Ibra10 Ibra10 komentáře u knih

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Podľahol som tlaku okolia(všadeprítomná reklama na film) a knihu som si kúpil. A rozhodne neľutujem! Podobne ako Strach, tak aj táto kniha sa číta prakticky sama, človek sa od nej nevie odtrhnúť.

V podstate už ani nemám čo nové napísať, keďže už tu všetko bolo povedané.

Bol to jednoducho zážitok a svedčí o tom aj fakt, že v okruhu priateľov sme sa jednoducho nedokázali o tejto knihe nerozprávať. Bolo nutné prediskutovať tribečské záhady.

08.02.2019 5 z 5

Tma Tma Jozef Karika

Po sľubnom začiatku prišlo vychladnutie. Kniha obsahuje dobré momenty, ale omnoho viac hluchých miest. Často sa mi stávalo, že som nedokázal udržať koncentráciu, čo pri Strachu či Trhline nehrozilo. Plus ten koniec opäť nebol vyriešený zrovna najšťastnejšie.

09.02.2019 1 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Začnem pozitívne. Vôbec mi nevadilo, ako tu je už viackrát spomenuté, že to je jednoduchšie napísané. Práve naopak, kniha sa mi aj vďaka tomu čítala mimoriadne dobre, rýchlo. Páčil sa mi aj príbeh, navodzovanie atmosféry či postavy. Avšak, asi mám problém so závermi pána Kariku. Opäť raz mi to prišlo prekombinované. Ako keby sa bál napísať "normálny" záver, vždy to musí byť niečo, čo sa vymyká norme. Jednoducho to nevie/nechce napísať tak ako by si čitateľ želal. Aspoň mám z toho taký pocit. Nanešťastie, ďalšia jeho kniha na to doplatila. Preto musím ísť s hodnotením dole. Inak by som uvažoval o plnom počte.

08.02.2019 3 z 5

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Túto knihu som čítal prvýkrát keď som mal 14 a odvtedy si dovolím tvrdiť, že som nečítal lepšiu knihu. Skvelý opis deja ale aj postáv, všetko si človek vie krásne predstaviť pri čítaní v mojej fantázií sa mi Vito Corleone naozaj podobal na Marlona Branda z filmu. Scéna pred Michaelovým odchodom do Talianska je jedna z tých nezabudnuteľných, takisto aj Sonnyho smrť, vtedy ma dej uplne pohltil. Na konci knižky mi prišlo ľúto, že už som ju dočítal. Ak nejakú knihu odporúčam tak je to táto, zmenila mi pohľad na mafiu, pričom som si po dočítaní Kmotra zisťoval nejakú dobu podrobnosti o mafii.

07.12.2014 5 z 5

Kafka na pobřeží Kafka na pobřeží Haruki Murakami

Myslím, že čitateľmi už táto kniha bola skvelo zhrnutá a nemám k tomu čo dodať, bol to intenzívny zážitok.

Btw, nemôžem si pomôcť ale plukovníka Sandersa som si predstavoval ako herca J. De Vita :)

18.08.2015 5 z 5