Jasna007 Jasna007 komentáře u knih

Střípky duší Střípky duší Mary Lindsey

Tak přečteno úspěšně za jeden večer. No vážně mi přijde, že jsem se poslední dobou začetla do těch Fantasy. Také se přidávám k překvapeným čtenářům. Tohle jsem od knížky z levných knih nečekala a jsem ráda za milé překvapení. Originalita příběhu nechyběla a zamilovala jsem si Aldena. Konec mi přišel poměrně dojemný a zvláštní. Obálku moc hodnotit nechci - nápad to byl hezký ale to "pozadí" mi vůbec nesedí. Každopádně jsem za čtenářský zážitek ráda. Doporučuji.

23.01.2017

Uvězněni Uvězněni Dana Šimková

!!! SPOILER !!!

Dlouho jsem se rozhodovala u hodnocení. Tak přeci má 4 hvězdičky, ovšem s odřenýma ušima.
Přečteno za dva večery. Kniha byla napínavá, dobrý konec, co víc si přát.
V jedné části příběhy mi bylo opravdu špatně. Nevím jak vy, ale já když knihu čtu a tak si celý příběh představuji, jak vypadá prostředí, lidé, apod... A při smrti Anežky jsem se musela držet..
Ale také to byla asi nejdojemnější část knihy.

28.07.2016

Seznam mrtvých Seznam mrtvých Jennifer L. Armentrout

Čekala jsem víc napínavého thrilleru a možná i o něco víc zvratů, ale celkově to špatné nebylo. Jsem trošku zklamaná koncem, pro lidi co se alespoň trochu vyznají v podobném žánru byl hodně předvídatelný.
Nevím jak vám, ale mně jako seriálovému fanouškovi se hned při jménu Jensen vybavil Jensen Ackles, ikdyž úplně neseděl knižnímu popisu, ale řeknu vám s touhle myšlenkou to je teprve počteníčko.

13.12.2019 3 z 5

Asylum Asylum Madeleine Roux

Myslím, že snad každého zaujme na této knize její obálka a i to je možná pro mnoho z nás důvod ke koupi. Mě samotnou kniha zaujala také názvem, protože koukám na stejnojmenný seriál (AHS). Vzhledem k tomu, že se o podobné věci delší dobu zajímám, musela jsem ji zařadit do své knihovny. Před čtením jsem vlastně vůbec nevěděla co si mám myslet, protože po přečtení první kapitoly mi styl přesně padl do vkusu, ale na druhou stranu je tato kniha velmi špatně hodnocená. Cituji kamaráda Laeho, který to četl asi o týden dříve: "Někteří lidi prostě nepoznají dobrou knihu." Příběh navíc krásně doplňovali fotky z pravých ústavů.

A teď něco k ději. Je pravda, jak už zde někteří píšou, že je zvláštní jak se z Abby a Dana stali rychle přátelé. Pochopitelnější by když už tedy bylo kdyby se do ní Dan první zamiloval a až po tom by se lépe poznali, protože to už by tam byla ta láska na první pohled a nebylo by to takové. Přijde mi, že tuhle část autorka maličko odflákla. Jinak moc nemám co bych knize vytkla. Opravdu nechápu lidi, co zde píšou, že to bylo nenapínavé. Pokud si to pozorně přečtete, zjistíte, že autorka se snažila každou kapitolu zakončit napínavě, tak aby vás nenechala spát a vy pokračovali ve čtení.

02.01.2017

Kniha hřbitova Kniha hřbitova Neil Gaiman

Zajímavé dílo, upřímně ani bych to neřadilo do žánru Pro děti a mládež. Naprosto úchvatný příběh od jednoho z autorů, který vás nikdy nezklame. Strhla jsem jednu hvězdičku, jen proto, že mi některé části přišly malilinko zdlouhavé, ale celkově chytlavý příběh. Oblíbila jsem si čarodějku Lizu a Silase [ Kdo by ho nemiloval, že? ]. Zatím mohu jen doufat, že se kniha dočká filmového zpracování.

14.11.2016

Vražda na Velký pátek Vražda na Velký pátek Lee Harris (p)

Nenáročná odpočinkovka u které jsem si splnila bod čtenářské výzvy - co víc si přát? Jak už někdo zmiňoval, rozjezd byl poměrně nudný a pomalý, ale druhá polovina stála za to se tím prokousat. Uvažuju o přečtení dalších dílů, ale to až v daleké budoucnosti, jestli vůbec.

26.05.2020 3 z 5

Nikdykde Nikdykde Neil Gaiman

Kniha mi už nějakou chvilku ležela doma a tak jsme využila hned prvního tématu čtenářské výzvy a pustila se do ní. A jsem ráda, že jsem tak udělala. Nebyla to první Gaimanovka kterou jsem četla a jako obvykle jsem si hned zamilovala několik postav. Doporučuji!

13.02.2020 5 z 5

Eden Eden Helen Douglas

Na začátku vše vypadá jako nacvičený romantický příběh nebo rovnou pohádka a děj se snadno předvídá. V druhé polovině knížky mě teprve stáhla do příběhu a konec byl poměrně divoký napínavý. Jen jednou věcí jsem byla zaskočená a to kdo byl čistič. A ten konec, no dobře mu tak.

Kniha se tedy četla relativně dobře, ale bylo to spíše takové odpočinkové čtení, ale musím přiznat, že tohle jsem od knížky za 40 Kč opravdu nečekala. Jediné co mi vadilo byla obálka která se podle mého názoru vůbec nepovedla. Pokud to má být Eden, tak já jsem ji svýma očima viděla úplně jinak a popis z knihy na ni také nesedí, ale tak to se přece stává docela často.

17.01.2017

Tím všechno začíná Tím všechno začíná Robyn Schneider

Realistická tragédie.
Tyhle dvě slova u mě hodnotí celou knížku. Byla jsem naštvaná, ale pak jsem cítila lítost a soucit. Jednou, skoro u konce jsem se pořádně rozbrečela. Tedy během této knihy jsem rozpoutala mnoho emocí a mé hodnocení je velmi pozitivní. Celý příběh byl pro mě obohacen vtípky, ale i citáty a často jsem si něco málo vypsala. Tuhle knihu vám všem doporučuji a zaručuji nepředvídatelný čtenářský zážitek.

16.10.2016

Z deníku ohnivé démonky Z deníku ohnivé démonky Monika Šurinová

Nejsem největším fanouškem české beletrie, ale kniha mile překvapila.

07.07.2015

Povolání žebrák Povolání žebrák Jean-Louis Debré

Úctyhodná kniha která vás provede zkaženým světem chudých a docela přemění váš pohled k této situaci. Svým způsobem to byl dojemný příběh. Nejdřív si získat úžasnou "partu" přátel [ať žebráků či ne] a konečně se vymotat ze samoty...potom o všechny přijít, přičemž některé zasáhla smrt. Dokonce založení rodiny, což je pro "obyčejného" žebráka úspěch. S manželkou měl dvě děti, jež starší má stálou práci a mladší maturuje a pak to začne v rodině skřípat a znova vás "vyhodí" do světa.

Mohu doporučit přečíst i pro všechny čtenáře různých charakterů si myslím, že vás zaujme. A pokud nejste zrovna obrovští čtenáři, tak nebojte. Tak třeba já, ji přelouskala za dva dny.

24.11.2016