Iva066 Iva066 komentáře u knih

Jak jsem vyhrál válku Jak jsem vyhrál válku Patrick Ryan

Za mne skvěle napsaná kniha, vtipná, hlavní hrdina je Sheldon své doby:-)

03.08.2022 5 z 5

Večer a jitro Večer a jitro Ken Follett

Sice trochu červená knihovna, osudy žen jak asi opravdu mohly být, ale velmi čtivé

21.07.2022 5 z 5

Mít pro co žít Mít pro co žít Richard Roper

Za mne velice čtivá kniha, s americkým koncem, ale je za tím silný příběh, který se i mohl stát.

06.06.2023 5 z 5

Dcera magistra Kelleyho Dcera magistra Kelleyho Jaromír Jindra

Nečte se to úplně špatně, docela to "odsejpá". Ale, hlavně ke konci, se dostáváme spíš do říše sci-fi, než historického románu. Historické postavy jsou popsány, ale s velkou dávkou literární fantazie pana spisovatele. Měla jsem větší očekávání, vzhledem k hodnocení zde.

07.03.2023

Cosi divného v mé hlavě Cosi divného v mé hlavě Orhan Pamuk

Zajímavý příběh prodavače bozy, tureckého lehce alkoholického nápoje, a jogurtu, průvodce jeho životem a rozvíjejícím se Istanbulem. Stojí za to si k tomu dočíst pár věcí z historie, třeba proč byli Řeci z Turecka vyhnáni

08.09.2022 4 z 5

Náhoda nebo osud Náhoda nebo osud Magda Váňová

Příjemné čtení k zamyšlení. Čte se to rychle, má to spád a nečekané konce. Ale nečtěte to se špatnou náladou, konce jsou spíše černý, drsný humor. Jak si náhoda nebo osud umí zahrát se životem.

26.07.2022

Poslední manželka Poslední manželka Karen Hamilton

Na rozdíl od ostatních zde, mně přišla kniha velmi čtivá. Je to spletenec, žádná z hrdinek není ani černá, ani bílá, jejich osudy a se proplétají a někdy nechápete jejich konání, ale přišlo mi to dost ze života, kde jsou lidé černobílí, některé jejich skutky jsou dobré a něčím se člověk prostě nechlubí nebo si pro to udělá jinou verzi. A to včetně manžela jedné ženy, který se na začátku jeví jako skvělý otec od rodiny a úžasný manžel zemřelé přítelkyně.

27.06.2023

Tančím u tyče Tančím u tyče Zuzana Zajícová

Docela dobře se to čte, ale přečtete to a nic si z obsahu nepamatujete. Tlachání o běžných věcech. Jako blog asi O.K., ale já prostě tyhle věci nečtu moc ráda, protože mi nic nového nedají. Jako takové zbytečné čtení na ukrácení času by to asi šlo, třeba na dovolenou, protože to lze číst po malých částech, které nemají návaznost.

02.05.2023

Obyčejné lhářky Obyčejné lhářky Louise Guy

Kniha byla náhodným výběrem, ale celkem potěšila. Je to "americký" román (dobré konce všeho), ale čte se dobře, místy je i vtipný. Nejvíc mne asi pobavila postava seniorky, která se zajímavě vyvíjí. Pěkné oddychové čtení.

26.04.2023 3 z 5

Dům na pobřeží Dům na pobřeží Louise Douglas

Souhlasím s "bysme", ale už jsem na to zapomněla :-) Moc příjemné čtení na léto.

21.07.2022 4 z 5