I chytré ženy dělají hloupé věci

I chytré ženy dělají hloupé věci

Prvotina americké autorky indického původu pohlíží do života tří mladých žen narozených v Americe indickým emigrantům, které se po řadě životních zklamání vracejí ke svým rodinám a jejich tradicím a snaží se nalézt svou skutečnou identitu. Tři mladé moderní ženy kolem třicítky považují Ameriku za svůj domov a shovívavě se posmívají snaze svých matek zachovat si hodnoty a tradice své domoviny, z níž musely proti své vůli odejít. Každá z hrdinek má za sebou určitý životní úspěch, ale také řadu zklamání a proher a právě určitá životní zkušenost je nutí zadívat se pozorněji na životy svých matek. Při společném setkání si uvědomují odvahu těchto stárnoucích žen, které opustily Indii a začínaly znova v neznámém prostředí, přizpůsobily se, ale přesto si uchovaly svou moudrost, zvyky, tradice. Návrat domů je pro všechny tři ženy výzvou, aby se také pokusily postavit vlastnímu osudu čelem a začít znovu a lépe. Jednotlivé kapitoly autorka zpestřuje uvedením originálních receptů indické kuchyně. [zdroj: katalog MKP]...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/32025/i-chytre-zeny-delaji-hloupe-veci-32025.jpg 3.620

Hindi-Bindi Club

Vydáno:, Jota

slaska77

Tak ta mi opravdu sedla. Příběh šesti žen, příběh nemoci, krachu vztahu, uprchlictví, deprese, zavržení a vyčlenění. Zní to hrozně, ale vše plyne tak, jak má, a ještě u toho občas člověk dostane chuť něco dobrého uvařit. Co ale na mě dýchlo z celé knihy nejvíce, to je moudrost, kterou člověk získá kdykoliv překoná nějakou životní překážku, přitom ne vždycky nutně ta indická. Hezky napsaná prvotina autorky, nemohu jinak, než opět za 5 hvězd. Touto knihou se mi povedlo splnit kompletní čtenářskou výzvu roku 2018, ale čtení je pro mě závislost, takže pro mě nic nekončí:-)

indyka
03.12.2017

Nevěřila bych, že kniha s tak pitomým názvem (tedy spíš pitomým překladem názvu) bude obsahovat tolik moudrostí o vztazích, o střetu generací a kultur, o tom, jak překousnout nedokonalosti své i nedokonalosti druhých...a ještě předat trochu té indické historie. Na první přečtení se kniha stala jednou z mých nejoblíbenějších a ráda se k ní vracím. Milovníci indické kuchyně si též přijdou na své :-)

mayinka
12.07.2015

Okopirovala jsem si recepty :) a jednou je vsechny vyzkousim :)

Blanchi
17.08.2014

super zamyšlení nad dvěma světy

Lisel
02.07.2012

Krásná kniha plná životních moudrostí, umožní nám nahlédnout více do tajů indické kultury. Doporučuji