jan.para jan.para komentáře u knih

Západní fronta ode Dne D až do zániku Třetí říše Západní fronta ode Dne D až do zániku Třetí říše Julian Thompson

Zajímavě zpracovaná kniha včetně fyzických kopií dokumentů, map, karet, nebo deníků.

09.09.2022 5 z 5

Spitfire nad Evropou - Československý stíhač Otto Smik a jeho doba Spitfire nad Evropou - Československý stíhač Otto Smik a jeho doba Jiří Rajlich

Vím, že se opakuji, ale opět geniální dílo Jiřího Rajlicha. Popisuje detailně život Otty Smika, včetně vzdušných soubojů. V knize je spousta fotografií a skenů archivních dokumentů.

Biggles vypráví: Bitva o Anglii Biggles vypráví: Bitva o Anglii Bernard Asso

Úžasný komiks o Bigglesovi. V knize sledujeme také dějovou linku německého pilota. Kniha je rozdělená na dvě části - bitva o Británii a závěrečné dva roky války.

Východní fronta Východní fronta Charles Winchester

Jedná se o stručný popis bojů na východní frontě v letech 1941 - 1945. Čtenář se v ní dozví vše podstatné, co o východní frontě potřebuje vědět.

09.09.2022 5 z 5

Neuvěřitelné pohledy: Co je uvnitř pozoruhodných strojů a staveb Neuvěřitelné pohledy: Co je uvnitř pozoruhodných strojů a staveb Richard Platt

09.09.2022 5 z 5

Nejznámější potápěčská místa na světě Nejznámější potápěčská místa na světě * antologie

Atlas vraků lodí s poklady Atlas vraků lodí s poklady Nigel Pickford

Piráti Piráti Richard Platt

Můj příběh Můj příběh Steven Gerrard

Je to vlastně popis několika posledních sezón Gerarda v Liverpoolu včetně zákulisních informací.

09.09.2022 4 z 5

Nad moři a oceánem Nad moři a oceánem Miloslav Pajer

Četl jsem pozdější vydání. Jedná se o podrobný popis činnosti 311. peruti u pobřežního letectva po přezbrojení na Liberatory. V knize jev mnoho fotografií a přehledů. Povinnost pro každého, kdo se zajímá o naše letce v Anglii.

S Wellingtony nad Biskajem S Wellingtony nad Biskajem Miloslav Pajer

Četl jsem pozdější vydání. Jedná se o podrobný popis činnosti 311. peruti u pobřežního letectva, než došlo k přezbrojení peruti na Liberatory. Kniha obsahuje mnoho fotografií a přehledů. Povinnost pro každého, kdo se zajímá o naše letce v Anglii.

Křídla míří na Německo Křídla míří na Německo Miloslav Pajer

Četl jsem pozdější vydání. Jedná se o podrobný popis činnosti 311. peruti u bombardovacího letectva včetně mnoha fotografií a přehledů. Povinnost pro každého, kdo se zajímá o naše letce v Anglii.

Češi proti Hitlerovi Češi proti Hitlerovi Eduard Stehlík

Pan Stehlík je úžasný. V drtivé většině názorů s ním souhlasím. I nezasvěcený člověk si uvědomí, že to bylo trochu jinak, než si většina Čechů myslí. Kniha je ve formě zpovědi.

Voják první linie Voják první linie Karel Richter

Kniha popisuje životní osudy Sergeje Petrase včetně osudů jeho otce Vladislava. V knize jsou celkem věrně popsán vznik naší jednotky v SSSR a boje, kterých se zúčastnila včetně osobního života Sergeje Petrase. Karel Richter čerpal také z toho, že několik let sdílel se Sergejem Petrasem jednu kancelář.

Hrdinové od Sokolova Hrdinové od Sokolova Miroslav Brož

Kniha obsahuje seznam vojáků 1. polního praporu, kteří se zúčastnili bitvy u Sokolova plus krátký popis bojů. Publikace je určitě úctyhodná, ale pokud se chcete dozvědět něco více o bitvě u Sokolova, tak doporučuji sáhnout po jiné knize.

09.09.2022 4 z 5

Českoslovenští letci ve Velké Británii a válečné fenomény Českoslovenští letci ve Velké Británii a válečné fenomény Ladislav Kudrna

Kniha není jen o našich letcích, ale bere celou problematiku ze širšího pohledu. Autor v ní řeší například, jak letci vnímali zabíjení, přístup Angličanů, nebo jak se ve volných chvílích bavili.

Za svobodu Za svobodu Dalibor Vácha

Dle mého názoru nejlepší Váchova kniha o legionářích. Krásně zpracovaný příběh československého legionáře za 1. světové války ve Francii. Kniha kniha prolíná frontu a vzpomínky hlavního hrdiny. V knize ze skutečně přenesete do hrůzy zákopů 1. světové války.

Ďábelská garda Ďábelská garda George Robert Elford

Vzpomínky bývalého velitele protipartizánské jednotky SS, který se po konci 2. světové války dostal do cizinecké legie. Chvílemi mi některé informace přišli trochu přitažené za vlasy. Kniha má lehce nacistický podtext, který vyhází z myšlenek zpovídaného.

08.09.2022 3 z 5

Na cestě Na cestě Jack Kerouac

Tuto knihu lze považovat za klasiku světové literatury. Já jsem se do ní ovšem vůbec nepročetl.

08.09.2022 2 z 5

Co se stane, když? Co se stane, když? John Farndon

Mile napsaná knížka. Hodně jsem si v ní listoval jako kluk a hodně věcí jsme díky ní pochopil, jak fungují.