Ivuska.09 Online Ivuska.09 komentáře u knih

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

V první řadě musím říct, že na povídky moc nejsem. Ale tyto tři povídky mi nevadily - líbí se mi především vánoční tématika s tunou sněhu, což se v období okolo Vánoc opravdu hodí. Navíc se mi líbí, jak byly jednotlivé povídky propojeny - jsou samostatné, přesto propojené, takže vlastně vytváří dojem jedné knihy. Jako oddechové vánoční čtení mohu toto dílo doporučit.

26.01.2016

Moja zelená lúka Moja zelená lúka Günter Grass

Grassovy povídky psané stylem pro něj tolik typickým - ironické, sarkastické, groteskní.

01.12.2015

Platejs Platejs Günter Grass

Grass zkrátka uměl psát tak, že jeho díla jsou nadčasová. Tato kniha, založená na motivu pohádky bratří Grimmů, nabízí zajímavý a netypický pohled na emancipaci a rovnoprávnost muže a ženy. Pokud někoho baví Grassovy knihy, doporučuji sáhnout i po této. Pokud ne, vyhněte se ji.

20.11.2015

Širé pole Širé pole Günter Grass

Jedna z Grassových zajímavějších knih.

22.09.2015

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Nevím proč, ale tento příběh mi ze zatím přečtených knih s Harry Holem přišel nejslabší. Nedokázal mě tolik vtáhnout do děje jako např. Nemesis nebo Pentagram.

19.07.2015 3 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Má první Kingovka a musím říct, že jsem nadšená. Příběh byl zajímavý, hltala jsem další a další stránky a čekala, co se stane dál. Mohu jen doporučit.

25.06.2015 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Tuto knihu charakterizuje zvláštní začátek i zvláštní konec. Trvalo mi, než jsem se do knihy začetla. Je pravda, že je plná zvratů a prostřední část knihy jsem doslova hltala, ale začátek a konec mě nebavil. Celkový pocit z knihy je proto rozporuplný.

31.12.2014

Koňmo tam a zpátky Koňmo tam a zpátky Günter Grass

Rychle přečteno a pár dobrých myšlenek si tam také čtenář najde.

01.11.2014

PS: Miluju tě PS: Miluju tě Cecelia Ahern

Tuhle knížku jednoduše miluju. Jedna z mých nej.

25.08.2013 5 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Od tohoto autora mám přečtené zatím dvě knihy: Švábi a Netopýr - nemůžu se rozhodnout, která byla lepší ;) Příběhy s Harrym opravdu dokáži čtenáře "vtáhnout" do děje. Doporučuji.

11.08.2013 4 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren