jaroslav2822 - Přečtené 82


Feng-Šuej pro zdraví, krásu a dlouhověkost
? - září 2018
Feng-Šuej pro zdraví, krásu a dlouhověkost 2018, D. Liotta Dennis

Tato kniha vypadá na první pohled jako každá další NewAge, ale nenechte se zmást. Autorka je žačkou autentického čínského mistra Feng Shui a v knize se věnuje dvěma technikám klasického Feng Shui. 8 sídel a Letící Hvězda. V knize se autorka věnuje hodně našemu zdraví a tomu jak pomocí FS naše zdraví ovlivnit. Doporučím ji vaší pozornosti. Takže to moje počáteční nadšení z toho, že se na trhu objevila kniha o tradičním feng shui bylo vystřídáno zklamáním z kvality informací. Bohužel laik se v tom bude těžko orientovat, ale jen v oddíle o 8 domech (BaZhai) je tolik nepřesností, a z pohledu praxe hodně nesmyslů, že se tato kniha nedá doporučit. Psát o tom že je lepší mít ložnici v prvním patře protože přízemí je moc jinové, je nepochopení jinu a jangu a já nevím zda za to muže autor nebo překladatlka. A takovýchto věcí je zde spousta. Bohužel.


Dějiny čínského práva
? - srpen 2018
Dějiny čínského práva 2004, M. Tomášek

Říše čínských znaků
? - srpen 2018
Říše čínských znaků 2010, C. Lindqvist


Rouputuan - Meditační rohožky z masa
? - srpen 2018
Rouputuan - Meditační rohožky z masa 2011, L. Yu


Feng-šuej pro skeptiky
? - srpen 2018
Feng-šuej pro skeptiky 2006, K. Diamond

Tato kniha je pro zájemce o tradiční učení Feng Shui důležitá. Pozor, nejedná se o učebnici, ale přesto je zde pro nováčka několik zajímavých metod které můžete vyzkoušet v prostoru svého bytu a domu. Kartar je žačkou Mistra Larryho Sanga, zakladatele Amerického institutu Feng Shui. Kartar nám v této knize ukazuje důležité aspekty tradičního Feng Shui jako vztah k čínské astrologii a ke kompasu, zároveň zde vyvrací několik i u nás dost vžitých pověr, jako je třeba tzv metoda Pa Kua a podobně. Pokud Vás Feng Shui zajímá, určitě si ji sežeňte. www.CernaZelva.cz


Feng šuej komplet
? - srpen 2018
Feng šuej komplet 2002, K. Man-Ho

Tato kniha nám ukazuje základní aspekty tradičního Feng Shui, které pochopí i úplný začátečník. Mistr Kwok v knize ukazuje nejen aspekty astrologie a Knihy proměn (I ťing), ale díky přiloženému kompasu (luopan) si můžete zahrát na praktika. Pozor TOHLE NENÍ UČEBNICE, i když to tak vypadá a tak si nedělejte přehnané závěry po přečtení. Jinak doporučuji i další knihy tohoto autora. V češtině mu vyšla zajímavá kniha o čínské astrologii. Sám vlastní ještě jeho anglický titul Kompletní čínský horoskop, kde rozebírá více metody ZiWeiDouShu.


Putování Starého Chromce
? - srpen 2018
Putování Starého Chromce 1947, Liou O

Tohle byla pro mne velmi důležitá kniha pro náhled na aspekty čínského myšlení, ale doporučuji si nejdříve přečíst předmluvu, které čtenáře dobře uvede do symboliky použité v knize.


Zastavený příval
? - srpen 2018
Zastavený příval 1971, E. Štorch


Cesta
? - srpen 2018
Cesta 2016, M. Puett

Objevil jsme tuhle knihu v Levných knihách za pár šupů, ale její hodnota pro mne je velká. Na smysluplných příkladech popisuje autor čínský myšlenkový přístup k životu, ukazuje jak pomocí ritualizovaného chování obstát v proměnlivém světě. Pokud Vás zajímá čínský filozofie a metafyzika tohle je další kniha kterou byste měli přečíst.


I-ťing Kniha proměn
? - srpen 2018
I-ťing Kniha proměn 2001, O. Král

Velké učení – Doktrína středu
? - srpen 2018
Velké učení – Doktrína středu 2008, O. Král

Velmi užitečná a potřebná kniha pro dnešní dobu.


Čínská astrologie
? - srpen 2018
Čínská astrologie 2008, S. Wu

Toto není učebnice astrologie, to zaprvé. Ale přesto ji mohu s klidným srdcem doporučit, protože autorka je znalá problematiky a přesto že je spíš praktik ZiWeiDouShu než BaZi, najdete zde dost zajimavých informací, která vám mohou pootevřít dveře k poznání tradiční čínské astrologie.


Žítkovské bohyně
? - srpen 2018
Žítkovské bohyně 2012, K. Tučková


Apage Satanas!
? - srpen 2018
Apage Satanas! 2010, V. Vondruška


Král básník Václav II.
? - srpen 2018
Král básník Václav II. 2013, V. Vondruška


Jičínské pole mrtvých
? - srpen 2018
Jičínské pole mrtvých 2018, V. Vondruška

Mám rád autora a mohu jen doporučit.


TAO - výbor z klasických taoistických spisů
? - březen 2017
TAO - výbor z klasických taoistických spisů 2007, J. Černega

Klasické texty filozofického a náboženského taoismu. Vřele doporučuji všem zájemcům o tento myšlenkový směr. Tyto texty ale nejsou vhodné pro začátečníky, protože i pro středně znalého bez dodatečného výkladu nejsou plně srozumitelné.


Pozemské sítě (Gaia – skryté uspořádání posvátných míst)
? - březen 2017
Pozemské sítě (Gaia – skryté uspořádání posvátných míst) 2016, H. Newman

Knihu jsem objevil "náhodou" ve výloze Academie a hned mne zaujala. Mám rád tento formát a edici. Už jsem si pořídil asi 7 titulů a zatím jsem nebyl zklamán. I zde je téma probráno z různých úhlů a čtenář se dodatečně může pustit do hlubšího prozkoumání té které oblasti. Do přečtení jsem neměl ani tušení kolik různorodých systémů se v rámci země dá sledovat a jakými různými sítěmi je matka Země protkána.


Na jih od hranic, na západ od slunce
? - březen 2017
Na jih od hranic, na západ od slunce 2004, H. Murakami


Sputnik, má láska
? - březen 2017
Sputnik, má láska 2009, H. Murakami


Muži, kteří nemají ženy
? - březen 2017
Muži, kteří nemají ženy 2015, H. Murakami


Kronika ptáčka na klíček
? - prosinec 2016
Kronika ptáčka na klíček 2014, H. Murakami

Moje první Murakamiho kniha a hned mne vzala. Téma je specifické, mysteriózní a určitě pokud srovnám s dalšími jeho knihami, které jsme zatím četl, velký myšlenkový potenciál. Ale určitě ne pro každého. Tohle si musí člověk fyzicky osahat stejně jako si hlavní hrdina osahává svou studnu....


Platónská a archimédovská tělesa
? - prosinec 2016
Platónská a archimédovská tělesa 2011, Daud Sutton


Malá kniha velkých náhod
? - prosinec 2016
Malá kniha velkých náhod 2008, J. Martineau


Slunce, Měsíc a Země
? - prosinec 2016
Slunce, Měsíc a Země 2015, R. Heath


Čínská astrologie - Východní tajemství pro výběr partnera a šťastný sex
? - prosinec 2016
Čínská astrologie - Východní tajemství pro výběr partnera a šťastný sex 2007, S. Wu

Přesto že téma a obálka se jeví obskurní, není tomu tak zcela. Shelly Wu je představitelem astrologů praktikujících formu Zi Wei Dou Shu. V knize je několik zajímavých pasáží a kapitol které odkazují i na taoistické umění Nefritového Draka a Bílé Tygřice. Zájemcům o Taoistické ložnicové umění a tradiční čínskou astrologii můžu doporučit. Stojí za přečtení. www.cernazelva.cz


Tibetsko-čínská astrologie
? - prosinec 2016
Tibetsko-čínská astrologie 2004, M. Dannfeld

Snaha knihy uvést čtenáře do astrologie 4 pilířů, tedy původní tradiční čínské astrologie, se zde úplně nezdařila. Problém vidím hlavně v neucelené technice základního rozboru a metodu obecně pojmenovanou jako 10 Bohů zde autor popisuje dost vágně. Termíny a jejich překlady se od obecně užívaných termínů ve světě liší a to mnohdy zásadně a tak navázat na tuto knihu nějakou cizojazyčnou knihou je pro laika skoro nadlidský úkol. Přesto je to první vlaštovka, což je hvězda navíc. Pro zájemce o tradiční čínskou astrologii doporučím SkolaCinskeAstrologie.cz


Husitská epopej II.: 1416–1425. Za časů hejtmana Jana Žižky
? - leden 2016
Husitská epopej II.: 1416–1425. Za časů hejtmana Jana Žižky 2015, V. Vondruška

Přečetl jsme to opět jedním dechem. Vlastimil Vondruška se stal mým oblíbeným autorem. Popis doby, motivů a příběhů mne strhl. Nehodlám hodnotit silné a slabé stránky, to ať každý posoudí po svém ale za mne doporučuji k přečtení. .


Tajemství čínské astrologie
? - prosinec 2015
Tajemství čínské astrologie 1994, K. Lau

Kniha je sice malého rozsahu, ale obsahuje zajímavé informace z oblasti čínské astrologie, jako je třeba původní význam znaků. Sice se podle ní nedá sestrojit horoskop a údaje jsou jen orientační, nicméně zájemci o oblast čínské astrologie zde najdou pár netradičních pohledů. Závěr knihy obsahuje orákulum pěti mincí v trochu jiném překladu než u nás prezentoval pan Brin a proto jeho věštecký text pěkně doplňuje.


Jednooký král Václav I.
únor - říjen 2015
Jednooký král Václav I. 2012, V. Vondruška

Tuhle knihu a i další od pana Vondrušky mám moc rád... mohu je jen doporučit.


Feng-šuej - Tajemství čínského učení
? - září 2015
Feng-šuej - Tajemství čínského učení 2013, R. Creightmore

Tato kniha malá svým rozsahem je, ale velká svým přínosem k chápání a porozumění tradičního Feng Shui. Tuhle knihu bych určitě doporučil všem zájemcům o Feng Shui protože v ní najdou základní teze a pohled na exteriér i interiér. Najdou zde základní pohled na taoistickou kosmologii i více o věcech jinde opomíjených.


Posvátná geometrie
? - září 2015
Posvátná geometrie 2013, M. Lundy


Feng-šuej pro dům. Exteriér
? - září 2015
Feng-šuej pro dům. Exteriér 2012, J. Yap


Reflexní terapie rukou
? - červenec 2015
Reflexní terapie rukou 2001, J. Janča


Reflexní terapie - tajemná řeč lidského těla
? - červenec 2015
Reflexní terapie - tajemná řeč lidského těla 1996, J. Janča


Diagnostika v čínské medicíně
? - červen 2015
Diagnostika v čínské medicíně 2014, G. Maciocia


Král rytíř Přemysl Otakar II.
? - duben 2015
Král rytíř Přemysl Otakar II. 2013, V. Vondruška


1 2 3 >