Naučený optimismus

Do rukou se vám dostává seriózní kniha založená na mnohaletém výzkumu významného psychologa. Martin E. P. Seligman se bádání na tomto poli věnuje už několik desetiletí. V knize Naučený optimismus shrnul své poznatky a nabízí účinné metody k získání pozitivního pohledu na svět. Dozvíte se, jak se zbavit zlozvyku pesimismu a nevzdávat se kvůli maličkostem - dokážete si konstruktivněji vysvětlit své chování a naučíte se jednat sami se sebou mnohem pozitivněji. Podaří se vám prolomit depresivní myšlenky, lépe využijete svého potenciálu, budete úspěšnější a spokojenější. Kniha obsahuje konkrétní cvičení, testy a rady pro různá prostředí (škola, práce, rodina) a naučí optimismu i toho nejzarytějšího pesimistu. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/167459/nauceny-optimismus-167459.jpg 3.918

Learned Optimism

Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl
Vydáno:, Beta-Dobrovský

Kniha Naučený optimismus

cetriolo

Myšlenka, která zabere pár řádků roztáhlá na 700 stránek...

Shindo
30.10.2018

Kniha rozhodne nie je jednou z tých new age vecí, aké sú dnes v kurze. Naopak, ide o populárne - náučnú literatúru čerpajúcu z kognitívne behaviorálnej terapie, doplnenú obsiahlou bibliografiou.
Nedá vám zázračný návod, po ktorom budete nonstop vysmiati ako mesiačik na hnoji. Naopak. Pomôže vám pochopiť, prečo veci nefungujú, poradí čo s tým a zvyšok, t.j. aplikovanie do bežného života už nechá na vás.

Za negatívum knihy považujem to, že je orientovaná primárne na amerického čitateľa.

Daris
26.08.2016

čekala jsem více:-(

janulka1310
14.10.2014

Pokud u této knihy očekáváte informace typu "třikrát denně si opakujte, že jste šťastní a budete", tak jste na omylu:) Kniha je defacto vědeckou prací nebo respektive souhrnem vědeckých poznatků a musím uznat, že mě chytla hned od začátku. Úplně jiný typ knihy, než jsem zvyklá, velmi poučná, založená na výzkumu a faktech a autor má 25 let praxe:) Doporučuji.

petaSk
31.05.2014

Většina knihy se zabývá výhodami optimismu a nevýhodami pesimismu. Jelikož je ale psaná v USA před několika desetiletími, některé příklady už nejsou aktuální. Přesto příčiny optimismu a pesimismu a nástroje pro boj s pesimismem jsou podle mě platné. Autor na konci knihy ale sám přiznává, že ani flexibilní (tedy nesluníčkový optimismus s otevřenýma očima) není všespásný a příčinu epidemie deprese je třeba hledat ve ztrátě společných hodnot, víry a rozpadu pevných vazeb, které nahradil přehnaný důraz na individuální já. Toto bylo napsáno v době, kdy se nás toto ještě netýkalo, neboť individuální já v našich končinách bylo osekáno tehdejším režimem. S přiblížením se západu, stresem a důrazem na úspěch se nás bohužel i toto týká čím dál více. Autor poskytuje užitečná i když dnes ne už tak průlomová řešení. Přesto stojí za to si je připomenout a zeptat se sami sebe, proč je nepoužíváme, když víme, že existují a fungují.

worka
15.11.2013

Pokud máte pesimistický vysvětlovací styl, čeká vás deprese, zhoršené zdraví a časnější smrt :-)
Pesimista vidí svět realisticky (ano opravdu vědecky doloženo), ale naivní optimista je na tom mnohem líp :-(
Nevím, jestli se mi něco z poznatků z knihy povede přenést do života, ale každopádně je to přínosná kniha.
Kniha založená na vědeckých výzkumech a ne posbírané časopisový výkřiky "jak na lepší život".
Nelekejte se tloušťky, ač spadá do naučné literatury, tak se čte docela dobře.

Martin E. P. Seligman

Martin E. P. Seligman