Hereret Hereret komentáře u knih

Pád titánů Pád titánů Ken Follett

Pád titánů je naprosto geniální kniha od vynikajícího autora, která se čte jedním dechem a nelze se od ní odtrhnout. I když jsem se neustále přesvědčovala, že bych měla jít něco dělat, příběhy pěti rozličných rodin na pozadí První světové války mě natolik vtáhly do děje, že bylo zcela nemožné knihu byť jen na chvíli odložit. Války jsem nikdy neměla ráda, protože kdo si má pamatovat všechny ty letopočty a bitvy, kterých se událo na desítky, ale díky tomuto autorovi jsem První světovou válku začala vnímat z úplně jiného pohledu - a to z pozhledu lidí, kteří ji prožili, nebo mohli prožít. Sledovala jsem jejich osudy, názory a postoje k vypuknutí války i k jejímu samotnému průběhu. Doufám, že druhý díl bude stejně tak vynikající jako ten první a už se nemůžu dočkat, až to zjistím.

23.09.2014 5 z 5

Obnažená říše Obnažená říše Terry Goodkind

Kniha má pravda sice trochu delší rozjezd, ale poté je zcela nemožné se od ní odtrhnout. Je napínavá od samého začátku až do konce a právě ve chvíli, kdy se děj chýlí k závěru a vy máte pocit, že je vše ztraceno, se vše jednoduše a elegantně vyřeší. Filozofické pasáže, ve kterých autor prostřednictvým Richardových argumentů otevírá pilířům světa oči, vedou k zamyšlení a vůbec v knize neruší. Podle mého názoru činí příběh ještě zajímavějším. Nemůžu se dočkat dalšího dílu a podle autorových kvalit jsem přesvědčená, že Ohnivá kaskáda bude stejně dobrá, ne-li lepší než Obnažená říše.

15.07.2014 5 z 5

Nostradamova závěť Nostradamova závěť Tom Egeland

Nostradamova závěť napsaná stylem Dana Browna a spádem Jamese Rollinse je první knihou od Toma Egelanda, kterou jsem přečetla a musím uznat, že mě autor neskutečně překvapil, a že si s velkým očekáváním přečtu i jeho další vydané knihy.

25.05.2014 5 z 5

Zakázaná přitažlivost Zakázaná přitažlivost Kateřina Petrusová

Opět úžasná kniha z pera nepřekonatelné autorky Kateřiny Petrusové. 3. díl ze série Bavettových sice nedosahuje takových kvalit, jako první kniha, protože takový příběh se nepřekonává snadno, ale stejně srší vtipem, dobrodružstvím a romantikou. Kniha mě vážně bavila a 300 stránek uteklo jako voda. :)

21.03.2014 5 z 5

Stín noci Stín noci Deborah Harkness

Skvělá kniha zavádějící čtenáře do alžbětinské Anglie i rudolfínské Prahy. Po prvním dílu jsem se bála, aby autorka udržela laťku, kterou prvním dílem nastavila opravdu vysoko, ale po přečtení této knihy musím uznat, že laťku nejenom udržela, ale i zvýšila. Podle mě ještě lepší než první díl a to už je co říct. Od knihy se nešlo odtrhnout a opravdu se moc těším na další díl.

03.02.2014 5 z 5

Krvavé evangelium Krvavé evangelium James Rollins (p)

Opět úžasná knížka, která se čte jedním dechem a od které se nelze odtrhnout věnující se jedinému tématu, které bych zrovna od tohoto autora vážně nečekala - upírům. I když nedosahuje 100% kvalit jako předchozí vydané knihy, tak se moc těším na další pokračování této nové série.

03.02.2014 4 z 5