izinkaVENDULKA izinkaVENDULKA komentáře u knih

Hodná a zlobivá holka Hodná a zlobivá holka Michael Robotham

V první půlce jsem se trápila a nemohla se začíst... V druhé půlce už byla napinavejsi a četla se dobře. Námět dobrý, ještě dám šanci druhému dílu, který se mi také hodí do čtenářské výzvy.

25.08.2022 4 z 5

Heidi, děvčátko z hor Heidi, děvčátko z hor Marie-José Maury

Jedna z mých nej knih dětství. Nyní čteno svým dětem před spaním. Měla veliký úspěch.

17.01.2022 5 z 5

Srdcová královna Srdcová královna Kimmery Martin

Za mě příjemná oddechové. Velmi mám ráda ráda příběhy z lékařského prostředí, ve kterém sama pracuji. A že ho tu není málo. Obě hlavní postavy Zadie a Emmy mi byly sympatické až do rozuzlení zápletky. Tam mě Emma zklamala, i když jsem to čekala. Co může způsobit lidská zavist. Zadie se nakonec zachovala lépe než by dokázal kdokoliv z nás. Nick ačkoliv to byl sebestredny blbec se na konci zachoval pěkně i když to bylo na žádost Zadie... Kniha se četla rychle i kapitoly byly kratší, což mi vyhovovalo. Jsem ráda že se ke mě formou štafety dostala.

25.06.2023 4 z 5

Nepatřím ti Nepatřím ti Mary Higgins Clark

(SPOILER) Příběh byl zábavy a napínavý. Celou dobu jsem věřila a tušila, že Kendra je nevinná, ale kdo je vrah jsem neměla tušení. Navíc jsem si celou dobu ke konci myslela, že ten vyděrač detektiv je i ten, který sleduje Laurie. Taky omyl. Kniha pěkná ale 4*. Nějak mi tam něco chybělo aby to bylo úplně wau

02.03.2023 4 z 5

Nepoučitelná Nepoučitelná Leah Raeder

Kniha je napsaná dobře. Na mě sice sexu až moc, jsem holt zvyklá na jiný žánr. Ale ty tajemství Evana, matka feťačka a spolužačka, která vydírání hlavní hrdinku celý příběh oživil a udělali o to zajímavějším. Rozhodně nelituji, že jsem knihu přečetla. Objevila jsem ji díky čtenářské výzvě a tématu zakázané lásky

25.01.2023 4 z 5

Máma kriminálnice Máma kriminálnice Monika Svoboda

Jedním slovem šílené, ještě když je to skutečný příběh. Jedna z matek, která upřednostňuje kontaktní rodičovství, své dítě miluje a blbou souhrou okolností a pochybení všech možných lidí kolem se na ni jako lavina sesypala žaloba, kontroly OSPODu a nepředstavitelný stres. Místo aby si užívala mateřství, než dítě bude ve školce a ona zpět v praci, zažívá rok a půl pekla a šikany ze strany úřadů. Co mi na knize hoooodně vadilo, byla vazba. Nikoliv pevná ani klasický měkký nebo širší paperback, ale strašně tuhý paperback, který nešel pořádně otevřít, takže se vnitrni půlka stran četla hodně obtížně. To bylo fakt terno.

19.01.2023 4 z 5

Všechno, co jsme měli Všechno, co jsme měli Jennifer Bright (p)

Takové oddechové čtení, děj celkem hodně předvídatelné. Nicméně pokud máte chuť po té kopě thrilleru a krimi chuť na něco oddechového, tak je to fajn čtení. Aidan mě ze začátku děsně cuchal nervy. :D

31.12.2022 3 z 5

Lilie pro nevěstu Lilie pro nevěstu Teresa Simon (p)

Krásný příběh, který se líbil i mě milovnici psycho i krvavych thrilleru. Na knihu jsem narazila v rámci čtenářské výzvy a jsem víc než milé prekvapena. Žádná červená knihovna, ale dvě dějové linky jedna za války, kdy Nellie píše deník, ve kterém popisuje surovost války a svou nešťastnou lásku a druhá linka ze současnosti, roku 2019, kdy Liv si otvírá parfumerii a postupně se dozvídá o svých předcích. Na konci se obě dějové linky protnou. Kniha mě opravdu bavila a četla se rychle. Škoda že měla šíleně dlouhé kapitoly

15.12.2022 5 z 5

Snaž se nedýchat Snaž se nedýchat Holly Seddon

Knížka špatná nebyla, ovšem jsem se nemohla sžít nejak s hlavní postavou- alkoholička, která má dost problémů sama s vlastním životem,kvůli tomu mi chvíli trvalo, než jsem se do knihy začetla. Potom už se četla dobře, i když na konce se těsně wau nekonalo jelikož jsem tak nějak věděla a tušila kdo to udělal. Teď tipy byly dva, oba z jedné rodiny a jeden z nich to byl.

06.03.2022 3 z 5