janaky janaky komentáře u knih

Varovanie Zeme Varovanie Zeme L. E. Blair

Vášnivá divadelníčka Vášnivá divadelníčka L. E. Blair

V éteri V éteri L. E. Blair

Ukradnutá show Ukradnutá show L. E. Blair

Žuvačkový kráľ Žuvačkový kráľ Enja Rúčková

Mať svojho princa je niečo krásne a neobyčajné. Ak k tomu tancuje ako boh, je to lepšie.

25.09.2018 4 z 5

Zuzanka a její pes Ňufka Zuzanka a její pes Ňufka Anne Lansmanne

Zlatá kniha pre deti a mládež

25.09.2018 1 z 5

Zmiešané pocity Zmiešané pocity L. E. Blair

Záhadné kníhkupectvo Záhadné kníhkupectvo L. E. Blair

Zamilovaná Zamilovaná L. E. Blair

Autor píše veľmi zaujímavo a pútavo. Viete sa vžiť do situácie a aj do deju samotnej knižky. Ľahko sa číta a sama nevytrháva dej v sérii.

25.09.2018 3 z 5

Zamilovaná princezna Zamilovaná princezna Meg Cabot

Táto séria od autorky je mojou obľúbenou. Veď kto by nechcel byť princeznou a k tomu mať svojho kocúra a svoje bohatstvo či zámok.

Psí pohádky Psí pohádky Zuzana Pospíšilová

Kniha sa ľahko čítala. Dcérka mala radosť z ilustrácií. Bolo vtipné čítať túto knihu.

19.09.2018 2 z 5

Arnyho dílna Arnyho dílna Martin Sodomka

Knižné leporelo sme objavili v knižnici. Dcérke sa neuveriteľne páčilo. Kresby sú dokonalé a vystihujú svoje čaro.

19.09.2018 4 z 5

Čaroděj ze země Oz (převyprávění) Čaroděj ze země Oz (převyprávění) Giada Francia

Nemám rada skrátené formy klasických kníh. Je to akoby ste skrátili svoj život : narodenie, smrť. Čo ste zažili medzitým to už nás netrápi. Kresby sú fantastické. Zaujali i menšieho čitateľa. Ako predchádzajúca autorka komentáru, dávam vysoké hodnotenie kvôli kresbám.

19.09.2018 4 z 5

Prekliate mesto Prekliate mesto Lisa McMann

Knižka ma zaujala hneď po pár stránkach. Priznám sa najprv sa mi do nej nechcelo a dlho som jej čitanie odkladala. Čas strávený s touto knihou neľutujem. V napätí som čakala až na koniec knihy čo sa stane. Porucha hlavnej hrdinky je pre mňa španielska dedina, ale rozhodne by som ju mať nechcela. Hoci niekedy vám poruchy vedia zachrániť kožu. Knihu vrelo odporúčam.

05.09.2018 5 z 5

Zlomené krídla Zlomené krídla Virginia Cleo Andrews

Kniha ponúka pohľad do tajov a zákutí rôznych vrstiev spoločnosti. Je ukážkovo napísaná. Veľa vecí je možno vymyslených, ale dohromady to dáva logiku. Čítala sa ľahko. Ťažko sa od nej odchádzalo. Hlavné hrdinky mali viaceré spoločné veci. Dôležité bolo ako sa k tomu postavilo ich okolie. Po zamyslení to pre nich nemohlo dopadnúť lepšie. Ak je druhý diel už teraz sa na neho teším.

05.09.2018 4 z 5

Buchty švabachom Buchty švabachom Zuska Kepplová

Knižka popisuje životy viacerých rozličných osôb. Veľa ľudí už ani popisované situácie nevníma v reálnom živote. Je to zaujímavo podané a hoci sa musíte sem-tam vrátiť akoby pre vysvetlenie deja, je to čítanie veľmi zaujímavé, k zamysleniu sa nad svojimi problémami.

05.09.2018 3 z 5

Pokojská Pokojská Markus Orths

Táto kniha popisuje mladú ženu, ktorá vníma svet úplne ináč a z iného uhlu ako mnohí z nás. Je to zvláštne napísaná kniha, ktorá poukazuje na problémy, ktoré z nás už nikto nevníma. Zároveň je písaná akoby v budúcom čase. Je to kniha na jedno krátke popoludnie a hoci je tenká nečíta sa veľmi ľahko. Sem-tam sa strácame v deji, ale potom po pár stránkach si uvedomíme kto je kto. Je zvláštne, koľko vecí si ako chyžná musí všímať. Jedno je isté: „Raz a poriadne“, bolo krédo aj hlavnej hrdinky. Je zvláštne, že dokáže pozerať na svet očami básnika, fantazistu, ktorý len očakáva a hľadá nápady. Osobne si myslím, že by mohla napísať knihu o tom ako vyčistiť aj nevyčistiteľné a prípadne príručku pre nováčikov vo svete chyžných. Kniha stojí za prečítanie.

18.08.2018

Jej kráľovská výsosť Jej kráľovská výsosť Danielle Steel

hoci je táto kniha paperbook je to zaujímavá kniha, ktorá poskytne čitateľovi vtiahnutie do deja veľmi rýchlo.

Príbeh je o princeznej, ktorá svoje postavenie nenávidí a rada pomáha druhým. Keď ďaleký východ ovládnu teroristi, ide za hlasom svojho srdca a ide pomáhať. Zisťuje, že nie všetci si žijú ako ona, ako v bavlnke. Pri svojej novej práci stretáva muža svojich snov. Je kvôli nemu odhodlaná odporovať otcovi, kráľovi ich zeme. Pre neustále nepokoje sa z nej na konci príbehu stáva ešte vyšší člen rodiny, kde ona sama musí rozhodnúť čo spraví so svojím životom a objavenou láskou...

Knihu odporúčam si prečítať.

29.11.2016

Aprílový sneh Aprílový sneh Rosamunde Pilcher

Nádherný príbeh o dvoch deťoch, ktoré túžili vidieť dávno zabudnutého brata. Je to zábava vidieť zážitok a predstaviť si dávno zabudnuté chvíle s bratom, ktorý sa vráti práve včas. Láska ruže prináša a zároveň hory-doly prenáša. Príde a chytí vás za pačesy práve vo chvíli, kedy by ste to nepovedali. Túto knihu som videla spracovanú vo filme s anglickými hercami a bolo v ňom veľa domysleného. :) Opäť raz sa mi potvrdilo staré známe: "Kniha je lepšia ako film." Vrelo odporúčam ako oddychovku pre pokojné sobotňajšie popoludnie.

24.10.2016

Prežiť Prežiť Alex Morel

je to kniha, ktorá vás nepustí, kým ju nedočítate. je útla a predsa si viete predstaviť všetky nástrahy, ktoré museli prejsť hlavní hrdinovia. človek si aj poplakal. ale kniha je napísaná veľmi fascinujúco. vrelo odporúčam. človek sa až zamyslí, že čo by mohol zmeniť vo svojom živote.

10.08.2016 5 z 5