janulka1310 janulka1310 komentáře u knih

Dalajlamova kočka a umění příst Dalajlamova kočka a umění příst David Michie

Prostě milá, laskavá kniha o všem možném, co si spousta lidí v dnešním světě neuvědomuje...příjemné čtení, takové, které způsobí, že po dočtení máte ještě dlouho úsměv na tváři.

31.10.2014 5 z 5

Naučený optimismus Naučený optimismus Martin E. P. Seligman

Pokud u této knihy očekáváte informace typu "třikrát denně si opakujte, že jste šťastní a budete", tak jste na omylu:) Kniha je defacto vědeckou prací nebo respektive souhrnem vědeckých poznatků a musím uznat, že mě chytla hned od začátku. Úplně jiný typ knihy, než jsem zvyklá, velmi poučná, založená na výzkumu a faktech a autor má 25 let praxe:) Doporučuji.

14.10.2014 4 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Třetí díl mě celkem bavil. Dobrá oddechovka, nicméně stojím si za tím, že by všechny tři díly mohly být v jedné knize a tím by děj nabral více obrátek, nebylo by to tak rozvleklé a vnitřní bohyně by si aspoň trochu dáchla:)

23.08.2014 4 z 5

Jak mluvit na veřejnosti Jak mluvit na veřejnosti Peter Heigl

Kdo plánuje čas, tak bacha, přečetla jsem to za 60 minut:) A to si myslím, že čtu celkem rychle. Kniha je ale psaná jednoduše, prakticky a pokud se člověk těmi pravidly bude řídit, myslím, že mu to hodně při mluvení pomůže.

03.08.2014 5 z 5

Pravé štěstí Pravé štěstí Sharon Salzberg

Ideální knížka pro nováčka, který chce začít s meditací. Kniha je jednoduchá, je tam popsáno více typů meditací a hlavně přesné postupy,jak na to. Doporučuji!

03.08.2014 5 z 5

O ženách O ženách Osho

Jedná se o moou první knihu od Osha, takže jsem trochu rozpačitá, protože některé myšlenky mě přímo nadchly, některé naprosto odrovnaly:) takže objektivní hodnocení asi nechám spíše až na další knihu.

26.07.2014 3 z 5

Tajemství týmů Tajemství týmů Ken Blanchard (p)

Perfektní příběh, který v sobě skrývá všechna tajemství vysoce výkonných týmů, která se dají aplikovat na jakékoliv týmy. Čte se jednoduše, principy jsou velmi srozumitelné.

16.06.2014 5 z 5

Rady pro život Rady pro život Allan Pease

Perfektní shrnutí základních pravidel komunikace s lidmi.

31.05.2014 4 z 5

Odpověď Odpověď John Assaraf

Kniha je čtivá, na začátku teorie a poté praxe. Takže opravdu ideální návod, jak pořádně rozjet svůj byznys.

22.05.2014 5 z 5

Služebník Služebník James Hunter

Krásná ukázka principů leadershipu formou příběhu. Komu lépe sedí vyprávění než výčet pravidel, tak je to přesně knížka pro něj. Principy leadershipu jsou tady vykládány lehkou nenásilnou formou, tudíž ideální pro každého..a nejen pro lidi, co chtějí být lídři velkých organizací. Kniha je vhodná pro všechny lidi, kteří se chtějí něčemu učit a vytvářet tak lepší prostředí pro rodinu a okolí.

23.03.2014 5 z 5

Tak nevím Tak nevím Jiří Menzel

Byla jsem mile překvapena tématy, kterými se pan Menzel zabývá. Ve spoustě věcí se s ním shoduji a jeho sloupky mi přijdou vtipné a výstižné.

16.03.2014 5 z 5

Trhák aneb 21 kapitol o vašem mozku Trhák aneb 21 kapitol o vašem mozku Jiří Vokáč Čmolík

Naprosto skvělá kniha! Je to přesně ten typ knížky, kdy po jejím přečtení začínáte mít strach, co kdyby to všechno byla pravda...a ono asi zřejmě je:) Kniha obsahuje hodně vědeckých informací o mozku, které jsou podložené skutečnými výzkumy. Je pravda, že někdy jsem se trochu ztrácela, ale i tak je kniha psaná způsobem, který zvládne každý. Takže teď už jen uvést do praxe!

08.03.2014 5 z 5

Po strništi bos Po strništi bos Zdeněk Svěrák

Prostě dvě hodinky strávené kdesi na vesnici u Jičína, v době války a v hlavě osmiletého kluka...krásné čtení, brala bych další pokračování...

16.02.2014 5 z 5

Pravidla pro šťastnou lásku Pravidla pro šťastnou lásku Pierre Franckh

Kniha se zabývá partnerskými vztahy od začátku do konce. Tzn. od hledání partnera, přes sex až po dokonalé odevzdání se partnerovi. Autor zmiňuje také nevěru a případný rozchod. Autorovy poznatky jdou hodně do hloubky, proto bych knihu nedoporučila úplným začátečníkům ve vztazích, protože by mohly být některé myšlenky zcela nepochopeny.

14.02.2014 4 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Kniha mě celkem bavila, ale asi tak ve čtvrtině knihy jsem se přistihla, že mě sexuální praktiky hrdinů už moc neberou a spíše mě zajímá příběh:) Byla bych asi více spokojená, kdyby se příběh ze tří knih vlezl do jedné.

14.02.2014 4 z 5

15 neocenitelných zákonů osobního růstu 15 neocenitelných zákonů osobního růstu John C. Maxwell

Nečetla jsem od Maxwella ještě moc knih, ale troufám si říct, že tahle patří mezi špičku...autor naprosto přesně ví, o čem píše...má své zkušenosti a je schopen popsat všechny možné situace, které člověk prožívá...teď už jen uvést jeho zákony do praxe - což je vždy to nejtěžší.

02.02.2014 5 z 5

Tos přehnal, miláčku Tos přehnal, miláčku * antologie

Vyloženě povídky ze života:) Některé težší na pochopení, některé úsměvné a některé mě opravdu trochu vyděsily.

02.01.2014 4 z 5

Úspěch jsi Ty aneb několik nezištných rad od Dala Carnegieho - Jak se stát oblíbeným a bohatým Úspěch jsi Ty aneb několik nezištných rad od Dala Carnegieho - Jak se stát oblíbeným a bohatým Dale Carnegie

Perfektní výběr z top myšlenek Dale Carnegieho. Ideální jako první knížka od tohoto autora. V knize jsou shrnuty myšlenky ze tří autorových knih - Jak si získávat přátelé a působit na lidi, Jak se zbavit starostí a začít žít a Jak získat sebevědomí a působivě řečnit. Na základě toho se můžete dále rozhodnout, co si od autora přečíst. Kniha je napsána velmi čtivě.

04.12.2013 5 z 5

Kocour z Montmartru Kocour z Montmartru Michaela Klevisová

Pokračování kočičích povídek nezklamalo. Jedná se o příběhy lidí a jejich koček..nebo koček a jejich lidí. Příjemné, milé čtení do pochmurného večera.

28.11.2013 5 z 5

Miluji kočky Miluji kočky Helen Exley

Prostě pro ty, co milují kočky:) K pobavení :)

27.11.2013 5 z 5