Hořící oheň - Život svatého Pia X.

Hořící oheň - Život svatého Pia X. https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/129921/bmid_horici-ohen-zivot-svateho-pia-x-Tvx-129921.jpg 5 23 7

Kniha Hořící oheň, která vypráví o životě a pontifikátu Pia X., patří mezi nejlepší díla známého životopisce Wilhelma Hünermanna. Je plná života a humoru. Přídomek „hořící oheň“ je převzat z Malachiášova proroctví. Původně se papež Pius X. jmenoval Giuseppe Sarto, narodil se v prosté rodině v Riese, byl synem listonoše. Jako kněz působil v několika farnostech, v diecézní kurii i v bohosloveckém semináři. Ve věku devětačtyřiceti let se stal biskupem v Mantově a po devíti letech patriarchou v Benátkách. V roce 1903 byl zvolen papežem katolické církve. Neměl velké vzdělání ani diplomatickou průpravu, ale obklopil se schopnými spolupracovníky. Usiloval o obnovu církve, kterou viděl ohroženou modernismem a vzmáhajícím se komunismem. Zasazoval se o to, aby se dostala více ve známost sociální nauka církve. Kléru zakázal nežádoucí angažovanost v politice a žádal po něm větší nasazení v pastoraci. Roku 1910 vydala Kongregace pro svátosti z jeho podnětu dekret, který dovoloval dětem přijmout první svaté přijímání a svátost smíření mnohem dříve, než tehdy bylo zvykem, už asi v sedmi letech. Pius X. zemřel v roce 1914, začátkem 1. světové války. Už 29. května roku 1954 byl prohlášen za svatého.... celý text

Literatura světová Literatura faktu Biografie a memoáry
Vydáno: , Karmelitánské nakladatelství

Feuer auf die Erde , 1979

Anjin
10.02.2021 5 z 5

Překrásná kniha, plná víry, lásky, sebeobětování a občas i toho laskavého humoru. Taková, jaký byl i Pius X.

hanka0308
02.01.2020 5 z 5

Příběh kněze Sarta a následně papeže Pia X., který Vás vtáhne do děje. Pius X. byl obdivuhodný člověk, který miloval lidi a ještě více miloval Krista. Autor sepsal příběh velmi čtivě a místy i vtipně. Tato kniha zůstane na předním místě mé knihovny.

vmatusko
15.02.2018 5 z 5

Život kňaza, ktorý to dotiahol až na pápeža, taký bol otec Sarto. Životopisná kniha sa veľmi dobre čítala. Zachytávala život kňaza, ktorý sa veľmi rád obetoval a dal by ľuďom aj to posledné. V každom videl Boha a myslel to veľmi dobre.

anthea
30.01.2014 5 z 5

Autor vás vtáhne do života Giuseppe Sarta, později papeže Pia X., opravdu hodně, jeho život je zde velmi dobře vykreslen a často i vtipně. Kniha se četla velmi lehce a Pius X. byl úžasný hlavně v tom, jak miloval lidi, že by se pro ně rozdal.

Vojslava
18.01.2014 4 z 5

Hünnerman tradičních kvalit - životopis světce zasazený do reálií se spoustou vedlejších postav. Zde ovšem - ačkoliv chápu autorův záměr - mne iritovalo jednostranně pozitivní hodnocení řešení modernistické krize; naštěstí tomu není věnováno moc pozornosti. Nicméně životopis je velmi čtivý a plynulý, takže doporučuji. Jako top výrok knihy hodnotím konstatování: "Těžko vytvářet pastorační vize a cesty, když nemáte lidi, kteří mají vůli a odvahu po těchto cestách jít..."

hromes
17.02.2013 5 z 5

Knihy od tohoto autora se čtou krásně - Hořící oheň to potvrzuje.

Shardlake
17.08.2012 5 z 5

Kniha je čtivá a mohu ji doporučit všem, kdo čte rád životopisy různých osobností.

životopisy, biografie světci papežové papežství Pius X., papež, 1835-1914

Wilhelm Hünermann
německá, 1900 - 1975
1946  91%Otec vyhoštěných
2007  91%Farář arský
2012  92%Hořící oheň - Život svatého Pia X.
2009  90%Farář světa
1992  90%Aj diabol pred ním kapituloval