Ivča1394 Ivča1394 komentáře u knih

Broučci Broučci Jan Karafiát

Tak to vypadá, že si Broučky budu muset přečíst znova. Chci splnit výzvu a Broučci byli moji miláčci. nutila jsem mamku a babičku, aby mi ji přečetly celou naráz. Jakmile slyšely ťapat bačkůrky po schodech, bylo jim jasné, že jdu zase s Broučky v rukou a budu chtít pohádku :-D

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Také to nízké hodnocení nechápu. Nejsem z Moravy, a přesto jsem neměla s porozuměním problém, mnohem lepší než Němcová, či Dyk... Je pravdou, že jsem si to přečetla na popud scénky s Kaiserem a Lábusem a možná také proto mi to tolik nevyznělo jako "tragédie", ale je to skvělá knížka a Maryša je navzdory tradicím alespoň na konci "akční" a nesetrvá v nešťastném dohodnutém manželství

05.01.2016 5 z 5

Římanka Římanka Alberto Moravia (p)

Zřejmě mě tu zkritizujete a budete kroutit hlavou, ale já kroutila hlavou nad hloupostí hlavní postavy. Louskala jsem to jenom kvůli povinné četbě, a to mi ji po prázdninách ještě vyměnili za Horalku, takže jsem ji četla zbytečně. To, že jsem se v poslední kapitole dozvěděla, že se děj odehrává za doby 2. světové války, to je naprosto nedůležité, hlavně, že se čtenář musí celou dobu orientovat v Adrianině uvažování a jejích myšlenkových pochodech. No, stačilo mi pár kapitol k tomu, abych jí, po celý zbytek knihy, měla nutkání nakopat do těch jejích úžasných barokních partií

05.01.2016 1 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

První díl jsem přečetla ze zvědavosti, zajímalo mě, proč se kolem toho dělá takový haló. Druhej díl jsem jenom rozečetla a ke třetímu jsem se ani dostat nechtěla. Když jsem pak o té knize mluvila s jednou spolužačkou, která to přečetla všechno, z legrace jsem řekla, že to skončilo svatbou a děckem. A bum! Kdo by to předpokládal, že? :D Jedinou výhodou tohoto za vlasy přitaženého "Stmívání pro mamky" je ta, že díky jednoduchým holým větám, se to čte velmi rychle. Druhá hvězdička za tu vtipnou scénu, kdy Anastázie pozvracela okrasnou zeleň před barem za Christianovy přítomnosti...

05.01.2016 2 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Taky jsem ji četla k maturitě, ale líbila se mi a zřejmě si ji i koupím. Viděla jsem totiž přítiskové vydání s Erbenovou Kyticí

05.01.2016 4 z 5

Čachtická paní Čachtická paní Jožo Nižnánsky

Tato kniha pro mě byla první knižní zkušenost s Alžbětou Báthoryovou. Nevím čím to přesně bylo, ale děj mi vyzněl spíše jako pohádka. Pokaždé, když už mělo Alžbětě něco vyjít, tak jí to překazili zbojníci... Chápu, evidentně to byl autorův záměr, ale naneštěstí pro autora zastávám spíše ten názor, že se hraběnka stala obětí intrik mocichtivých a hrabivých mužů.

Kniha je velmi kvalitní, to ano. Každopádně opakující se a nudné "Deus ex Machina" v podobě zbojníků a nekompromisní postoj k hraběnce jako ke "krvelačné bestii" si vysloužilo (ode mě) tři hvězdičky.

05.01.2016 3 z 5

Traviči ze země Caux 1: Dutý drahokam Traviči ze země Caux 1: Dutý drahokam Susannah Appelbaum

Na tuto knihu jsem narazila v Levných knihách. Zaujala mě na první pohled svou obálkou a cenou, pouhých 39 Kč!! Přičemž jsem si na internetu hledala tutéž knihu a její následující díly, které stály 399 Kč. Ihned, jak jsem se začetla, nelitovala bych ani těch čtyř stovek. Je to velmi poutavá roztomilá knížka. Nejkrásnější jsou popisy prostředí a při čtení jsem si připadala jako účastník děje. Nemůžu se dočkat, až se opět k této knížce vrátím a pořídím si i další dva díly

Lískulka na ostrově Žbiribiri Lískulka na ostrově Žbiribiri Irena Gálová

Lískulku jsem milovala a tuto knihu mám pořád doma :)