Dva ve fraku

Dva ve fraku https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/4260/bmid_dva-ve-fraku-OAk-4260.jpg 4 8 2

Víte, kdo chodí celý život ve fraku? Tučňáci. A právě černý fráček způsobí dvěma zatoulaným tučňákům Alfě a Betovi nejednu svízel. Nejprve si je spletou s hudebníky z orchestru, pak zase musí pracovat jako číšníci. Jindy se připletou mezi tanečníky na plese či krasobruslaře na ledě. Jenže tučňáci touží po jediném: dostat se do krajů, kde je pořádná zima. A tak putují na sever a cestou zažívají jedno dobrodružství za druhým. Rudolf Čechura napsal příběhy jedné z nejoblíbenějších postaviček českých dětí, maxipsa Fíka. Také s jeho tučňáky, kteří se stali hrdiny televizního večerníčku, zažijete spoustu legrace.... celý text

HancaB82
16.02.2019 5 z 5

Moc pěkná knížka! Dobře se mi četla a syn hezky poslouchal. :-) Kniha je i hezky ilustrovaná. Ani neumím rici,ktera kapitola byla nejlepší. Jel kolem automobil, řidič zastavil a se zájmem sledoval tu situaci. Po chvíli otevřel okénko a zeptal se Alfy: Tak proč jednoduše nesleti? Neumí lítat. Tak nač máte kridla,kdyz neumíte lítat? Alfa se na něj utrhla: A nač vy máte nohu,kdyz se pořád jen vozite? :-) Doporučuji!

bibi.r
11.05.2016 3 z 5

Čtení bylo příjemné a hezké, ale některé příběhy se mi zdály nedotažené, tak nějak mi u nich chyběla ta pořádná pointa.
Ilustrace super :).