HaniSebi HaniSebi komentáře u knih

V létě ti řeknu, jak se mám V létě ti řeknu, jak se mám Evita Twardzik Urbaníková (p)

Málokdy se mi film líbí více než knižní předloha. V tomto případě to tak ale stoprocentně je. Přišlo mi to celé takové nijaké, ale na dovolenou dobrý. Překlad ze slovenštiny do češtiny je tedy kapitola sama pro sebe, ten raději ani hodnotit nebudu, za ten autorka nemůže. Každopádně bych doporučovala, pokud máte tu možnost, sáhnout raději po slovenském originálu. Nebo ještě lépe, vezměte do ruky knihu jinou a tady raději zhlédněte film.

11.06.2023 3 z 5

Věř mi Věř mi J. P. Delaney (p)

Kniha se určitě četla rychle a dobře. Někdy až zbytečně krátké kapitoly (například tvořící jen půl stránky) nutí číst dál a dál. Trochu mi vadilo střídání stylů psaní, místy to působilo nepřehledně, a podle mě to bylo zbytečné. Nebudu se rozepisovat o ději abych mimoděk něco neprozradila. Na obálce stojí "přesvědčivé čtení", ale mě to tedy nepřesvědčilo. Přišlo mi to až moc neuvěřitelné a překombinované. Navíc kniha je poměrně tenká, tak by podle mě neškodilo trochu rozvést zakončení knihy. Přesto dávám 3*, protože jsem opravdu nevěděla, komu mám věřit.

01.03.2019 3 z 5

Léto u jezera Léto u jezera Hannah McKinnon

Knížka nebyla vůbec špatná, četla se moc dobře, ale chvíli mi trvalo, než jsem přišla na chuť hlavní hrdince. Několik prvních kapitol mi přišlo, že se pořád hroutí, pořád mi přišla taková ublížená a ukřivděná. Divila se, že jí rodina nevítá s fanfárami, i když se sama dlouho neozvala. Na začátku to také vypadá, že by bylo lepší, kdyby si s Paulem pořídili jenom dvě děti a ne tři, protože si ani nepamatuje jejich nejdůležitější aktivity a celkově jsou její organizační schopnosti dost špatné. Chápu, že to má zahrát na notu vystresovaným matkám, které se užírají pocitem, že děti nezvládají, ale opravdu jsem se bála, že budu celých 340 stran čekat, až se Iris sebere. Problémy jsou možná reálné, ale Iris by tolik fňukat nemusela.
Oddechovka na léto. Nic světoborného, ale člověk si odpočine a nemusí tolik u čtení přemýšlet.

07.06.2018 4 z 5

Alfa Alfa Jasinda Wilder

Kniha si své čtenáře (čti čtenářky) určitě najde. Rozhodně jí nezatracuju, protože sama čtu sem tam ty nejhorší romantické braky, ale je to zase stejné. On je bohatý+tajemství z minulosti, ona taková mladá slepička (vážně se nějaký mladý holky takhle chovají a vyjadřují?). Jen škoda, že není panna, to by byla třešnička na dortu. Erotické scény ničím nepřekvapí, nuda, někdy rozepsané trochu jako návod, jak na to. Ale opravdu velmi kladně hodnotím, že se hlavní hrdinka nečervená 6x na každé stránce, že autorka nepoužívá nějaký moc velký žvást, který by mě fakt vytočil (př. vnitřní bohyně, uragán vášně, pásl se na rozpacích atd.),... Zase když někdo sáhne po takové knize (už jen obálka a žánr napovídají), tak nemůže čekat rozsáhlou polemiku o bytí a jsoucnu, takže jo ucházející oddychovka.

29.07.2017 2 z 5

Skleněná těla Skleněná těla Erik Axl Sund

Úplně si nejsem jistá, jak vlastně knihu hodnotit. Přečetla jsem asi sto stránek a knihu odložila, nijak mě nezaujala. Nicméně nemám ráda nedočtené věci, a proto jsem jí asi po dvou měsících znovu z knihovny vytáhla. Četla jsem od bodu, kde jsem předtím skončila, proto jsem nejdřív měla problémy se znovu zorientovat v postavách a v tom, kdo byl vlastně zavražděný, a kdo spáchal sebevraždu. Jsem ráda, že jsem se ke knize vrátila, protože mi přijde, že druhá polovina utíkala a já knihu dočetla ani ne za dva dny (taky to není žádná tlustá bichle). Nechci říct, že je kniha překombinovaná, ale někdy mi to přišlo trochu moc, prostě přehnané. Ale je to takový ten klasický depresivní severský thriller, žádné wow se nekoná. Trochu mi vadily ty rádoby filozofické úvahy na téma života a smrti, mezilidských vztahů, role lidí na světě atd. Na to jsem moc velký cynik a tyto "velké" myšlenky neocením, ale to je zase jen můj problém. Pokud čtete thrillery tak vás tady nic moc nepřekvapí a všechno vám dojde dřív než Hurtigovi. Dala bych 3,5* a špatné to rozhodně není. Kapitoly jsou hodně krátké což mně osobně nevadí, někomu se to líbit nemusí.

04.09.2019 4 z 5

Vášnivý lhář Vášnivý lhář Christina Lauren

Tahle knížka nebyla špatná, ale přijde mi, že tam nebylo co řešit. Jediným skutečným problémem byl pípající telefon, takže bylo od první chvíle jasné, jak se všechno vyřeší. Moje hodnocení ale vylepšuje postava babičky, ta mi zvedla náladu.

10.04.2018 4 z 5

Sex ve městě Sex ve městě Candace Bushnell

Měla jsem problém knihu dočíst. Velké zklamání. Chtěla jsem dát alespoň 1* kvůli seriálu a filmům, které na základě knihy vznikly, ale to prostě nejde.

27.07.2017 odpad!

Umění v krvi Umění v krvi Bonnie MacBird

Mám ráda klasické holmesovky, takže jsem se trochu bála zklamání z Sherlocka, kterého nenapsal sir Doyle, ale tato kniha mě opravdu příjemně překvapila. Zápletka je příjemně zapletená :-) a přitom se člověku nestane, že by se v ději ztratil. Místy jsem se zasmála a místy jsem byla napnutá. Souhlasím, že některé pasáže mohly být rozvedeny více, kniha plyne v opravdu svižném tempu, ale za mě 5*.

19.07.2017 5 z 5

Svést nevěstu Svést nevěstu Nicole Jordan

Souhlasím s komentáři, že Lily byla až moc tvrdohlavá a Heath byl zase opravdu skvělý. Nicméně kniha rozhodně splňuje svůj účel. Oddechovka, u které můžete vypnout.

25.02.2018 4 z 5