Hermoso Risa Hermoso Risa komentáře u knih

Chatrč Chatrč Wm. Paul Young (p)

Co říct? Jedna velká metafora! Když jsem knihu četla, přišlo mi to jako smyšlený fantasy příběh, podtrhávala si tužkou myšlenky a četla po kouskách. Stále Vás zajímá, jak tento příběh skončí, takže nepřestáváte číst a chcete stejně jako Mack další odpovědi. Jakmile se Vám dostanou, pochopíte.
Věřím, že tuhle knihu může pochopit každý jinak, každý si odnese něco jiného. Záleží i na tom, kolik je Vám let. Proto si Chatrč ještě jednou v životě přečtu, ale až budu starší, mnohem starší.
Určitě doporučuji věřícím, i nevěřícím lidem a především těm, kteří se neustále hledají.

"Většina z nás se potýká se svým vlastním žalem, neuskutečněnými sny a zlomeným srdcem, každý z nás se vyrovnává se svou jedinečnou ztrátou, svou vlastní chatrčí."

Děkuji za Chatrč.

08.06.2016 5 z 5

Šťastný princ a jiné pohádky (7 pohádek) Šťastný princ a jiné pohádky (7 pohádek) Oscar Wilde

"To je ale pitomost, ta láska!" ..
Krásná kniha. Je pokladem v mé skromné knihovničce.

14.07.2016

Bylo nebylo Bylo nebylo Odette Beane

Jsem fanoušek seriálu a kniha je pro mě poklad!!
Je třeba to nečíst jako pohádku.. uvidíte náš svět a naše životy. Krása!
Věř, běž, dokážeš.

09.07.2016 5 z 5

Maškaráda Maškaráda Michail Jurjevič Lermontov

"Bylo to poblouznění, šílenství...
a je to pryč... A zbyla z toho všeho
jen lítost, výčitky a stesk."

21.04.2016 5 z 5

Losing it Losing it Cora Carmack

Nenáročné čtení, i když jsem čekala trochu víc. Některé části jsou obzvlášť povedené! Vztahy jsou věčné téma a naděje umírá poslední.

17.03.2016 3 z 5

Král Lear / King Lear Král Lear / King Lear William Shakespeare

Když jiní s námi nesou utrpení,
náš vlastní kříž už tak moc těžký není.
Kdo trpí sám, ten strádá nejkrutěji,
starost ho tíží, žije v beznaději.
Pro naši duši nejlepší je lék,
když s někým sdílíme svůj zármutek.

13.03.2016

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Knížka mě velice překvapila! Můžu více než doporučit. A jaké si vzít ponaučení? Láska je slepá!

08.02.2016 5 z 5

Tři sestry Tři sestry Anton Pavlovič Čechov

"Za dvě stě, tři sta let bude život na zemi nepředstavitelně krásný, úžasný. Člověk takový život potřebuje, a jestli ho zatím nežije, tak by ho měl tušit, očekávat, snít o něm, připravovat se na něj, a proto musí vidět a umět víc, než viděl a uměl jeho děd a jeho otec." (Veršinin)

05.05.2016

Kapitánská dcerka Kapitánská dcerka Alexandr Sergejevič Puškin

Velmi mile mě knížka překvapila. Byla velmi čtivá, nebyly zde žádné dlouhé popisy a dějové odbočky. Krásný a vlastně i jednoduchý příběh :) Určitě přečtu znova, protože za 1 večer se to dá zvládnout.

30.11.2015 5 z 5

Dvojník Dvojník Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Když na mě zapomeneš,
já tě v mysli uchovám.
V životě se leccos stane,
jednou mně a jindy vám!

15.03.2016 odpad!

Lekce tvůrčího psaní Lekce tvůrčího psaní Michal Viewegh

Kniha, která má svou hloubku. Dokonale jsem se u ní pobavila. Michal Viewegh je úžasný!!

13.11.2015 5 z 5