HiNataLi HiNataLi komentáře u knih

Window Art Window Art Monika Brýdová

Ač se tato publikace jmenuje WINDOW Art, zdaleka se tvorba v ní jen na okna neomezuje, jak je patrné již z hlavního obrázku. Rozhodně zajímavé a plné námětů nejen pro dětské zájemce o tento styl tvorby.

Drátkování Drátkování Eva Plachá-Dörflová

Když se dříve řeklo drátkování, představila jsem si tak možná drátkovaná velikonoční vajíčka... tato publikace mě poměrně rychle vyvedla z omylu, ač i na nějaké to vajíčko se uvnitř dostane. :D

Batikujeme oblečení Batikujeme oblečení Hana Dohnálková

Batika, hmm, slyším retro zvonky v dáli :D. Stručný a přehledný náhled do světa barveného oblečení... Navíc, kdo by si to nezkusil, když už dostane i nějakou tu barvu? :P

17.10.2013

Naučte se kreslit pravou mozkovou hemisférou Naučte se kreslit pravou mozkovou hemisférou Betty Edwards

Poučná knížka pro ty, kteří by chtěli zlepšit svůj styl kresby nenásilnou formou. Hezky zpracované. :)

Akryl a kvaš Akryl a kvaš Sally Harper

Akrylové barvy jsou skvělé pro syté obrazy, co se kvaše týče, o tom jsem před tím, než jsem narazila na tuto knížku, neslyšela. Jde rozhodně o něco o čem je zajímavé se něco dozvědět, a to nejen z pohledu toho, kdo by se chtěl touto technikou skutečně zabývat.

Pastely Pastely Sally Harper

Pastely jsou poněkud méně známým médiem, ve srovnání s obyčejnými pastelkami. To jim ale neubírá na zajímavosti a kvalitě. Knížka Pastely vám toto médium přiblíží a snad si i díky ní k němu vypěstujete vztah, u mě to tak fungovalo. :)

Základy kresby Základy kresby Sally Harper

Jakožto milovník studiových kreseb a kreseb tužkou všeobecně jsem možná trochu zaujatá, ale tahle knížka se mi opravdu líbila. Skvělá pro začátečníky i pokročilé, myslím, že by neměla chybět žádnému kresbou zaujatému umělci. :)

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Klasika, přiznám, že nebýt povinné školní četby, asi by mi trvalo než bych se na ní podívala, ale zklamaná vůbec nejsem. A navíc... aktuálnost se jí upřít nedá.

Čínské znaky Čínské znaky Soňa Pospíšilová

Ať už se o čínštinu jako laik, či pokročilý, myslím, že tato knížka vás může rozhodně zaujmout. Móda tetování v čínských znacích se také v poslední době poměrně rozmohla... nemáte ale inspiraci? Tak to si určitě tuhle knížku prolistujte, najdete v ní všechno od elementů, přes jména, až po čínská přísloví. Uvidíte jak vypadají a můžete si i vybrat, které je pro vás designově nejpřijatelnější. Přece nechcete skončit s nápisem "Kung Pao" na zádech. :D

Kurz Olejomalba krok za krokem Kurz Olejomalba krok za krokem Angela Gair

Knížka je stručně uspořádaná, a pro zájemce o olejomalbu rozhodně přínosná. Pro ty, kteří se k olejovým barvám nedostanou, mohou nápady zdrojem inspirace pro malbu a kresbu jinými médii. :)

Kurz akvarel krok za krokem Kurz akvarel krok za krokem Angela Gair

Krásné náměty a rady pro vlastní tvorbu. Rozhodně knížka, která pomůže všem, co se o akvarel zajímají. ;)

Legie nesmrtelných Legie nesmrtelných Martin Fajkus

Sbírka poutavých příběhů od autorů i celosvětově známých. Knížka je jednou z mých favoritů v mé vlastní knihovně. :)

Obrazy z barevného písku Obrazy z barevného písku Marie-Françoise Péters

Netradiční způsob uměleckého vyjádření je touto publikací přívětivě přiblížen. Vzorek materiálu, který k ní dostanete, vás navíc přímo vybízí, aby jste si to sami vyzkoušeli. :D

Decoupage - Ubrousková technika Decoupage - Ubrousková technika Marcela Hůdová

Celkem jednoduchá technika, jak si ozdobit bytové prostory, srozumitelně popsaná a k umělecké činnosti navádějící. :)

17.10.2013

Pletení košíků z plochých materiálů Pletení košíků z plochých materiálů Gabriela Marková

Kniha o pletení tradičních i netradičních košíků, ale i například dekorativních předmětů, jako jsou vějíře. Knížka, řekla bych, pro pokročilejší, ale jinak velmi pěkně zpracovaná.

Čínská kaligrafie Čínská kaligrafie Lej Lej Čchü

Kaligrafie... kdo z nás se někdy nad ní nepozastavil a neřekl si "tohle bych chtěl/a umět"? Tahle knížka se nám k tou snaží dopomoci. Poměrně úspěšně, řekla bych. :)

Oblékám se sama Oblékám se sama Alena Hanzlíková

Knížka poměrně stará, již od pohledu i vkus už se dávno změnil... i tak ale může být nápomocná, pokud je úprava oblečení tím, o co se zajímáte.

17.10.2013

Famfrpál v průběhu věků Famfrpál v průběhu věků Kennilworthy Whisp (p)

Rozhodně techničtější knížka než "Fantastická zvířata a kde je najít", ale o nic méně zajímavá.
Český překlad jsem nečetla, ale co z angličtiny mohu soudit, tak nám knížka poskytuje mnoho informací, které nám mohly o tomto netradičním sportu vrtat hlavou. Vás snad nikdy nezajímalo jak můžou všichni vypadat tak v klidu, když lítají i několik hodin na poměrně nepohodlně vypadajícím koštěti? :D

16.10.2013 5 z 5

Tuhle knížku mám doma v angličtině, a ač vidím, že názor na ní je poměrně negativní, tak mě prostě nadchla. Konec konců i "fantastická zvířata" jsou něčím, co je pro svět Harryho Pottera poměrně typické, a v této knížce se o nich můžeme dovědět i z jiného úhlu. Navíc komentáře a přepsané informace, které v knížce jsou jí přidávají jakési osobní kouzlo.
Nemůžu se dočkat filmu. (^^)

16.10.2013 5 z 5

Scoubidoumanie Scoubidoumanie Francine Fittes

Knížka je stručná, přehledná a bohatě ilustrovaná. I úplný začátečník by neměl mít problém se techniku splétání naučit. Myslím, že v ní najdou zalíbení všichni, kteří stále "jedou" na bužírkové módní vlně. :)

16.10.2013