Imor Imor komentáře u knih

Emma Emma Jane Austen

Paní spisovatelka si určitě psaní tohoto románu užila, ale já četbu ne.

21.08.2023 2 z 5

Hory zpívají Hory zpívají Nguyen Phan Que Mai

Vietnamská sága od roku 1930 po současnost. Spisovatelka se snažila nás provést velmi čtivě dost krutým příběhem. Jednoduchou formou se dozvíte o dějinách země, vietnamské válce a způsobu přežívání v ní i o hladomoru. Otřesné podmínky žití pro mě velmi těžce uchopitelné.

18.08.2023 4 z 5

Malý dům Malý dům Kjóko Nakadžima

Poděkování patří nejen Ministerstvu kultury ČR, díky jeho finanční podpoře vyšla tato krásně napsaná kniha. Japonská spisovatelka odvedla výbornou práci. V knize je příběh i plno zajímavých informací. Navštívíte krásná místa, dozvíte se jaká dobrá jídla se dají připravit když peníze jsou a jaká, když sice peníze jsou, ale potraviny ne. Kniha asi ne pro každého, ale komu sedne ten bude mít z knihy radost.

12.08.2023 5 z 5

Alchymista (ilustrované vydání) Alchymista (ilustrované vydání) Paulo Coelho

Tato kniha přináší poselství a je na ní krásné to, že každý si vybere to své.

09.08.2023 4 z 5

Kombinování rostlin – Smíšená kultura v praxi Kombinování rostlin – Smíšená kultura v praxi Christa Weinrich

Tato kniha je zajímavá tím, že ji napsala řádová sestra z fuldského kláštera svatého Bonifáce. Více než padesátiletá praxe se smíšenými kulturami se odrazila v kvalitě této knihy a jsem za ni ráda. Najdete zde opravdu detailní osevní plány, jaká je role bylinek a květin ve smíšených kulturách a také praktické rady nejen v přirozené ochraně rostlin.

06.08.2023 5 z 5

Zelenina v okrasné zahradě Zelenina v okrasné zahradě Heidi Lorey

Velmi dobře udělaná kniha, která vám pomůže jak při zakládání zahrady tak i zkušeným zahrádkářům nabídne mnoho zajímavých informací. Já určitě vyzkouším některé jiné druhy zeleniny a také dopřeji další nové květinové sousedy pro mou zeleninu. Zajímavé u této knihy je co dvojstránka jeden druh, krásná fotografie, popis, stručný souhrn, odrůdy a umístění na záhonu. Krásný dárek pro zahradníky.

06.08.2023 5 z 5

Moje neuvěřitelné sestry Moje neuvěřitelné sestry Adèle Bréau

Řekla bych , že námět dobrý, ale jeho napsání na mě působilo zmatečně. Bylo by zajímavé, kdyby tento příběh, který se odehrává v tak krásném prostředí, napsal někdo jiný, zda by byl lepší.

06.08.2023 3 z 5

Myslete na děti! Myslete na děti! Ian McEwan

Kniha dává důraz na to jak je složité dělat jak profesní, tak soukromá rozhodnutí. Kniha se čte velice dobře, i když téma je nelehké. Znovu se dostávám k otázce proč je to tak komplikované v něco věřit. U "Odeonek" mám ráda doslov a i zde se mi líbí úplně poslední zbytek věty - "...a je třeba smířit se s tím, že plně pod kontrolou nemáme nic, ani své nitro."

24.07.2023 4 z 5

Sto léčivých míst jižních Čech Sto léčivých míst jižních Čech Pavel Kozák

Jestli jsou místa opravdu léčivá, to nemohu potvrdit, ale několika místy jsem si prošla. Mohu jen potvrdit, že jižní Čechy jsou krásné a i v obyčejném lese je nádherně. Tak vás všechny na ten jih zvu a kochejte se tou krásou.

18.07.2023 4 z 5

Útěk na venkov Útěk na venkov Julie Caplin

Půjdu proti téměř všem komentářům, protože pro mě výběr této knihy bylo šlápnutí hodně vedle. Zdlouhavé, ufňukané, předvídatelné, takže je to kniha ze které si nic neodnesu.

17.07.2023 2 z 5

Hospodyně Hospodyně Joy Fielding

Třicátá kniha od autorky, napsaná v době pandemie. Za pět měsíců vznikl tento čtivý a zase dobrý thriller, který se velmi dobře četl a opravdu až na konci je jasné jak to všechno bylo a jak to všechno dopadlo.

05.07.2023 4 z 5

Naše ztracená srdce Naše ztracená srdce Celeste Ng

Úplně jiná kniha od Celeste Ng než jsem byla zvyklá, ale i tento obsah měl velkou sílu. Pomalu plynoucí bolestný příběh jedné rodiny Američanů asijského původu.

25.06.2023 4 z 5

Zahrada kouzel Zahrada kouzel Sarah Addison Allen

Taková pohádka pro velké holky ;-)

13.06.2023 2 z 5

53. týden 53. týden Agnes Ravatn

Tato novela se odehrává v průběhu třinácti dnů, je plná sarkasmu a ironie. Autorka se zde zaměřila na ne zrovna úspěšného padesátníka. Mě tato kniha jen potvrdila, že žít o samotě s bravurou nedokáže každý. Velmi povedená kniha.

02.06.2023 4 z 5

Okamžiky naděje Okamžiky naděje Paula Stern (p)

Druhý díl ságy opět plný vůně kávy. Jednoduchá kniha, která se snadno čte. Kniha se může číst i bez přečtení prvního dílu, neb je zde vše dobře připomenuto.

30.05.2023 3 z 5

Vše, co jsme si nikdy neřekli Vše, co jsme si nikdy neřekli Celeste Ng

Perfektně napsaná kniha. Je zaměřena především na vztahy a hlavní roli zde hraje upřednostňování dítěte před jeho sourozenci, ale také vliv smíšeného manželství na chod celé rodiny. Děj se odehrává v době rasové segregace a předsudků. Další čtenářský zážitek z Odeonu.

23.05.2023 5 z 5

Krabička vzpomínek Krabička vzpomínek Kathryn Hughes

Je pro mě velmi těžké napsat k této knize komentář, neb by obsahoval spoustu spoilerů.
Takže kniha je čtivá, to co dělala hlavní hrdinka mě šokovalo a vadilo. Vedlejší roly hraje v této knize další žena a to co prožívala, mě cuchalo nervy. Půjdu proti všem komentářům a musím napsat, že tento příběh byl tak překomplikovaný až mi byl protivný.

09.05.2023 2 z 5

Dům vůní Dům vůní Martina Sahler

Pěkně napsaný voňavý příběh odehrávající se nejen v blízkosti Azurového pobřeží, ale také v Paříži. Krásná místa provoněná smyslnými parfémy, rodinné vztahy ty hezké i ty méně. Kniha mě přivedla na místa, která jsem navštívila a tak spolu s krásným příběhem jsem si pěkně zavzpomínala.

29.04.2023 5 z 5

Sicilští lvi Sicilští lvi Stefania Auci

Mám ráda rodinné ságy, ale tato se mi opravdu nelíbila a těžko se mi četla.

03.04.2023 1 z 5

Červený adresář Červený adresář Sofia Lundberg

Každý čas strávený čekáním na konec je spojen se vzpomínkami. Přeji všem, aby jejich vzpomínky nebyly tak bolestné jako vzpomínky Doris. Tato kniha mi mnohé připomněla a o to hůř se mi četla.

28.02.2023 3 z 5