hromes hromes komentáře u knih

Imperfekcionisté Imperfekcionisté Tom Rachman

Přečtené na jeden dech, skvělá knížka !

04.05.2013 5 z 5

Niceville Niceville Carsten Stroud

Pěkné odreagování.

27.04.2013 1 z 5

Hořící oheň - Život svatého Pia X. Hořící oheň - Život svatého Pia X. Wilhelm Hünermann

Knihy od tohoto autora se čtou krásně - Hořící oheň to potvrzuje.

17.02.2013 5 z 5

Jméno růže Jméno růže Umberto Eco

Skvělý román, u filmu jsem, bohužel, usnul.

03.02.2013 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Hypnotizéru se povedlo to, co se už dlouho jiným knihám ne : přimět mě, abych celý příběh přečetl v podstatě na posezení. Jen si nejsem moc jist, jak dlouho si ho budu pamatovat.

03.02.2013 4 z 5

Delta Delta Maurice Bruzeau

Bohužel, této knize jsem moc nerozuměl, přišla mi jaksi zmatená. Ale četl jsem i horší.

03.02.2013 2 z 5

Slyšte slovo a zpívejte píseň: život svatých Cyrila a Metoděje a příběh Velehradu Slyšte slovo a zpívejte píseň: život svatých Cyrila a Metoděje a příběh Velehradu Petr Piťha

Velmi čtivá kniha je sice určená především pro děti a mládeži, ale krásně se čte i dospělým.

03.02.2013 5 z 5

Román o věrném přátelství Amise a Amila Román o věrném přátelství Amise a Amila Julius Zeyer

Román mi přišel až příliš, ale opravdu příliš idealistický, ale jestli má splnit funkci úniku z reality, proč ne ? Hezky se četl a i já jsem se v průběhu jeho čtení zcela ponořil do příběhů dávných rytířských časů o hrdinské cti, lásce a postavách, prožívajících pouze vysoké city.

22.11.2012 4 z 5

Ostrov včerejšího dne Ostrov včerejšího dne Umberto Eco

Ostrov včerejšího dne mne zrovna nenadchl. Dějove vůbec, ale tentokrát ani po stránce úvahové, přitom myšlenky Umberta Eca se mi jinde líbí. Snad zas u jiného románu....

14.11.2012 2 z 5

Židovka z Toleda Židovka z Toleda Lion Feuchtwanger

Liona Feuchtwangera je mým oblíbeným. Židovka z Toleda mi potvrdila, že historický román v jeho podání znamená krásné kulturní čtení.

23.10.2012 4 z 5

Barnabáš Rudge Barnabáš Rudge Charles Dickens

Dokázal bych si knihu představit i bez té detektivní zápletky, byť dobře spojuje většinu postav. Líčení londýnských nepokojů je skvělé a Dickens mu svými kritickými názory vdechl i důležité ponaučení.

29.07.2012 5 z 5