ivana7717 ivana7717 komentáře u knih

Chyžná Chyžná Nita Prose

Krásna kniha, zaslúži si 5 hviezdičiek. Príbeh osamotenej mladej ženy s ľahkou formou autizmu (môj názor) prebijajúcej sa životom a okorenený kriminálnou zápletkou. Kniha sa mi čítala ľahko,páčili sa mi autorkine opisy. Určite si ju ešte raz prečítam.

20.01.2023 5 z 5

Malvína Malvína Patrícia Stanková

Jednoduchá Evitovka, ktorá ničím nesklamala. Rada ich čítam, keď chcem vyslovene oddýchnuť po náročných dňoch.

29.12.2022 4 z 5

Karma je zdarma Karma je zdarma Pia Dušak

Zaujímavá kniha, som rada, že som si ju prečítala. Tento citát som si zapamatala: Keď nechápeš, čo si spravil, pochopíš, keď sa ti to raz vráti. O tom je aj celý príbeh.

02.12.2022 3 z 5

Čierne lekná Čierne lekná Michel Bussi

Ani neviem, čo na to napísať. Dej bol pre mňa nudný, nezáživný. Rozuzlenie príbehu bolo síce prekvapujúce, ale celkovo na mňa príbeh neurobil žiadny dojem.

03.11.2022 1 z 5

Milá podvodníčka Milá podvodníčka Barbara Cartland

Krásna romantická historická oddychovka, ani neviem, či to potrebuje ešte nejaký iný komentár.

20.03.2022 4 z 5

Zimná voda Zimná voda Susanne Jansson

Taký netradičný švédsky kriminálny príbeh. Nie je typickou švédskou kriminálkou, na ktorú som zvyknutá. Dej sa odohráva na drsnom ostrove vo Švédsku. Dej bol rýchly, malo to rýchly spád a bolo to napínavé, nechýbalo trochu mysterie.

19.03.2022 4 z 5

Knižnica na Piatej avenue Knižnica na Piatej avenue Fiona Davis

Príbeh sa odohráva mne veľmi krásnom prostredí, v knižnici a je rozdelený do dvoch časových línii. Príbeh bol rýchly, okorenený kriminálnou zápletkou. Na konci mi trochu chýbalo ukončenie u hlavnej postavy, ako sa rozvíjal jej osobný život ďalej, aspoň nejaký náznak.

12.03.2022 3 z 5

Tajné sestry Tajné sestry Amanda Quick (p)

Veľmi dobre napísaná romantika s kriminálnou zápletkou buď na dlhé zimné večery alebo v lete na dovolenku. Príbeh sa odvíja rýchlo, sympatické hlavné postavy. Za mňa 4 hviezdičky.

12.03.2022 4 z 5

Mrazivý chlad Mrazivý chlad Sandra Brown

Príbeh sa mi páčil. Romantika, napätie, krimi, nič v knihe z toho nechýbalo. Autorka má zatiaľ so žiadnou knihou nesklamala a patrí medzi moje obľúbené.

26.02.2022 4 z 5

Priveľa tajomstiev Priveľa tajomstiev Katarína Gillerová

Autorka ani tentokrát nesklamala, kniha sa čítala dobre. Nechýba humor a dej je zasadený v známom prostredí. A ako je uvedené v názve, príliš veľa tajomstiev v jednom príbehu.

19.02.2022 4 z 5

Mačacia stopa Mačacia stopa Dominik Dán

Dominikovi Dánovi to opäť vyšlo, super. Niet čo viac dodať.

16.02.2022 5 z 5

Vianočná koleda Vianočná koleda Charles Dickens

Krásna kniha, som rada, že som sa k nej dostala. Našla som ju u dcéry v poličke medzi vianočnými knihami. Áno, my dospelí častokrát zabúdame, aké to bolo, keď sme boli deťmi. Ako sme sa dokázali tešiť aj z tých najmenších radostí, nechýbal nám úsmev na tvári.Tento krásny príbeh nám dáva pohľad na minulosť, prítomnosť a budúcnosť a aj to, že nikdy nie je neskoro začať odznova.
PS: Obálka knihy(vydanie 2015) je nádherne ilustrovaná, tak ako aj celá kniha.

15.02.2022 5 z 5

Najkrajšie pokušenie Najkrajšie pokušenie Johanna Lindsey

Znovu výborná kniha o Maloryovcoch. Romantická, vtipná a plná rýchlych zvratov. Obe hlavné postavy mi boli veľmi sympatické, či už nespútaná, tvrdohlavá Jack alebo rozvážny, milý Damon. Tieto príbehy sú pre mňa neskutočnou oddychovkou.

15.02.2022

Zabiják Zabiják Ed McBain

Kto má rád klasické staré detektívky, tak si príde na svoje. Žiadne zbytočné opisy, žiadne krváky, ale rýchly príbeh. Asi by som sa k tejto knihe nedostala, keby som na ňu nečítala recenziu tu, na stránkach databázy.

11.02.2022 3 z 5

Zlodej tetovaní Zlodej tetovaní Alison Belsham

... ešte to neskončilo... povedal vrah a mňa až zamrazilo, knihu som dala za dva večery, bolo to napínavé až do konca. Ale musím sa priznať, že tie pasáže, v ktorých bolo opísané vraždenie,som musela preskakovať. Toto som nedala. Hlavné postavy Marni a Francis mi boli sympatické od začiatku knihy. Vždy rozmýšľam, keď vidím tetovanie, že prečo sa ľudia dávajú tetovať a prečo práve takéto tetovanie.
V knihe je to dobré napísané (ale nejdem prezrádzať ).
Knihu som našla v knižnici ako e-knihu, zaujala ma tématikou s tetovaním, tak som sa do nej pustila.
Knihu odporúčam a zaslúži si štyri hviezdičky. Teším sa na druhý diel tejto série.

09.02.2022 4 z 5

Pomsta Pomsta Sandra Brown

Kniha je veľmi dobre napísaná, napätie od začiatku do konca. Ide o kriminálku, ale nie veľmi brutálnu ako sú napríklad severské krimi. Sandra Brown opäť nesklamala. Jej knihy sa mi čítajú super, trochu romantiky, trochu krimi a nechýbajú ani dojemné scény. Teším sa na ďalšie knihy.

07.02.2022 4 z 5

Rodinné klbko Rodinné klbko Táňa Keleová-Vasilková

Po prečítaní tejto knihy som ostala trošku sklamaná. To naozaj taký záver? Myslím, že autorka mohla dať ešte trošku priestor záveru knihy. Pripadalo mi to tak seknuté. Mám rada jej knihy, ale s touto to nebolo až také, že by som sa chcela k nej ešte vrátiť.

30.01.2022 3 z 5

Záhadný skvost Záhadný skvost Amanda Quick (p)

Klasický romantický historický príbeh na oddych. Mne sa páčil.

29.01.2022 3 z 5

Najjasnejší súmrak Najjasnejší súmrak Aly Martinez

Kniha má tak strhla svojím príbehom, že som ju prečítala jedným dychom za dva večery. Druhá časť knihy bola ešte lepšia ako tá prvá. Páčil sa mi aj humor hrdinov knihy. Aj v tomto príbehu platilo: Aj v temnote hľadaj svetlo.

28.01.2022 5 z 5

Najtemnejší úsvit Najtemnejší úsvit Aly Martinez

Veľmi dobre napísaný príbeh o chorobe, láske, hľadaní a odpúšťaní. Nechýba romantika, napätie a ešte k tomu sú rozhovory častokrát podčiarknuté aj humorom. Napriek ťažkej téme sa kniha čítala veľmi dobre a rýchlo. Nevedela som sa od nej odtrhnúť. Teším sa aj na druhý diel.

27.01.2022 5 z 5