Armáda starého Říma

Armáda starého Říma https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46827/bmid_armada-stareho-rima-SPN-46827.jpg 5 24 6

Římské vojsko bylo jednou z nejúspěšnějších armád v dějinách lidstva a po organizační a taktické stránce nemělo až do moderní doby sobě rovna. Jeho houževnatost a výkonnost dokládá i řada okázalých staveb, které se dodnes dochovaly. Patří k nim Hadriánův val i pozůstatky obléhacích náspů v okolí židovské pevnosti Masada. Podrobný popis římských válečných úspěchů, analýzy několika klíčových bitev, včetně bitvy na Farsalském poli nebo u Štrasburku, medailony nejvýznamnějších vojevůdců. Do detailů je pojednána nejen armáda v době principátu, ale i občanské republikánské vojsko a armáda pozdního císařství. Nevídaná efektivita a dlouhodobé vojenské úspěchy římské armády jsou uvedeny do souvislosti s každodenním životem obyčejného vojáka...... celý text

Literatura naučná Historie
Vydáno: , Slovart (ČR)

The Complete Roman Army , 2003

bleekemolen
30.12.2020 5 z 5

Fakta, fakta a fakta. Pokud se chcete neco dozvedet o fungovani rimske armady od stredni republiky az po pozdni antiku nebo si jen osvezit svoje znalosti, tuhle skvelou knihu muzu jen doporucit.

Pazúzu96
04.04.2018 5 z 5

Asi nejlepší kniha o římské armádě, jakou jsem kdy četl. Postupně procházíme vývojem od dob královských, kdy se armáda podobala té řecké, a nakonec se dostaneme až do pozdní antiky. Během postupu se seznamujeme podrobně s výzbrojí legionářů, jejich taktikou a strategií. Kromě toho se dozvíme mnoho zajímavostí z každodenního života vojáků, výši jejich žoldu, jak to bylo s rodinou, lékařskou péči a mnoho dalšího.
Myslím si, že každý, kdo se alespoň trochu zajímá o římské legie, by si tuto knihu měl přečíst. Stojí to za to :-).

Ninash
04.10.2017 5 z 5

Výborná kniha, niet čo dodať

Harold
21.03.2017

Základní literatura pro ty, kteří se chtějí dozvědět podstatné informace o vývoji a fungování římského vojska napříč věky.

jakub87
23.01.2017 5 z 5

Moc dobře napsaná kniha. Přečteno jedním dechem. Pro ty co se zajímají o válečné dějiny starověkého Říma, řekl bych nutnost.

kyssling
15.08.2016 4 z 5

Skvělá kniha, psána velmi srozumitelně s pečlivým výběrem kapitol. Překvapilo mě jak málo se dochovalo písemných pramenů.

starověk vojenství starověký Řím legie vojenské dějiny římské dějiny

Adrian Goldsworthy
anglická, 1969