Jano. Jano. komentáře u knih

Poslední z bohů Poslední z bohů Rick Riordan

Po predchádzajúcich dieloch trošíčku sklamanie, veľa oblúd, málo deja, avšak na druhej strane stále geniálne. :D Miestami nuda, ale inými miestami žrádlo. :D :D

Bitva o labyrint Bitva o labyrint Rick Riordan

Ďalší perfektný diel, v ktorom Riordan použil asi najviac originálnych nápadov. Mrs.O'Leary rules. :D :D

07.07.2015 5 z 5

Prokletí Titánů Prokletí Titánů Rick Riordan

Tento diel sa mi zo série o Percym Jacksonovi páčil asi najviac. Temnejší, osobnejší, krajší a trochu aj dospelejší ako predchádzajúce. Ale stále plný amerického humoru. :D Cliffhanger ma dostal.

07.07.2015 5 z 5

Moře nestvůr Moře nestvůr Rick Riordan

Na rovnakej vlne ako diel prvý, povedal by som dokonca, že aj o malý kúštik lepší, lebo Riordan začína rozohrávať drámu, občas ju necháva aj hrať prim a zapája do príbehu aj vlastné nápady, takže to už nie je len zmodernizované staré Grécko v Amerike. :D Ostávam však na 4*, pretože s tou najväčšou pompou sa táto séria vytasila až neskôr.

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

Prvý diel... obsahuje síce zopár počiatočných zaváhaní ohľadom príbehu, ale číta sa výborne, napísaný je takmer až geniálne, postavy sú do jednej super a má aj takú akúsi peknú letnú atmosféru. :D Za mňa je celá séria na rovnakej úrovni ako Harry Potter, len má narozdiel od neho tendenciu byť ako príliv: občas ešte geniálnejšia a občas trochu americky blbá. :D Ale stále výborná. :D

Strach Strach Jozef Karika

Tá štvrtá hviezdička je len a jedine za to, že som z Mikuláša a na Čebrati som sám párkrát bol. Štýl rozprávania sa vlečie ako polomŕtvy robotník cestou z práce, ale keď som knihu dočítal za tri dni, tak som sa zbadal, že sa to číta pomerne dobre. Lovecraftovsko-Kingvská pointa na konci trochu zamrzela, pretože po dlhej knihe s kopou zvratou si človek už fakt nemôže pomôcť a aspoň nejaké vysvetlenie by mu bodlo. Atmosféra fajn, vtipy prachmizerné (a to snaha bola!... keď si Karika robí srandu sám zo seba, je to fajn a pomerne sympatické), postavy zaškatuľkované v malých škatuľkách, ktoré moc originálne nie sú a opakovanie rovnakých myšlienok stále dookola (prispieva to k atmosfére, no áno, ale viete ako...) na druhej strane však aj niekoľko celkom vydarených obrazov: lúka so zelenou hmlou, papierové deti, stará Drečeková, ľudská vianočka. :D Môj záverečný verdikt znie: žiadna pecka (ale tak táto kniha asi ani koncipovaná byť nemala...), ale ak chcete načerpať trochu kostidrtiaceho chladu počas horúcich letných dní a nevadí vám občas trochu zakrútiť hlavou nad menšími nedotiahnutosťami (ale namojdušu, nie je to s nimi vôbec hrozné! :D), prečítajte si to. Má to plynulý spád, hustú atmosféru ako sa na horor patrí a aj pointu. Ale ako vravím, tak akosi nič viac.

06.07.2015 4 z 5