janulka1310 janulka1310 komentáře u knih

Bible pro děti Bible pro děti Trevor Barnes

Kniha popisuje základní příběhy z bible, které jsou popsány velmi jednoduše a doplňují je vkusné ilustrace. Vzhledem k tomu, že kniha je určená především mládeži, některá vysvětlení byla pro mě příliš jednoduchá a neodpověděla mi na mé otázky. Na druhou stranu bych řekla, že je to slušná "přípravka" na opravdovou Knihu knih :)

26.11.2013 4 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Naprosto dokonalá knížka, milá, úsměvná, zábavná, prostě taková kočičí :) Ale myslím, že se může líbit i ostatním čtenářům, nejen milovníkům koček..I když je pravda, že milovníci koček budou mít k hlavní postavě opravdu blízký vztah a tím pádem jim možná budou bližší i buddhistické myšlenky, které se v knize objevují...náhled do tajů buddhismu je příjemný, nenásilný a myslím, že si každý čtenář vezme to, co potřebuje :)

03.11.2013 5 z 5

Můj život po životě Můj život po životě Michal Viewegh

Pokud mám ohodnotit jakoukoliv knihu, je třeba se na to podívat tak, že hodnotit se dá jak obsah, tak forma. V tomto případě hodnocení obsahu knihy je stejné jako hodnocení samotného autora a jeho přístupu k životu. A mně nepřísluší právo soudit ostatní. Co se týče formy, tak jsem moc ráda, že se "vieweghovský" styl psaní nezměnil. V knize jsou obsaženy metafory, sarkasmy a ironie, tak jak jsme u autora zvyklí. Knihu jsem zhltla za chvíli, tak jako vždy:) Klobouk dolů, že Michal Viewegh začal psát v době, kdy to bylo pro něj náročné ( i fyzicky) a že našel odvahu vydat své nejniternější myšlenky a úvahy...

21.10.2013 4 z 5

Vzpomínky na jedno dobrodružství Vzpomínky na jedno dobrodružství Robert Fulghum

Asi nemůžu nikdy ohodnotit Fulghumovy knihy jinak, než pěti hvězdičkami...čtivé, milé, jemné, vtipné, hluboké, kouzelné, prostě příjemné čtení, které přivede čtenáře na spoustu zajímavých myšlenek..a nejen o tangu :)

14.10.2013 5 z 5

The Go-Giver - Dej a bude ti dáno The Go-Giver - Dej a bude ti dáno John David Mann

Absolutně bezkonkurenčně jedna z nejlepších knih, která formou příběhu poukazuje na základní principy úspěchu...přečteno za dvě hodiny...

29.09.2013 5 z 5

Úspěch při získávání zákazníků Úspěch při získávání zákazníků Christine Harvey

V knize je základních pár rad pro prodej, některé se dají dobře použít, ale vzhledem k tomu, že je kniha už dost "stará", jsou některé informace nepoužitelné pro 21.století:) Jinak čte se dobře, rychle, otázkou je, zda některé praktiky člověk využije v praxi.

28.09.2013 3 z 5

Helena Rubinstein Helena Rubinstein Madeleine Leveau-Fernandez

Životopis obdivuhodné ženy patří mezi opravdu povedené biografie. Příběh Heleny je popsán čtivě a do velmi podrobných detailů. Do knihy jsem se začetla tak jako do nějakého románu. Je to samozřejmě zásluha autorčina, ale určitě k tomu přispívá i naprostá jedinečnost hlavní postavy.

06.09.2013 4 z 5

Naši furianti Naši furianti Ladislav Stroupežnický

Děj je spíše jednodušší, ale dovedu si to představit na jevišti jako dobře odehranou hru, pokud se dosadí správní herci.

25.08.2013 3 z 5

Jak je důležité míti Filipa Jak je důležité míti Filipa Oscar Wilde

Jednoduché, vtipné, výstižné :)

Autogenní trénink Autogenní trénink neznámý - neuveden

Jedná se o jednoduchý návod pro autogenní trénink. Kniha je psaná jednoduše a čtivě, ale určitě bych doporučovala načíst ještě více literatury k tomuto tématu, než jen tuto knihu.

25.08.2013 3 z 5

Zákazník má vždy pravdu Zákazník má vždy pravdu Tom Markert

Ideální kniha pro každého, kdo něco prodává, či nabízí. Jsou tam základní principy správnéh prodeje. Každé odvětví tam najde to, co potřebuje.

25.08.2013 4 z 5

Čekání na kocoura Čekání na kocoura Michaela Klevisová

Jsem "kočkařka", takže povídkám nevytknu ani blechu :)

Následujte své srdce Následujte své srdce Andrew Matthews

Další z Matthewsových knih se zabývá tentokrát více nitrem člověka. Ale stejně jako všechny jeho knihy, i tato je plná všeobecných "pravd" o pozitivním myšlení. Kniha mě bavila také díky typickým autorovým malůvkám. Doporučuji každému, je to velmi univerzální "návod" na život :)

25.08.2013 5 z 5

A celý život budem šťastný... A celý život budem šťastný... * antologie

Povídky jsem přečetla za odpoledne u bazénu. Tzn. ideální pro odpočinek, ale souhlasím s Verrrunkou, v této edici byly již povedenější povídky.

25.08.2013 4 z 5

21 nevyvratitelných zákonů leadershipu 21 nevyvratitelných zákonů leadershipu John C. Maxwell

Tuto knihu čtu již podruhé, protože je to taková "bible" leadershipu. V knize jsou uvedeny základní principy, kterými by se měl správný leader řídit. Principy jsou velmi jednoduché a jasné, proto jsem přesvědčena, že jsou určeny pro všechny lidi, kteří se chtějí zdokonalovat, nejen v leadershipu. Jako každá Maxwellova kniha, i tato je protkána různými příběhy a ukázkami zákonů v praxi. Je jednoduchá a čtenář si v ní najde to, co potřebuje. Dle mého by kniha měla by být součástí každé knihovny.

Úspěšná sebemanipulace Úspěšná sebemanipulace Ivo Toman

Poprvé, co jsem se narovinu dozvěděla, že mám asi tak 95% šanci dosáhnout svých cílů...Kniha se nemazlí, je úderná, tvrdá, ale zcela jasná a zřetelná..Proto mě "chytla" hned od začátku. I když při čtení převládaly pocity typu - hmm, pokud teda něco nezměním, tak jsem asi v pr...:) Dalším plusem pro autora je, že sama mám Touretteův syndrom a tedy vím naprosto přesně, jaké byly autorovy začátky..Pana Tomana obdivuju a těším se na další knihy!

13.08.2013 5 z 5

To, co vám dá výhodu, je, jak k tomu přistoupíte To, co vám dá výhodu, je, jak k tomu přistoupíte John C. Maxwell

Základní myšlenky Johna Maxwella shrnuty to jednoduché formy. Čtivé, jednoduché, ideální pro začátečníky v oblasti "pozitivní myšlení".

16.07.2013 4 z 5

Mafie matek Mafie matek Kerstin Gier

Opravdu jsem se pobavila, kniha výborná pro matky i nematky. Výborný smysl pro humor.

07.07.2013 5 z 5

Sexuální inteligence Sexuální inteligence Marty Klein

Absolutně jiný pohled na sex. Věřím, že se v té knize najde 95% lidí. Doktor Klein se zabývá sexuálními problémy z hlediska psychologie, nikoliv z hlediska sexuálních dysfunkcí. Kniha není o žádných praktikách ani návodech, ale je o správném přístupu k sobě samým, k partnerovi a k sexu. Doporučuji všem, nejen těm, co mají nějaké problémy.

15.06.2013 5 z 5

Važte si sami sebe Važte si sami sebe Patricia Spadar

Kniha Važte si sami sebe je vhodná absolutně pro všechny! Je psaná jednoduše, jasně a srozumitelně. Líbí se mi, že autorka používá příběhy pro vysvětlení určitých situací. Dále oceňuji autorčin přehled a její nevyhraněný postoj k různým směrům a náboženstvím. Kniha mě donutila se zamyslet nad tím, že některé zjevné problémy nemají vždy zjevné příčiny. Je třeba se podívat více do nitra sebe sama. A v tom mi kniha pomohla.

14.06.2013 5 z 5