jaroslav2822 - Příspěvky

Feng-Šuej pro zdraví, krásu a dlouhověkostFeng-Šuej pro zdraví, krásu a dlouhověkostD. Liotta Dennis

Tato kniha vypadá na první pohled jako každá další NewAge, ale nenechte se zmást. Autorka je žačkou autentického čínského mistra Feng Shui a v knize se věnuje dvěma technikám klasického Feng Shui. 8 sídel a Letící Hvězda. V knize se autorka věnuje hodně našemu zdraví a tomu jak pomocí FS naše zdraví ovlivnit. Doporučím ji vaší pozornosti.
Takže to moje počáteční nadšení z toho, že se na trhu objevila kniha o tradičním feng shui bylo vystřídáno zklamáním z kvality informací. Bohužel laik se v tom bude těžko orientovat, ale jen v oddíle o 8 domech (BaZhai) je tolik nepřesností, a z pohledu praxe hodně nesmyslů, že se tato kniha nedá doporučit. Psát o tom že je lepší mít ložnici v prvním patře protože přízemí je moc jinové, je nepochopení jinu a jangu a já nevím zda za to muže autor nebo překladatlka. A takovýchto věcí je zde spousta. Bohužel.

18.09.2018

Feng-šuej pro skeptikyFeng-šuej pro skeptikyK. Diamond

Tato kniha je pro zájemce o tradiční učení Feng Shui důležitá. Pozor, nejedná se o učebnici, ale přesto je zde pro nováčka několik zajímavých metod které můžete vyzkoušet v prostoru svého bytu a domu. Kartar je žačkou Mistra Larryho Sanga, zakladatele Amerického institutu Feng Shui. Kartar nám v této knize ukazuje důležité aspekty tradičního Feng Shui jako vztah k čínské astrologii a ke kompasu, zároveň zde vyvrací několik i u nás dost vžitých pověr, jako je třeba tzv metoda Pa Kua a podobně. Pokud Vás Feng Shui zajímá, určitě si ji sežeňte.
www.CernaZelva.cz

24.08.2018

Feng šuej kompletFeng šuej kompletK. Man-Ho

Tato kniha nám ukazuje základní aspekty tradičního Feng Shui, které pochopí i úplný začátečník. Mistr Kwok v knize ukazuje nejen aspekty astrologie a Knihy proměn (I ťing), ale díky přiloženému kompasu (luopan) si můžete zahrát na praktika. Pozor TOHLE NENÍ UČEBNICE, i když to tak vypadá a tak si nedělejte přehnané závěry po přečtení. Jinak doporučuji i další knihy tohoto autora. V češtině mu vyšla zajímavá kniha o čínské astrologii. Sám vlastní ještě jeho anglický titul Kompletní čínský horoskop, kde rozebírá více metody ZiWeiDouShu.

Putování Starého ChromcePutování Starého ChromceLiou O

Tohle byla pro mne velmi důležitá kniha pro náhled na aspekty čínského myšlení, ale doporučuji si nejdříve přečíst předmluvu, které čtenáře dobře uvede do symboliky použité v knize.

CestaCestaM. Puett

Objevil jsme tuhle knihu v Levných knihách za pár šupů, ale její hodnota pro mne je velká. Na smysluplných příkladech popisuje autor čínský myšlenkový přístup k životu, ukazuje jak pomocí ritualizovaného chování obstát v proměnlivém světě. Pokud Vás zajímá čínský filozofie a metafyzika tohle je další kniha kterou byste měli přečíst.

02.08.2018

Feng-šuej - Tipy pro lepší životFeng-šuej - Tipy pro lepší životD. D. Kennedy

špatné a velmi špatné... nemá s tradičním pojetím Feng Shui nic společného
www.CernaZelva.cz

01.08.2018odpad!

Feng-šuej pro každéhoFeng-šuej pro každéhoD. D. Kennedy

Tahle kniha určitě ne. Tahle kniha je vlastně základem toho nesmyslného ezo Feng šuj, které nemá s tradičním učením Feng Shui co společného. Je to kniha z pera člověka který se učil tyto věci od sekty černých klobouků, což je novodobá tantrická skupina která marketingovým způsobem zneužila neznalost lidí a vytvořila novodobé NEW_AGE šuj.

Yi Jing - Běh osuduYi Jing - Běh osuduM. Vinogradoff

Pokud se chcete seriozně zabývat Knihou proměn, je právě tento překlad tím, který byste si měli pořídit a studovat. Není snadný, nebudete mu nejspíš rozumět ale najděte si někoho kdo vám pomůže a pokud požádáte strážce knihy aby vám ji odemkli a ukázali vám její tajemství, odmění vás vás mnoha poklady poznání. Pokud existuje nějaké knižní jablko ze stromu poznání, je to tohle.

Velké učení – Doktrína středuVelké učení – Doktrína středuO. Král

Velmi užitečná a potřebná kniha pro dnešní dobu.

Čínská astrologieČínská astrologieS. Wu

Toto není učebnice astrologie, to zaprvé. Ale přesto ji mohu s klidným srdcem doporučit, protože autorka je znalá problematiky a přesto že je spíš praktik ZiWeiDouShu než BaZi, najdete zde dost zajimavých informací, která vám mohou pootevřít dveře k poznání tradiční čínské astrologie.

01.08.2018

Jičínské pole mrtvýchJičínské pole mrtvýchV. Vondruška

Mám rád autora a mohu jen doporučit.

01.08.2018

TAO - výbor z klasických taoistických spisůTAO - výbor z klasických taoistických spisůJ. Černega

Klasické texty filozofického a náboženského taoismu. Vřele doporučuji všem zájemcům o tento myšlenkový směr. Tyto texty ale nejsou vhodné pro začátečníky, protože i pro středně znalého bez dodatečného výkladu nejsou plně srozumitelné.

19.03.2017

Sedm taoistických mistrůSedm taoistických mistrůE. Wong

Klasický text taoismu, který formou příběhu přibližuje základy filozofického i náboženského taoismu. Za mne osobně dost užitečné a přínosné.

19.03.2017

Pozemské sítě (Gaia – skryté uspořádání posvátných míst)Pozemské sítě (Gaia – skryté uspořádání posvátných míst)H. Newman

Knihu jsem objevil "náhodou" ve výloze Academie a hned mne zaujala. Mám rád tento formát a edici. Už jsem si pořídil asi 7 titulů a zatím jsem nebyl zklamán. I zde je téma probráno z různých úhlů a čtenář se dodatečně může pustit do hlubšího prozkoumání té které oblasti. Do přečtení jsem neměl ani tušení kolik různorodých systémů se v rámci země dá sledovat a jakými různými sítěmi je matka Země protkána.

19.03.2017

Kronika ptáčka na klíčekKronika ptáčka na klíčekH. Murakami

Moje první Murakamiho kniha a hned mne vzala. Téma je specifické, mysteriózní a určitě pokud srovnám s dalšími jeho knihami, které jsme zatím četl, velký myšlenkový potenciál. Ale určitě ne pro každého. Tohle si musí člověk fyzicky osahat stejně jako si hlavní hrdina osahává svou studnu....

28.12.2016

Feng-šuej - Tajemství čínského učeníFeng-šuej - Tajemství čínského učeníR. Creightmore

Tato kniha malá svým rozsahem je, ale velká svým přínosem k chápání a porozumění tradičního Feng Shui. Tuhle knihu bych určitě doporučil všem zájemcům o Feng Shui protože v ní najdou základní teze a pohled na exteriér i interiér. Najdou zde základní pohled na taoistickou kosmologii i více o věcech jinde opomíjených.

28.12.2016

Čínská astrologie - Východní tajemství pro výběr partnera a šťastný sexČínská astrologie - Východní tajemství pro výběr partnera a šťastný sexS. Wu

Přesto že téma a obálka se jeví obskurní, není tomu tak zcela. Shelly Wu je představitelem astrologů praktikujících formu Zi Wei Dou Shu. V knize je několik zajímavých pasáží a kapitol které odkazují i na taoistické umění Nefritového Draka a Bílé Tygřice. Zájemcům o Taoistické ložnicové umění a tradiční čínskou astrologii můžu doporučit. Stojí za přečtení.
www.cernazelva.cz

25.12.2016

Tibetsko-čínská astrologieTibetsko-čínská astrologieM. Dannfeld

Snaha knihy uvést čtenáře do astrologie 4 pilířů, tedy původní tradiční čínské astrologie, se zde úplně nezdařila. Problém vidím hlavně v neucelené technice základního rozboru a metodu obecně pojmenovanou jako 10 Bohů zde autor popisuje dost vágně. Termíny a jejich překlady se od obecně užívaných termínů ve světě liší a to mnohdy zásadně a tak navázat na tuto knihu nějakou cizojazyčnou knihou je pro laika skoro nadlidský úkol. Přesto je to první vlaštovka, což je hvězda navíc. Pro zájemce o tradiční čínskou astrologii doporučím SkolaCinskeAstrologie.cz

25.12.2016

Husitská epopej II.: 1416–1425. Za časů hejtmana Jana ŽižkyHusitská epopej II.: 1416–1425. Za časů hejtmana Jana ŽižkyV. Vondruška

Přečetl jsme to opět jedním dechem. Vlastimil Vondruška se stal mým oblíbeným autorem. Popis doby, motivů a příběhů mne strhl. Nehodlám hodnotit silné a slabé stránky, to ať každý posoudí po svém ale za mne doporučuji k přečtení. .

09.01.2016

Feng Shui - umění bydletFeng Shui - umění bydletK. Lau

Toto byla jedna z prvních knih, které jsem na toto téma četl a ve své době pro mne byla zásadní. Autor v ní používá techniku 8 sídel, ale bohužel obsahuje chyby vzniklé nejspíš při korektuře. Jako úvod do problematiky je dobrá, nicméně to není učebnice a tak je potřeba k ní přistupovat. Za mne jedna z mála na našem trhu, která stojí za to se na ní podívat.

20.12.2015

Tajemství čínské astrologieTajemství čínské astrologieK. Lau

Kniha je sice malého rozsahu, ale obsahuje zajímavé informace z oblasti čínské astrologie, jako je třeba původní význam znaků. Sice se podle ní nedá sestrojit horoskop a údaje jsou jen orientační, nicméně zájemci o oblast čínské astrologie zde najdou pár netradičních pohledů. Závěr knihy obsahuje orákulum pěti mincí v trochu jiném překladu než u nás prezentoval pan Brin a proto jeho věštecký text pěkně doplňuje.

20.12.2015

Jednooký král Václav I.Jednooký král Václav I.V. Vondruška

Tuhle knihu a i další od pana Vondrušky mám moc rád... mohu je jen doporučit.

25.10.2015

Velký král Přemysl Otakar I.Velký král Přemysl Otakar I.V. Vondruška

Tohle je kniha a autor, kterého jsem si oblíbil a mám ho rád. Doporučuji i když to není klasický příběh a struktura psaní nemusí být všem příjemná. Za mne však jednička.

10.02.2015

Otevření energetických bran vašeho tělaOtevření energetických bran vašeho tělaB. Frantzis

Mohu jen doporučit, ale před tímto přečtěte ještě jeho TAO MEDITACE. Bohužel u tehle knihy je tristní překlad.

05.01.2015

Tarot a středověká obraznostTarot a středověká obraznostO. Wirth

Tarot a středověká obraznost je vynikající kniha jak pro začátečníky, tak pro ty kteří s Tarotem již pracují. Vysvětlení symboliky jde nad běžný rámec a poskytuje mnoho inspirace pro práci nad kartami. Mne osobně to pomohlo v hlubším porozumění tomuto ale i jiným orákulům.

04.01.2015

Husitská epopej I.: 1400–1415. Za časů krále Václava IV.Husitská epopej I.: 1400–1415. Za časů krále Václava IV.V. Vondruška

Knihu jsem dostal pod stromeček a již na Nový rok jsme neměl co číst. Moje první od pana Vondrušky a hned za jedna. Můžu ji jen doporučit. Už se chystám na Přemeyslovce.

04.01.2015

Feng-šuej pro důmFeng-šuej pro důmJ. Yap

Tohle je jedna z prvních kvalitních knih o učení Feng Shui. Autor je mimo jiné poradcem předsedy vlády Malajsie kde žije a působí. Je to autor asi 70ti knih z oblasti čínské astrologie BaZi, Feng Shui, itingu a dalších metafyzických umění.

20.02.2014