indyka indyka komentáře u knih

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Autorka mě mile překvapila, kniha má neotřelý námět a četla se opravdu lehce a příjemně. A v pohodě se vejde do kabelky, to je významné plus! :-)
S málokterou literární postavou jsem se ztotožnila tolik, co s Bárou - jako bych četla vlastní myšlenky. Část Milady byla zajímavá, ale na můj vkus někdy až příliš fantasmagorická.

14.12.2017 4 z 5

Pražská buzna Pražská buzna Jiří Markvart

("Dobrý den, prosím vás, máte Pražskou buznu?", zeptala jsem se prodavačky v knihkupectví a ve chvíli, kdy jsem si uvědomila, jak to zní, mi začaly cukat koutky. "Chviličku...ano, máme, hned vám toho Markvarta najdu", pravila prodavačka a tím si zachovala tvář.)

Nedávno jsem objevila blog. Cynické hovado Milan mě tak okouzlil a donutil smát se nahlas, že byla koupě knihy jasnou volbou. Jsou zde sice zrecyklované i blogové zápisky, ale pořád je tu spousta nového textu a milovníci sarkastického, nekorektního a pro mnohé pobuřujícího humoru si zde určitě přijdou na své. Občas jsem se ztrácela ve vedlejších postavách, protože jich tu bylo celkem dost a ani deset minut po dočtení knihy bych nedokázala vyjmenovat, s kým vším se Milan vyspal, ale to je asi jediné, co mi nelahodilo - jinak nemám výtek. Neskutečně jsem se u toho bavila.

09.12.2017 5 z 5

I chytré ženy dělají hloupé věci I chytré ženy dělají hloupé věci Monica Pradhan

Nevěřila bych, že kniha s tak pitomým názvem (tedy spíš pitomým překladem názvu) bude obsahovat tolik moudrostí o vztazích, o střetu generací a kultur, o tom, jak překousnout nedokonalosti své i nedokonalosti druhých...a ještě předat trochu té indické historie. Na první přečtení se kniha stala jednou z mých nejoblíbenějších a ráda se k ní vracím. Milovníci indické kuchyně si též přijdou na své :-)

03.12.2017 5 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Dávám plný počet, i když mě kniha nechytla takovým způsobem, jak jsem čekala - proč? Protože jsem měla jiná očekávání, což je můj problém a strhnout za to bod by nebylo fér:-) Na základě Láďových FB statusů jsem čekala 40 dní srandy a byť o legraci není nouze, větší význam má ono poselství, co se z knihy line - na světě je krásně a lidé jsou dobří, bez ohledu na to, kde se narodili, jakého boha vyznávají nebo kolik mají peněz. Ladislav píše velmi čtivě, nemá problém si udělat legraci sám ze sebe a ukázat svou lidskou nedokonalost :-D Určitě doporučuji k přečtení a sama jdu hned pokračovat na buddhisty a komunisty.

12.11.2017 5 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Kniha se četla sama - zhltla jsem ji za jediný den, nemohla jsem se od toho odtrhnout. Že autorka píše velmi čtivě, není nic nového, navíc zde postavám přímo "vidíte do hlavy", což tento dojem umocňuje a opravdu vás to vtáhne. Proč nedávám plný počet? Zaprvé, všechny dospělé postavy mi neskutečně lezly na nervy. Opravdu doufám, že nikdo takový po světě nechodí :-D A že ty charaktery byly opravdu tak přehnané, jak na mě působily. Zadruhé, odhalení pachatele čtenáři bylo takové "odflinklé", což je škoda vzhledem k tomu, že zbytek knihy je jedno velké drama. Detektivku nečekejte, chytlavou zamotanou vztahovku ano.

23.09.2017 4 z 5

Utajené vládkyně Utajené vládkyně David Glockner

Kniha je nabitá fakty a zajímavostmi, o tom žádná. Osobně mi ovšem přišlo, že některé z uvedených žen těmi utajenými vládkyněmi nebyly - jejich muži je sice milovali, ale ony na ně takový vliv zase neměly. Nejvíce se to týká první a zároveň nejdelší kapitoly - je mnohem více o NĚM než o NÍ. Každopádně kniha za přečtení stojí, hlavně pokud vás zajímají i ti muži samotní, dozvíte se mnoho zajímavého.

23.09.2017 3 z 5