Jasomknihomolka Jasomknihomolka komentáře u knih

Přiznání Přiznání Anna Todd

Neodporúčam začínať s touto sériou vôbec. Zbytočne minutí váš čas. Nemá to žiadny dej. Pokračovať s čítaním už ani nebudem.

12.06.2019 odpad!

Polibek Polibek Anna Todd

POZOR SPOJLERY!!!!!!!!

Na knihu som sa veľmi tešila. Dostala som sa k nej vďaka filmu, ale nevidela som ho, lebo som si chcela najprv prečítať knihu.
Toto je najhorší príbeh, ktorý som zatiaľ čítala. Skoro všetky postavy mi boli nesympatické, hlavne to boli hlavné postavy.
Hardin. Pripadal mi ako psychopat. Ubližoval ľudom a úplne mu to bolo jedno. Hlavne Tesse. Neustále jej klamal, nechcel mať zodpovednosť na svoje činy. Štval ma.
Potom je tu Tessa. Dobré dievčatko, ktoré sa zaľúbilo do zlého človeka. To som ju chápala, ale začala ma tiež štvať. Bola naivná, všetko Hardinovi odpúštala, neustále plakala, alebo kričala. Človeka to prestane baviť.
Dej tiež bol nič moc. Bol to úplný začarovaný kruh, z ktorého sa nie a nie vymotať. Hardin je chvíľu k Tesse milý, potom sa naštve, povie, alebo urobí niečo čo jej ublíži, pri horšom scenári sa rozídu, jeden z nich odíde, nebavia sa spolu, vysvetlia si to, chvíľu sú v poriadku, občas sa tam pomilujú, Hardin sa z niekým pobije a takto to ide stále dookola.
Keby sa vybrali z deja zbytočné hádky, rozchody, žiarlivostné scény, erotické scény a ďalšie veci tak by tam ostalo asi tak 150 strán.
Keď som bola asi tak v polke musela som ju odložiť na dlhšiu dobu. Tie postavy ma vytočili. Pre mňa z celej tej knihy má zmysel tak asi 5 strán.
Jednu hviezdu som dala za čitateľnosť a niektoré postavy, ktoré to všetko zachraňovali (Noah, Hardinovi rodičia, Landon).

23.05.2019 1 z 5

Mŕtve dievča neklame Mŕtve dievča neklame Jay Asher

Pravdivo napísane. Presne vystihuje dnešných väčšinu ľudí. Malo by to byť ako povinné čítanie. :-)

11.06.2018 4 z 5

Tisíc chlapčenských bozkov Tisíc chlapčenských bozkov Tillie Cole

Čo na toto povedať. Veľmi dojímavá kniha. Poppymin a Runy sú príkladom zaláskovaných ľudí a čo všetko takáto láska dokáže. Ich dobrodružstvá sú "najdobrodružnejšie ako môžu dobrodružné byť". Poppy sa vôbec nebála čo príde, tešila sa zo života a užívala si každú chvíľu s Runym. Runy jej bol po celý čas oporou a splnil jej aj všetky želania. Na konci som plakala aj bola šťastná ako to dopadlo.

07.01.2018 5 z 5

Zavri oči a snívaj Zavri oči a snívaj Lucy Keating

Nenáročné napísané. Postavy som si obľúbila. Miestami som si myslela, že sa to deje mne nie Alici. Zistenie ako to s tými snami je bolo prekvapujúce. Zbližovanie Alici a Maxona pre mňa bolo príjemne zvláštne. Proste super knížka.

28.06.2017 3 z 5

Grafitové dievča Grafitové dievča Miroslava Varáčková

Pozor dosť spojlerov!!!!! (spojlere sú v druhom odstavci z hora)!!!!!!
Je to oddychové čítanie. Síce sa tam veľa toho stane ale autorka si vybrala isté témy na ktoré poukázala. Nedoporučujem pre tích ktorí nemajú radi ak to neskončí heppy endom. Mal iba taký polovíčný heppy end.

Táňa si toho v tej knihe dosť prežila. Matka alkoholička ktorá sa vôbec nezaujíma o svoje dieťa a potom sa zabije, stratila jediného najlepšieho kamaráta až po hroznom zistení o svojom priateľovi s ktorím otehotnela.

Príbeh vyrozpráva ako sa s týmito vecami vyrovnáva a jej silu života.

Páčilo sa mi že tam boli aj ilustrované časti s knihy, pridalo jej to zvláštnosť aj zaujímavosť. Môže vás to aj istím spôsobom zasiahnúť.

26.06.2017 2 z 5

Druhá stříbrná kniha snů Druhá stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Pozor Spojlery!!!!!!!

Ach jaj. Normálne sa mi vyhrnula slza z oka keď sa rozišli. Ten hnusák ktorý chcel aby Livina sestra sa zabila som mala takú chuť vstúpiť do tej knihy a prefackať ho tak, že bi až zamdlel. Úplne sa mi rozbúchalo srdce keď chcela(Livina sestra) vyskočiť z okna. Našťastie to dopadlo dobre.

Prvá strieborná kniha snov Prvá strieborná kniha snov Kerstin Gier

Pozor Spojlery!!!!!!

Ale nie práve som sa zamilovala :33.

Liv sa stretne v sne 4 chalanmi. Chodia všetci spolu do školy. Oni spolu ešte s jednou babou (ktorá tak trochu zošalela) sú perkliatí diablom. Jediná záchrana pre nich je Liv. Prečo to uvidíte. Bude musieť riešiť problémy, sny ale aj lásku. Ako to dopadlo?
Hlavná hrdinka je mi veľmi sympatická aj keď tam urobila dosť blbosti. Tak isto aj všetky ostatné postavy sa mi páčili. Vo všetkom čo urobili som ich chápala. Som šťastná, že som po tejto knížke siahla :-)).

Třetí stříbrná kniha snů Třetí stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Táto trilógia ma úplne pohltila. Môžem iba dávať autorke palce na hore. Mám chuť si tie knihy hneď zobrať do rúk a čítať odznova. Na konci keď som dozvedela kto je ten "tajný školský bulvár" normálne som zadržiavala dych. Úplne mi sadla. Chcela som, vždy keď som mala čas si iba sadnúť a začítať sa do nej,do toho sveta plných snov,dverí.... Celá séria sa jej proste podarila. Nemám už ani chváli.

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

Eleanor dievča ktoré nevlastný otec nemá rád, s chudobných pomerov oproti Parkovi. On má svoju vlastnú izbu,komiksy...na čo si len spomenie ale nie je rozmaznaný chalan. Na koniec som nadávala, že to nie je happy end.Stále mi vrta v hlave čo Eleanor na konci napísala Parkovi a to je pár mesiacov do zadu čo som ju čítala.

16.06.2017 5 z 5

Listy do neba Listy do neba Ava Dellaira

Páčilo sa mi ako to bolo napísané, pomocou listov. Objavila som nových slávnych ľudí, aj nové piesne. To, čo si Lauret peržila ma zasiahlo a dlho po tom čo som ju dočítala, som často o nej premyšlala. Na konci knihy mi bolo aj smutno, že už skončila. Proste chcela som toho viac z príbehu.

16.06.2017 4 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Super séria. Knihu som zhltla za dva dni. Autorka píše nenáročne. Eadlyn spočiatku myslí iba na svoje dobro postupne sa mení vďaka selekci. V niektorých častiach ma naozaj hnevala až som sa chytala za hlavu, ale beriem to ako, že to bol autorkin zámer :-).

16.06.2017 4 z 5

Nech sneží: Tri uzimené ľúbostné príbehy Nech sneží: Tri uzimené ľúbostné príbehy Lauren Myracle

Moja nevýhoda bola asi, že som to čítala keď nebola zima alebo som nemala tú správnu vianočnú náladu :-( . Dobre premyslení dej, dlhšie mi trvalo prísť na to, že tie príbehy na seba naväzujú.

16.06.2017 3 z 5