými bytostmi.

Naše vlčice Flocke Naše vlčice Flocke Tanja Askani

Příběh o jedné vlčí nezbednici. Kniha plná nádherných fotografií a informací o vlcích a jejich chování. Doporučuji.

Vlčí stopy Vlčí stopy Tanja Askani

Pro všechny milovníky vlků úžasná kniha plná nádherných fotografií a příběhů vlků v zajetí. Autorka je úžasná žena, která má neskutečný cit pro vlky, otvírá lidem oči a vyvrací mýty kolem vlků, jež si lidská populace během staletí vytvořila. Vynikající kniha, neměla by chybět u žádného milovníka vlků v knihovně.

Syn Syn Jo Nesbø

Skvělá kniha, napínavý příběh o člověku, který balancuje na morální hranici dobra a zla. Vyvolává v člověku smíšené pocity a zamyšlení jestli "synovi" fandit nebo ne. Specifický styl Jo Nesba mi sedí, psychologii a promyšlenost příběhu žene v knize tak, že nedokážu předvídat následující kroky a činy. Jeden z mála autorů, který dokáže člověka utvrdit a přesvědčit k mylnému závěru aby mu na konci vytřel zrak nečekaným zvratem a rozuzlením. Rozhodně doporučuji.

Nůž Nůž Jo Nesbø

Skvělá kniha, nečitelná, dramatická, nepředvídatelná. Jeden z mála autorů, který mě dokáže přesvědčit několikrát o tom, že vrah je někdo úplně jiný, než si myslím. Baví mě styl Nesba a jeho knihy jsou vždycky skvělé, jeden z mála autorů u kterého nikdy netuším jak to dopadne, což se o většině nedá říct.