Housenkář Housenkář komentáře u knih

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

fuj - nízký odpad

02.11.2023 odpad!

Sociologická imaginace Sociologická imaginace Charles Wright Mills

Soubor kritických myšlenek, které, dříve či později, napadnou každého studenta sociálních věd. Pro začínající sociology každopádně zásadní text.

14.06.2023

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

Už dlouho se mi něco tak strašně nehnusilo jako tato kniha. Příběh o pedofilovi a dětech jako sexuálním objektu? Ne děkuji. Mistrovská kompozice a virtuozní hra se slovy, humorem a ironií? - Prosím kde? Nějak jsem to všechno na 360 stranách přehlídl.
Lolita je naprosto přeceněný a opovrženíhodný román, který pokud k něčemu slouží, tak pouze k tomu abychom tvrdě a nekompromisně trestali pedofilní sexuální deviaci.

12.03.2023 odpad!

Pátá disciplína Pátá disciplína Peter Senge

Hovadina

24.02.2023 odpad!

Sepie Sepie František Halas

slova přicházejí jak slzy
slova tekou jako med
od slov ke rtům ty vzdálenosti
nepřejdeš

02.02.2023 5 z 5

Nevědění Nevědění Milan Kundera

Geniální jednohubka

09.12.2022 5 z 5

Deník malého poseroutky Deník malého poseroutky Jeff Kinney (p)

Greg je (post)moderní Werther :)

31.08.2022

Povětroň Povětroň Karel Čapek

Poznámka k mnohým níže sdíleným komentářům - noetickou trilogii musíte číst jako celek, ne jako separované individuální knihy. Jsem přesvědčený, že s touto perspektivou svůj pohled na "knihu" změníte

04.06.2022

Zeemě: Jak přežít na naší nové nehostinné planetě Zeemě: Jak přežít na naší nové nehostinné planetě Bill McKibben (p)

Slovy Barbary Kingsolverové: "To, co chci o této knize říct, je prosté: přečtěte si ji. Od začátku až do konce. Ať už jste měli v plánu cokoliv jiného, nic důležitějšího neexistuje."
Mimochodem skvělý vhled do nerůstového společenského nastavení.

07.05.2022 5 z 5

I ty můžeš zachránit planetu I ty můžeš zachránit planetu Jacquie Wines

Individualismus nikdy nebyl ani nebude řešením. Pokud chceme dětem přiblížit problematiku klimatické krize (a ekologie obecně), je třeba hned poukazovat na potřebu systémového řešení

02.05.2022 odpad!

Inzerát na dům, ve kterém už nechci bydlet Inzerát na dům, ve kterém už nechci bydlet Bohumil Hrabal

Poezie. Sladká tečka za hořkým rokem;

31.12.2021 5 z 5

Edison Edison Vítězslav Nezval

Edisona jsem četl již mnohokrát, ale dnes, když jsem si krátil ve volební komisi, mě velmi silně zasáhl - teprve teď jsem si uvědomil, jak je celá skladba nádherná. Všechny ty poetistické motivy jsou kouzelné.

08.10.2021 5 z 5

Papírové růže Papírové růže Jiří Žáček

Chvíle, kdy jsem si zamiloval Žáčka

29.07.2021 5 z 5

Fyzika – Sbírka úloh pro střední školy Fyzika – Sbírka úloh pro střední školy Oldřich Lepil

(SPOILER) Noční můra všech studentů středních škol

12.05.2021

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

Smutek a melancholie mezi řádky

03.03.2021 5 z 5