jakub87 jakub87 komentáře u knih

Směr Moskva: Pal! Směr Moskva: Pal! Leo Kessler (p)

Moje první kniha od tohoto autora. Příběh mě tak vtáhl do děje, že jsem neodolal dalším dílům.

11.03.2013 4 z 5

Dunkerque: Válečný deník Československé samostatné obrněné brigády (říjen 1944-květen 1945) Dunkerque: Válečný deník Československé samostatné obrněné brigády (říjen 1944-květen 1945) Ivan Procházka

Naprosto vyjímečná kniha. Společně s knihou Cromwelly Československé brigády vám přinese spoustu informací.

Kapitán fregaty Kapitán fregaty Patrick O'Brian

Rozečteno. Zpočátku mě jako suchozemce mrzelo, že se nezačlo na moři, ale kdesi na anglickém venkově, ale teď už jsem spokojený. Nelituju, že mám v knihovně i všechny další díly, co doposud vyšly v češtině. Snad postupně vyjdou všechny a jestli ne, asi opráším angličtinu a začnu číst v originále. :-D

Humoresky vážně Humoresky vážně Michal Dlouhý

Skutečné případy jimiž byly inspirovány Četnické humoresky. Velice zajímavé čtivo. Shltnul jsem to během 3 dnů.

Kutnohorská pátračka na stopě Kutnohorská pátračka na stopě Michal Dlouhý

Tak tahleta pátračka byla předlohou Četnických humoresek. Poutavé případy, které vyšetřují četníci z kutnohorské pátračky. Opět výborné!

Za císaře pána Za císaře pána Michal Dlouhý

Poutavé případy z dob Rakousko-Uherského četnictva na našem území. Další pěkná knížka do knihovničky.

24.02.2013 5 z 5

Val na obranu republiky. Československé opevnění z let 1935 - 1938 na Králicku Val na obranu republiky. Československé opevnění z let 1935 - 1938 na Králicku Martin Ráboň

Hodně podrobná kniha o králické pevnostní oblasti. Spoustu pěkných ilustrací a dobových fotografií. Jedna z nejlepších knih o československých pevnostech.

Paříž – Dakar Paříž – Dakar Radek Fencl

Velmi pěkně čtivá kniha. Moje první z Dakaru. Rychle se čte.

24.02.2013 5 z 5

Husité - Vrchol válečného umění v Čechách Husité - Vrchol válečného umění v Čechách Leonid Křížek

Od této knihy jsem čekal více. Zasloužila by si větší propracovanost.

24.02.2013 2 z 5

Tam u Králového Hradce... Tam u Králového Hradce... Slavomír Pejčoch Ravik

Hodně široce pojatá kniha o válce 1866. Pěkné černobílé ilustrace včetně map. Trošku mi chyběl bližší popis pohybů jednotek. Jinak v celku podařená kniha, ke které se rád vracím.

24.02.2013 4 z 5

Orlové Napoleonovy armády: Lesk a bída napoleonských válek Orlové Napoleonovy armády: Lesk a bída napoleonských válek Jiří Kovařík

Podařená kniha i o těch nejnižších v hiearchii francouzského císařství, pojatá do celých napoleonských válek.

Bonaparte v Egyptě Bonaparte v Egyptě Jiří Kovařík

Kdo má rád válečnou historii Francie a arabských zemí, zaujme ho tato kniha. Autor popisuje vcelku podrobně Napoleonovu anabázi do Egypta a dále do Sýrie, včetně námořní bitvy u Aboukiru, kde Francie přišla o část svého tehdejšího loďstva. Autor dobře zachycuje i strasti běžných vojáků v arabském světě. Podrobně jsou popsány jednotlivé boje. Moc pěkná kniha.

24.02.2013 4 z 5

Doprava v Tatrách - Ilustrovaný sprievodca Doprava v Tatrách - Ilustrovaný sprievodca Vlado Schwarz

Útlá knížka, ale smekám před autory. Stručné, ale výstižné texty k jednotlivým tématům a ilustrace naprosto nádherné. Kdo se chce ve stručnosti seznámit s dopravou v Tatrách, technickým řešením a s její historií, jednoznačně doporučuji!

05.03.2024 5 z 5

Země krví zbrocená Země krví zbrocená Jiří Hutečka

Asi zatím nejlepší práce, co byla v komplexu tohoto konfliktu do současné doby napsána.

02.09.2023 5 z 5

Rada Vacátko & jeho hříšní lidé - Po stopách slavného seriálu Rada Vacátko & jeho hříšní lidé - Po stopách slavného seriálu Blanka Kovaříková

Kdo má rád Hříšníky v čele s panem radou Vacátkem, naprostá nutnost přečtení této skvěle zpracované knihy! Mapuje seriál, líčí a komparuje životní a profesní osudy detektivů proslulé "čtyřky" ze seriálů s těmi skutečnými, včetně rady Vacátka a skutečného rady Vaňáska. Přibližuje některé případy, vyšetřovanými těmito detektivy.

22.05.2020 5 z 5

Kriminální případy 92. policejního revíru Kriminální případy 92. policejního revíru Ladislav Beran

Další kniha z řady o četnících z četnický pátračky. Autor těží ze znalosti Prácheňska. Dokáže navodit prvorepublikovou atmosféru. Jen mě dost irituje několik věcí, jako např. Autor v jedné kapitole velitele pátračky uvádí jako nadporučíka, v další, štábního kapitána, nebo některé ze členů strážmistra, posléze, štábního strážmistra a v následující kapitole je to zas strážmistr. Zkrátka autor si četníky povyšuje a degraduje, jak se mu zachce. Nehledě na to, že velitel pátračky nikdy nebyl v hodnosti štábního kapitána, ale nanejvýš vrchní strážmistr. Z četníků dělá alkoholiky, kteří chlastají na stanici. Neříkám, že by se někteří nenašli, ale přijde mi to přehnané... A poslední vadou na kráse je u některých případů závěr, ten tu postrádám. Každého přece zajímá, jak ten či onen zločinec dopadl a nemá rád otevřený konec.

04.10.2018 3 z 5

Olomouc - Domašov 1758 Olomouc - Domašov 1758 Pavel Bělina

Stručné, jasné, výstižné.

24.01.2017 4 z 5

Armáda starého Říma Armáda starého Říma Adrian Goldsworthy

Moc dobře napsaná kniha. Přečteno jedním dechem. Pro ty co se zajímají o válečné dějiny starověkého Říma, řekl bych nutnost.

23.01.2017 5 z 5

Výprava na Mauritius Výprava na Mauritius Patrick O'Brian

Naprosto perfektně napsané. Poutavé, živé. Bezkonkurenční.

21.01.2017 5 z 5

Trafalgar Trafalgar Jiří Kovařík

Vysoký standart pana Kovaříka. Dobře napsáno. Škoda že se pan Kovařík nevěnuje více námořnické tematice jako třeba Napoleonovi. Je rozhodně vidět, že se v této tematice neztrácí. Určitě bych si rád přečet i o slavných érách francouzského válečného loďstva 18. stol.

21.01.2017 4 z 5