HancaB82 HancaB82 komentáře u knih

Za zvířátky do hor Za zvířátky do hor Zuzana Kovaříková

Knížka nenásilnou formou děti seznamuje se zvířátky, které žijí na horách. Příběhy jsou moc hezké. V knize i hezké ilustrace. Určitě si přečteme i knížky Za zvířátky do lesa a Za zvířátky k vodě. :-)

07.05.2019 5 z 5

Pohádky mašinky Lízy Pohádky mašinky Lízy Jan Řehounek

Moc hezká knížka pro malé milovníky mašinek. V knize hezké ilustrace. Pohádky nejsou dlouhé.

07.05.2019 5 z 5

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

Četla jsem ji jako malá a ráda jsem ji přečetla i svým dětem. :-)

20.04.2019 5 z 5

Kočka Moura a její přátelé Kočka Moura a její přátelé Martina Drijverová

Krásné příběhy kočky Moury. Příběhy kočky Moury vycházejí v časopise Sluníčko a jelikož nás zaujaly, tak jsme si v knihovně půjčili knížku.

19.04.2019 5 z 5

Rodina medvídků a veselé narozeniny Rodina medvídků a veselé narozeniny Carol Lawson

Moc pěkný příběh jedné medvědí rodiny o tom jak dva medvídci si užívají svůj narozeninový den. V knize malebné ilustrace. Myslím, že tuto knížku si oblíbí většina dětí. Jistě si přečteme i další knížky tj. Rodina medvídků slaví Vánoce a Rodina medvídků jede na prázdniny.

03.04.2019

Bráška je taky ježek Bráška je taky ježek Jiří Kahoun

Pěkná knížka o ježčí rodince. V knize i hezké ilustrace. Pohádky nejsou dlouhé, myslím, že kniha je vhodná i pro menší posluchače.

03.04.2019

Nové povídání o pejskovi a kočičce Nové povídání o pejskovi a kočičce Vlastimil Peška

Pěkná knížka. I když o malinko více se mi líbila knížka O pejskovi a kočičce od Čapka. V knížce od Čapka mi přijdou hezčí ilustrace. Toto je ovšem asi subjektivní pocit. Každému čtenáři se líbí jiné ilustrace. Dětem se jistě knížka bude líbit. Syn než jsme přečetli pohádku do konce vždy usnul. :-) Kapitoly jsou možná delší než v knížce od Čapka.

22.03.2019 5 z 5

Pohádky o dveřích Pohádky o dveřích Michal Nesvadba

Syn měl období, kdy chtěl pohádky vyprávět. Vždy se podíval po pokojíku a něco řekl. Chtěl tedy i vypravet i o dveřích. Vyprávěla jsem mu o dveřích. Když jsme přečetli knížku Pohádky o dveřích, tak jsem si říkala, kolik pohádek o dveřích se dá napsat. Michal Nesvadba děti seznámil v pohádkách s různými dveřmi. Moc hezky pohádky napsal. Ani nedokážu říci, která byla ta nejlepší. Všechny byly dobré. Dite,ktere má rádo Michala Nesvadbu, bude mít rádo i tuto knizku.

12.03.2019 5 z 5

Ospálek a Zíválek Ospálek a Zíválek neznámý - neuveden

Pěkná knížka pro malé čtenáře a i pro malé posluchače pohádek. V knížce i pěkné ilustrace.

12.03.2019 5 z 5

Zelená kniha pohádek Zelená kniha pohádek Dagmar Ženková

Hezká kniha pohádek. Pokud děti již umějí číst, můžete číst společně. Pohádky nejsou dlouhé. Na závěr každé pohádky jsou úkoly, které pak mohou děti plnit a zjistit si tak jak byly pozorné. Já jsem četla knížku svému synovi a pohádky se mu líbili. Nejvíce se mu líbila pohádka Kocour v botách a pohádka O vlkovi a sedmi kůzlátkách.

11.03.2019 5 z 5

Druhé housle Druhé housle Ilona Fišerová

Zajímavý příběh.

10.03.2019 4 z 5

Já Baryk Já Baryk František Nepil

Krásná knížka. :-) Moc hezky i napsaný konec knížky. Myslim,že si ji někdy přečteme ještě jednou.

28.02.2019 5 z 5

Dítě smíření Dítě smíření Francine Rivers

Neuvěřitelný příběh. Celou dobu jsem si říkala jak se vše vyvrbí. Dině jsem přála jen to nejlepší. Do knížky jsem se zacetla během chvíle.

20.02.2019 5 z 5

Okáček - Veveří kluk z Jánského vrchu Okáček - Veveří kluk z Jánského vrchu Jan Lebeda

Krásný příběh. Při čtení jsem si vzpomněla na Veverku Zrzecku a částečně mi to připomínalo i Broučky. Určitě si zase někdy ještě přečteme. :-)

20.02.2019 5 z 5

Příběhy o přátelství - Velký nápad Příběhy o přátelství - Velký nápad Thea Feldman

Hezký příběh! Při čtení naše nejmenší můžeme učit co znamená hopsat, doprava, doleva, výš a výš, větší a menší nebo natáhnout. Příběh ani není dlouhý, a tak u knížky vydrží i nejmenší posluchači. :-)

17.02.2019 5 z 5

Dva ve fraku Dva ve fraku Rudolf Čechura

Moc pěkná knížka! Dobře se mi četla a syn hezky poslouchal. :-) Kniha je i hezky ilustrovaná. Ani neumím rici,ktera kapitola byla nejlepší. Jel kolem automobil, řidič zastavil a se zájmem sledoval tu situaci. Po chvíli otevřel okénko a zeptal se Alfy: Tak proč jednoduše nesleti? Neumí lítat. Tak nač máte kridla,kdyz neumíte lítat? Alfa se na něj utrhla: A nač vy máte nohu,kdyz se pořád jen vozite? :-) Doporučuji!

16.02.2019 5 z 5

Paddington se zabydluje Paddington se zabydluje Michael Bond

Knížky o Paddingtonovi se v knihovně moc dlouho neohreji. Když jsme dočetli první knížku věnovanou Paddingtonovi, těšila jsem se až si půjčíme další. Přečetli jsme ji během týdne. Moc se nám opět příběhy medvídka z nejtajemnějšího Peru líbily. Doporučuji!

08.02.2019 5 z 5

Kubula a Kuba Kubikula Kubula a Kuba Kubikula Vladislav Vančura

Zajímavý příběh. Ovšem říkám si, jak se asi čte knížka dětem a jak se jim líbí. Malým dětem bych asi knížku nedoporučila. Mně osobně se knížka četla hůře. Styl jazyka mi moc nevyhovoval. Až budou dávat večerníček, tak se na něj, ale podívám. Na knížce se mi jinak moc líbily ilustrace.

30.01.2019 3 z 5

Cesta do Antarktidy Cesta do Antarktidy Kajsa Asklöf

Hezky napsaná knížka! Při čtení jsem se vždy na chvíli převtělila do malé Felicie,ktera pluje na lodi Aurora Australis se svojí maminkou k Antarktidě a následně pak poznává na chvíli Antarktidu. Knihu jsem si přečetla ráda i jako dospělá :-)

26.01.2019 5 z 5

Mami, čti mi! Mami, čti mi! kolektiv autorů

Pěkně pohádky, některé z pohledu dospělého mě moc nenadchly, ale třeba malým posluchačům se líbí. Pohádky jsem četla synovi a zdálo se mi,ze se mu pohádky líbily. Většinou jsem přečetla tři a už spal. :-)

19.01.2019 4 z 5