Ivetaa Ivetaa komentáře u knih

Staré sídlo Staré sídlo Mary Ellen Taylor

Pohodové čtení a autorčino psaní mi trošku připomíná mou oblíbenou Noru Roberts. Těším se na další knihy.

29.08.2023 5 z 5

Smutná doba = smutné čtení. Přečteno jedním dechem, ale pořád mi vadily hrubé chyby (jako v prvním dílu). Moji rodiče, kteří prožili celý svůj život za totality, mi nikdy nevyprávěli (nebo nechtěli říct), co se vlastně dělo všude kolem... Děkuji za to, že kniha vznikla.

24.08.2023 4 z 5

Kouzlo domácí pekárny Kouzlo domácí pekárny Iva Trhoňová

Skvěle napsaná kniha. Doporučuji.

22.08.2023 5 z 5

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Jednu hvězdičku ubírám za hodně hrubých chyb. Kniha mi přijde trochu jako taková slátanina více příběhů z více míst a všechno je to spojeno do jedné fiktivní vesnice. Na druhou stranu není moc knih s podobnou tematikou. Mám koupený druhý díl - nedalo mi to...

22.08.2023 4 z 5

Dokud se budeš smát Dokud se budeš smát Hana Marie Körnerová (p)

Čekala jsem podle anotace, že děj bude převážně z Polabí. No, nekup to. Přítelkyně vzpomínají na minulost a celé se to točí kolem toho. První kniha od autorky - nevím, nevím.

13.07.2023 1 z 5

Pod Jižním křížem Pod Jižním křížem Barbara Bickmore

Krásný příběh - ideální čtení na dovolenou.

26.06.2023 5 z 5

Rozmarýnová zátoka Rozmarýnová zátoka Jenny Hale

Hezký příběh a sympatické postavy mi zpříjemnily několik večerů. Hned bych se tam odstěhovala...

11.06.2023 5 z 5

Redukce obezity léčivými rostlinami Redukce obezity léčivými rostlinami Boleslav Hemzal

Knihu doporučuji a přesně odpovídá výše uvedené anotaci. Vše je přehledně seřazeno a kromě známých i méně známých léčivých rostlin jsou zde dále zařazeny i nejčastěji používané houby (hlíva, penízovka, shii-take a mnoho dalších).

Jonášova kuchařka pro zdraví Jonášova kuchařka pro zdraví Josef Jonáš

Skvělé recepty a jak je zvykem u p. Jonáše, vše do detailu popsáno a vysvětleno.

Vaříme bez cholesterolu Vaříme bez cholesterolu Anna Šafránková

Útlá knížka, která kromě chutných a jednoduchých receptů, obsahuje různé přehledy a tabulky. Nechybí seznámení se "strašákem" doby a praktické rady o vhodných (či nevhodných) potravinách, atd.

Velké naděje Velké naděje Christiane Gohl

Jak píše už pode mnou "agatha2" - naprostý souhlas - a po přečtení 1. dílu jsem si musela koupit hned tento druhý díl. Autorka prostě umí.

08.05.2023 5 z 5

Velké sny Velké sny Sarah Lark (p)

Více než děj - který je také zajímavý - mě zajímala hlavně doba a život před a po 1. sv. válce, mezidobí a nástup fašismu.

08.05.2023 5 z 5

Litoměřicko a Podřipsko v českých dějinách Litoměřicko a Podřipsko v českých dějinách Jan Smetana

víceméně soupis pramenů

08.05.2023 2 z 5

Ďáblova maska Ďáblova maska Tom Egeland

Přečteno všech 6 dílů a můžu říct, že mě celá série bavila. Některé části byly občas zdlouhavé a hodně podrobně popsány události, ale celkový zážitek z četby je fajn. Hlavní postava - archeolog Bjorn Belto - je sympatický svéráz a o tom to je.

18.04.2023 5 z 5

Konec kruhu Konec kruhu Tom Egeland

Příjemná změna žánru - jdu na další díl.

26.03.2023 4 z 5

Bretaňské poměry Bretaňské poměry Jean-Luc Bannalec (p)

Mně je komisař krajině nesympatický a další díly číst nebudu. Knihu odkládám nedočtenou, nedařilo se mi začíst a nudou u ní usínala. Prostě - co člověk - to jiný názor.

13.03.2023

Dům v zátoce Dům v zátoce Mary Ellen Taylor

Pohodové čtení - jen jsem nejdřív přečetla pokračování - Domek u lesa - tak se vracím trošku v čase. Postavy jsou sympatické až na jednoho místního opilce, který ztrpčuje život. Ale bez komplikací by to přece nebylo ono.

10.03.2023 5 z 5

Přej mi domov Přej mi domov Kay Bratt

Příběh jako takový není špatný, jen jsou v něm občas těžko uvěřitelné pasáže. Hlavně o té nezištné pomoci "kolemjdoucích", kteří si všimnou, že je Kara se psem v nesnázích, ač se ona snaží být téměř "neviditelná". Přesto na knihu budu vzpomínat a možná si ji někdy za pár let znovu ráda přečtu - už kvůli milému psímu dobrodruhovi.

21.02.2023 4 z 5

Zázraky v přírodě Zázraky v přírodě Jaromír Tomeček

Nádherné krátké příběhy z přírody, do které v dnešní uspěchané době málokdo "zavítá" pravidelně. Smysluplný a určitě uspokojivý život vedl pan Tomeček.

15.02.2023 5 z 5

Sestry z vinice Sestry z vinice JoAnn Ross