Povídky z Brownfieldu

Povídky z Brownfieldu https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434211/bmid_povidky-z-brownfieldu-cvq-434211.jpg 4 9 6

Autor je inženýr chemie se specializací na ekologii. Léta strávená prací v chemickém průmyslu a bohaté zážitky ze soukolí továrny jej inspirovaly k sepsání povídek, které vykreslují radosti a problémy zaměstnanců v tomto specifickém prostředí. Elektronika postupně ovládá řízení výroby, ale člověka nelze zcela nahradit. Atmosféru ve firmě tvoří lidé a na nich stojí a padá i úspěch společnosti. Díky lidem podnik žije, má svá pravidla, své zákony. Díky lidem je továrna šťastná nebo nešťastná, má naději nebo ne. Každá z dvaceti sedmi povídek obsahuje snímek ze života jednoho pracovníka ve výrobním podniku. Ze střípků těchto náhledů je možné složit obrázek celé společnosti, protože všichni pracovníci se podílejí na jejím celkovém výsledku, ale v první řadě do zaměstnání chodí žít své životy.... celý text

Žánr:
Povídky , Literatura česká

Vydáno: , Naše vojsko
Originální název:

Povídky z Brownfieldu , 2020


více info...

Přidat komentář

jeenja
13.09.2023

Dílo to je pěkné, opravdu vychází z prostředí chemické továrny. Je to psané, aby se to dobře četlo (a prodávalo), takže jsou k realitě přidané zápletky, humor, láska, sex, happy endy.
Pod panem autorem jsem ve Spolaně pracoval, některé kolegy jsem v knize poznal. Pana Peršína, Aničku, kterou jsme měli všichni rádi, pana Veselého.
Autor se tu zhmotnil do několika postav. Já ho nejvíc poznal v postavě křiváka Bureše, protože úplně stejně podlým způsobem vyhodil z práce i mně. Tedy přesněji on úplně ne, ale byl nadřízený mé nadřízené, které její podrazácký postup bez mrknutí oka schválil. Ovšem asi do roka ho Pánbůh potrestal smrtelným úrazem podřízeného, v knize se jmenuje Sojka, ve skutečnosti se jmenoval Huml. Autor se nervově zhroutil a o své vysoce postavené místo přišel.
Jak ho znám, knihu jistě vydal až po svém odchodu ze Spolany. Byl to velký zbabělec. Po mém vyhazovu mě potkal dvakrát a pokaždé se bez pozdravu rychlým krokem vzdálil.

busev
15.03.2023 4 z 5

Kniha sa dobre číta a myslím, že veľa ľudí sa v tom nájde, keďže autor veľa vecí odpozoroval zo skutočného sveta firiem. V druhej časti knihy sa príbehy začnú preplietať, a v príbehu sa občas objaví postava z krátkej poviedky na začiatku knihy. Lepšiu zbierku poviedok z podobného prostredia som zatiaľ nenašiel.


KatkaMilerová
23.05.2020 5 z 5

Knížku jsem přečetla doslova jedním dechem. Je nejen velmi zajímavá, ale i zábavná. A vzhledem k tomu, že mám vlastní osobní zkušenost se zaměstnáním v tzv."fabrice" mohu říci, že i skutečně trefná. Vřele doporučuji a věřím, že nebude posledním autorovým dílem.

JitkaTymichová
21.05.2020 5 z 5

Knížka mě velmi zaujala a pobavila. Přečetla jsem ji již dvakrát a určitě se k ní budu vracet. Velmi se těším na další autorovo dílo. Doporučuji!

FilipJelínek
23.04.2020 5 z 5

Vřele Doporučuji, našel jsem se ve knihách.

JáraTym
16.04.2020 5 z 5

Střípky z každodenního života v průmyslovém kolosu jsou pečlivě poskládány do čtivé mozaiky s vybroušenými pointami, bryskním jazykem a precizně vysledovaným odrazem ve skutečnosti. Nebo je to naopak?

Štítky knihy

prvotina povídky zaměstnání továrny výpověď ze zaměstnání

Část díla

všech 27 částí díla

Autorovy další knížky

Jaroslav Tymich
česká, 1980
2020  89%Povídky z Brownfieldu
2024  %Pět klíčů k Blaníku

Kniha Povídky z Brownfieldu je v

Přečtených9x
Čtenářské výzvě2x
Doporučených5x
Knihotéce10x
Chystám se číst14x
Chci si koupit2x