Tam u Králového Hradce...

Tam u Králového Hradce... https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/104911/bmid_tam-u-kraloveho-hradce-dz8-104911.jpg 4 16 4

Mocensko-politické soupeření Rakouska a Pruska ve středoevropském prostoru a jeho vyvrcholení v prusko-rakouské válce (r.1866). Průběh bitvy u Hradce Králové. Mocenské poměry v Německu a Evropě ve 2. pol.19. stol. Vojensko-strategická charakteristika války a popis válečných operací. Významné vojenské osobnosti obou válčících států. Bitva u Hradce Králové.... celý text

michal3029
14.11.2021 2 z 5

Kniha obsahuje řadu nepřesností a domněnek. Z textu je patrné protihabsburské smýšlení autora. Knihu bych nedoporučil čtenáři, který nemá hlubší povědomí o prusko-rakouské válce.

vejmel
20.02.2019 3 z 5

Přehledně shrnutá historie prusko-rakouské války 1866. Potěší, že se autor rozsáhle věnuje příčinám konfliktu a krizi vedoucí k válce. Méně už potěší neustálé zdůrazňování neschopnosti Rakouska, hejty na celý Habsburský rod a absence přehledových taktických map (přiznávám, že jsem v tomto rozmazlený knihami o napoleonských válkách od Jiřího Kovaříka).

AndreasG.
02.01.2016 4 z 5

Kniha je skutečně velmi dobře zpracována. Jelikož se jednalo o první knihu pojednávající o válce prusko-rakouské, která se mi ještě v dětství dostala do ruky, hodnotím ji velice pozitivně, ač ve srovnání s knihou Válka 1866 od Pana Běliny značně pokulhává. Rozhodně však mohu zájemcům o tyto významné události knihu jen doporučit, obecný přehled se tak získat určitě dá.

A. G.

jakub87
24.02.2013 4 z 5

Hodně široce pojatá kniha o válce 1866. Pěkné černobílé ilustrace včetně map. Trošku mi chyběl bližší popis pohybů jednotek. Jinak v celku podařená kniha, ke které se rád vracím.