Hanja Hanja komentáře u knih

Já ti to opepřím, miláčku Já ti to opepřím, miláčku Ellen Berg

Knihám toho druhu říkám oddechové - čtou se samy a rychle. Není potřeba žádná velká fantazie.

15.09.2015 3 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Kniha je super! Ale některé pasáže až příliš dlouhé, že jsem měla někdy chuť knihu odložit. Každopádně stojí za to si ji přečíst, pokud znáte jen filmy. Dozvíte se tam věci, které ve filmu nebyly a mnohé pak pochopíte.

13.09.2015 4 z 5

Dobrodružství pavouka Čendy Dobrodružství pavouka Čendy Pavel Čech

Pavouk Čenda mě zaujal jak svým názvem, tak velikostí, nebo-li malinkostí knížky. Nádherně ilustrovaný a napsaný příběh pavoučka, který každý večer čte knihu o Tarzanovi.

17.08.2015 5 z 5

Železná zkouška Železná zkouška Holly Black

Trochu mi to připomíná Harryho Pottera, ale to bude zřejmě s každou novou fantasy knihou o čarodějích. Nelze upřít, že spisovatalky inspiraci čerpaly i z Harryho. Kniha se dobře čte. Ze začátku jsem k této knize byla skeptická, ale zároveň zvědavá, proto jsem si ji nakonec přečetla. Jen mi přijde škoda, že nejakčnější kniha začíná být až ke konci... - snad záměr autorek, abyste si přečetli další díly.

01.06.2015 4 z 5

Démon z East Endu Démon z East Endu Petra Slováková

Kniha mně zaujala hlavně podle obálky. Vždy neplatí pravilo "nesuďte knihu dle obalu", ale v tomhle případě to byla správná volba. Viktoriánská Anglie je mým nejoblíbenějším tématem a je-li to detektivní žánr, je velká pravděpodobnost, že si knihu přečtu.
České autory v podstatě nečtu, když nepočítám klasiku. Petra Slováková mě určitě velmi oslovila a těším se na její další příběhy.

18.05.2015 4 z 5

Do propasti Do propasti Bernd Perplies

Pokud zbožňujete svět kouzelníků a Sherlocka Holmese, kterého doprovází věrná kočka Watson, určitě si trilogii zamilujete a budete ji hltat po strákách jako já. Po přečtení příběhů mi bylo líto, že kniha nepokračuje...

09.02.2015 5 z 5

Dračí brána Dračí brána Jenny-Mai Nuyen

Od autorky jsem jako první knihu četla Nijura - dědictví koruny elfů, kterou jsem dala jedním dechem... Dračí brána je smutnější příběh, kde se prolínají osudy 4 hlavních hrdinů - Revyna, Alasara, Yelanah a Ardhes.

09.02.2015 5 z 5