JanaŠamšová Online JanaŠamšová komentáře u knih

Otvorené nebo Otvorené nebo Michala Ries

"Čas otupí každý pocit.
Hnev, smútok, vinu, bolesť, lásku aj poníženie."

Vážně je nebe otevřené pro všechny?

Jak vyjádřit pocity z této knihy, kde najít na správná slova?
Tato kniha mě pohltila, ovládla mou mysl, ukradla můj čas a vlila mi do očí tolik slz, které nešly zastavit. Zároveň mi několikrát dala naději a pak ji zase vzala.
Neskutečný zážitek, zamilovala jsem se, srdce mám rozlámané a je mi smutno, že zítra už se s Baškou a Matějem nepotkám.
Autorka se touto nádhernou knihou dotýká srdcí čtenářů. A ano, je to pravda. "Skutočný domov je miesto, kde sa srdce cítí v bezpečí."

29.03.2024 5 z 5

Těším se, až si přečtu příběh, který vyrovná trochu skóre, které zatím převažuje proti muslimům. Copak jsou všichni takové zrůdy jako byl Senad? Nevěřím. Znám jich pár a k ženě se chovají uctivě. Tento příběh se neodehrál v Tunisu, Egyptě nebo Sýrii, ale v Evropě. A nemohla jsem uvěřit, jak ti lidé tady žijí. A nejvíce mě zaráželo, že můžou zabíjet, podvádět, lhát, dělají to ve jménu Alláha. A vypustit takový blud, že Země je placatá a s touhle "pravdou" nehnou ani důkazy ani zdravý rozum. A pití alkoholu, to jako vážně?
Celá víra tady byla jen alibismem. A Iva byla naivní. Chápu, nebylo jednoduché odejít, ale já bych se spárů jeho rodiny, do jiného státu nikdy neodstěhovala.

25.03.2024 4 z 5

Světluška Světluška Lenka Oborná

Do rukou se mi dostala přímo od autorky tato e-kniha. Osm povídek, které jsou krátké, ale to jim neubírá na kvalitě. Jsou výstižné a některé vám vyrazí dech.
Právě povídka Prokletá zbraň, která vypráví o jednom podivném dědictví, mi dech vyrazila. Po jejím přečtení jsem dlouho seděla a rozdýchávala to. K srdci mi přirostly nejvíce Ti, kterých se bojíme a Společnice. Jsou smutné a bohužel pravdivé.
První povídka Buru byla z Palestiny. Muslimské země jsou mi blízké a něčím mě fascinují. Možná svou "jinakostí" a svým způsobem i exotikou. Připomněla mi jednu knihu z afrického prostředí o podivných adopcích. No a za mě nejsilnější byla ta, podle níž je kniha pojmenována. Toto téma se poslední dobou objevuje častěji a častěji.
Můžu všem doporučit, opravdu každý si v knize najde to, co je mu blízké. A na čtení před spaním je to fajn, takové večerníčky pro dospělé. Styl psaní autorky je příjemný, dokáže čtenáře vtáhnout do děje. Ale klidně bych příště uvítala trochu delší příběhy.

15.03.2024 5 z 5

Prapůvodní chaos Prapůvodní chaos Martin Kuneš

"...nakonec po mně zbudou jen tyhle řádky.
A když je budeš číst, budu na chvíli vedle tebe zpátky."

První sbírka básní jedné toulavé duše. Zápisník plný příběhů o osudových setkáních a prastarých silách. Vydejte se na cestu mezi nebem a zemí pod křídly samotné Naděje.

Do rukou se mi dostala sbírka básní od samotného autora a já měla tu čest nechat se nést do míst, jež jsou blízká mému srdci (Lužické hory a přehrada Naděje).
Autor opěvuje přírodu, lásku, naději, hrdiny a utvrdil mě v tom, že pokud se na svět díváš srdcem, opravdu Tvoji ruku povede.
Tyto básně jsou mi blízké, protože sama jich mám v šuplíku několik. Jsou napsané velmi citlivě a skutečně pohladily mou romantickou duši. Jen málokdo má ten dar vidět svět očima básníka a ještě méně lidí umí tak citlivě svá slova skládat ve verše.
Děkuji za každé slovo.
Nejkrásnější pro mě byla báseň Hotel

06.03.2024 5 z 5

Žít s tebou Žít s tebou Antonie Nováková

"Hloupý, kdo se ptá a nechce znát odpověď."

Každý z nás prožívá okamžiky, které dokáží rozesmát, potěšit, ale i rozplakat nebo emočně zničit. Všechny nějakým způsobem ovlivní naší budoucnost.
Příběh Mie, která za starých časů byla tanečnice a při písních Maroon 5 ji to zase nutí tancovat, ale zároveň plakat. Snaží se žít, ale minulost je její součástí.
Proč nechce Aidonovi otevřít své srdce a kdo je vlastně Robin?
V určitých chvílích mně jí bylo líto a jindy zase Aidena. Někdy je těžké zapomenout, někdy to jednoduše nejde a šrámy na duši jsou moc hluboké....
Poslední dobou mě baví nejvíc čeští autoři.

22.02.2024 4 z 5

Neutečeš Neutečeš Dominika Hájková

"Maminka mi tenkrát řekla, že všechno má svůj čas a že to světlo, co jsem viděla, byla víla, která všechen smutek odnesla a udělala místo kolem mě zase hezčí."

Tohle byla dokonalost!
Hluboce se skláním před autorkou knihy, protože napsat takhle krásný příběh, který pohladí, v 17 letech je obdivuhodné. Vrátila jsem se ve vzpomínkách do dětství na vesnici, kde běhají slepice po dvoře, nutí vás vstávat, z postele plné velkých duchen, kohoutí kokrhání a máte pocit, že tady jste v bezpečí.
Krásné, milé, ale také smutné vyprávění o dívce, která utíká před svým osudem a který jí dohoní dřív než čekala.
Neskutečně se těším na další knihu.

22.02.2024 5 z 5

Nezastavuj Nezastavuj Dominika Hájková

"Život je děsně vrtkavý. Co se v jednu chvíli může zdát jako jistota. Co se v jednu chvíli může zdát jako jistota, se během vteřiny zbortí jako domeček z karet. Važme si všech maličkostí.

To, co bylo v první knize autorky nejasné, je výborně vysvětleno právě v jejím pokračování. Tentokrát je příběh napsán z pohledu všech osob, takže čtenář má možnost lépe porozumět, jak to všechno bylo. Nemůžu říct, která kniha byla lepší. Líbily se mi obě. První má více romantiky, tato je chvílemi dost drsná, ale autorky styl vyprávění je naprosto skvělý, nelze nic vytknout.
Každopádně se těším, až napíše další román. Určitě si moc ráda přečtu.

22.02.2024 5 z 5

Prežila som africké peklo Prežila som africké peklo Dominika Würll

"Náš život je na 10% to,
čo sa nám udeje.
A na 90% to, ako sa k tomu postavíme."

Příběhy z Afriky, která mě ze všech kontinentů fascinuje nejvíce, mě nepřestanou bavit a udivovat. Pro mnohé místo exotických dovolených, pro někoho místa, kam by se nikdy nevydal a pro někoho střet s kulturou, z niž pochopí, jak dobře se máme a jak se v Evropě většina mužů chová k ženám. Máme tady svá práva, možnosti a žijeme si zde v blahobytu.
Příběh, který je inspirovaný skutečnými událostmi, mě dostal svou surovostí. Tohle vážně nikdo nechce zažít, proto oprávněně nese obálka upozornění +18. Dejte to přečíst kamarádkám, dcerám, kolegyním, až se budou chystat na dovolenou do zemí, kde jednoduše můžou přijít o svobodu a nebo ztratit hlavu a zamilovat se.

14.02.2024 5 z 5

Ztracená v Galábii Ztracená v Galábii Marie Formáčková

"Čas má různé hodnoty. Je drahý pro člověka zaneprázdněného a tvůrčího a takřka bezcenný pro člověka zahálejícího."

Miluju tyhle příběhy, pravdivé a hlavně z Egypta. Snažím se pochopit jejich kulturu, která mi není cizí, protože mě tato země uchvátila. A protože se z některých Arabů stali mí přátelé, vím, jaké oni mají zákony a jak moc se řídí koránem. Tato kniha se mi líbila o to více, že v ní byly citace některých veršů právě z koránu. Nechala jsem tady záměrně i foto jedné strany z knihy, která mě velmi zaujala.
Pro nás, emancipované Evropanky, je řada jejich zvyků nelogických. Stejně jako pro ně řada našich.

19.01.2024

Temná tajemství Temná tajemství Marcel Moss

"Negativní emoce jsou zničující silou, kterou je občas těžké ovládnout."
ZA KAŽDÝM OBYČEJNÝM PŘÍBĚHEM SE MOHOU SKRÝVAT NEČEKANĚ ŠOKUJÍCÍ OKOLNOSTI.
Tato kniha je od první stránky až po poslední větu jedna velká jízda.
Příběhy několika životů, které se zprvu zdají docela obyčejné, se po pár stránkách mění v šokující, šílené a vezmou vám dech. Tohle je kniha, u které zaručuji velmi nevšední a pikantní zážitky, na které jen tak nezapomenete!

19.01.2024 5 z 5

Kláru si chce koupit každý Kláru si chce koupit každý Heliodor Šimanik

"Nic v životě není zbytečné, pokud to vedlo k tvému pochopení."
Ženská vnitřní síla se hravě vyrovná té mužské, ale dokáže čelit všem nástrahám života i mladá dívka?
Tato kniha mě doslova dostala svými hlubokými myšlenkami, ve kterých je kus pravdy, životní moudrosti, pochopení smyslu života. Studentka, které se, díky jedné hlouposti, změní život hledá co nejrychlejší východisko. Každé setkání lidí v této knize je zásadní, každý čin má svůj následek. A ne jinak je tomu i v reálném životě.
Kniha je nevšedním zážitkem, je skandální, poučná a také nadějeplná. Čtěte pozorně!

15.12.2023 5 z 5