JáraTym Online JáraTym komentáře u knih

Falešný plnovous vánočního dědečka Falešný plnovous vánočního dědečka Terry Pratchett

Půvabná sbírka vtipných, krásných a poutavých povídek. Pobaví, nadchne, dojme...vždy, když mám špatnou náladu tak po nich sáhnu. Je to sázka na jistotu. Doporučuji!

04.06.2020 5 z 5

Bubáci a hastrmani Bubáci a hastrmani Josef Lada

Jedna z nejlepších knížek mého dětství. Skvěle propracovaný a napsaný příběh a každé třetí stránce lahodí nádherná ilustrace, která vše perfektně dotváří. Velmi doporučuji.

01.06.2020 5 z 5

iPohádka iPohádka Karel Kovy Kovář (p)

iPohádka je již druhou knihou Karla Kováře, který nám již představil svou autobiografii. Tentokrát se, ale vrhl na fantazy. To není špatné téma, dokonce si myslím, že je v této knize velmi dobře zpracované. Od první stránky vás to chytne, tudíž se nemusíte dlouho uvádět do děje, což na této knize oceňuji. Problém této knížky je, že do poloviny vás to bude bavit. Na posledních třiceti pěti stránkách vládne chaos. Nesrozumitelnost, opakování některých scén ze začátku... Na mě oněch posledních třicet pět stránek působilo tím dojmem, že se autor u konce spíše ztrácel a neměl úplně jasně stanovený konec. Také v některých pasážích to na mě bylo až moc "moderní" Ale, pokud jste "Kovyho" fanoušci, a máte rádi odpočinkovou literaturu, tak je pro vás tato kniha jako stvořená.

28.05.2020 4 z 5

České pohádky České pohádky Jan Drda

Jedna z nejlepších českých pohádkových knížek. Vždy si rád nějakou přečtu.

17.05.2020 5 z 5

365 - Gastromapa Lukáše Hejlíka 365 - Gastromapa Lukáše Hejlíka Lukáš Hejlík

Skvělý nápad, čtivé a poutavé zpracování a skvěle vyfocené fotografie. Ideální na cesty. Velmi doporučuji!

17.05.2020 5 z 5

Kapřík Metlík ve sportovním rybníku Kapřík Metlík ve sportovním rybníku Jan Opatřil

Skvělá kniha na odreagování, do přírody, k vodě...Kapříka Metlíka, jeho kamarády a nové dobrodružství si zamilujete! Nebudete se moci od knihy odtrhnout! Vřele doporučuji!

02.05.2020 4 z 5

Kapřík Metlík: Nový domov Kapřík Metlík: Nový domov Jan Opatřil

Bomba! Skvělá knižní série, autora jsem měl tu čest poznat i osobně což mě velmi těší. Doporučuji všem věkovým kategoriím, kteří mají rádi rybaření, přírodu a pohodové (ale svým způsobem zábavnou formou naučné) čtení!

30.04.2020 5 z 5

Kapřík Metlík - útěk Kapřík Metlík - útěk Jan Opatřil

Úžasná kniha s krásnými ilustracemi a skvělým příběhem. Nejlepší volba na četbu do přírody. Skvělá série. Už se těším na pátý díl.

30.04.2020 4 z 5

Kapřík Metlík v řece Kapřík Metlík v řece Jan Opatřil

Vynikající kniha! Skvělá pro každou věkovou kategorii! Pro všechny milovníky přírody a rybařiny jako stvořená. Nádherné ilustrace, skvělý příběh...Stojí za to!

30.04.2020 5 z 5

Povídky z Brownfieldu Povídky z Brownfieldu Jaroslav Tymich

Střípky z každodenního života v průmyslovém kolosu jsou pečlivě poskládány do čtivé mozaiky s vybroušenými pointami, bryskním jazykem a precizně vysledovaným odrazem ve skutečnosti. Nebo je to naopak?

16.04.2020 5 z 5