hanap hanap komentáře u knih

Gustloff Gustloff Rainer Berg

Loď Gustloff má přivést z Gdaňského přístavu tisíce zoufalých žen,dětí a starých lidí-uprchlíků,před postupující Rudou armádou.Loď snů třicátých let ,jež je určena k přepravě pasažérů,plující do německého přístavu Kielu-naděje uprchlíků na záchranu.Mladá pomocnice námořnictva Erika se setkává se svým milým Helmutem,který má na Gustloff převzít velení.Erika se na poslední chvíli dostane tajně na palubu lodi.Zcela přetížená loď opouští přístav bez potřebného doprovodu a ochrany.Příběh je napsán podle skutečné události,svou hrůzou a velkým počtem obětí překoná i známější Titanik.Je to napínavé čtení i když poenta je již několik desetiletí známa.

27.03.2013 2 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Skvěle napsaná kniha ,silný příběh ,který nutí k zamyšlení, velký zvrat na konci ,kterého bych se osobně raději ušetřila

08.02.2013 5 z 5

Opat s mečem Opat s mečem Peter Tremayne (p)

Skvělé čtení,doporučuji číst příběhy sestry Fidelmi po pořádku,v každé knize se posouvá životní příběh sestry Fidelmi a bratra Eadulfa,mě se stalo ,že je čtu přeházeně ,detektivní zápletce to nevadí.

03.02.2013 4 z 5

Zvon malomocného Zvon malomocného Peter Tremayne (p)

Doporučuji ,pěkné, napínavá detektivní zápletka a přitom sledujete jak se vyvíjí vztah mezi sestrou Fidelmou a bratrem Eadulfem . Nacházejí se v těžké životní situaci ,protože tentokrát pátrají po svém uneseném synkovi

03.02.2013 4 z 5

Ztracený relikviář Ztracený relikviář Peter Tremayne (p)

Pěkné ,dobře se čte ,výborná zápletka a zajímavá z pohledu historie .

03.02.2013 4 z 5

Ano,ta to kniha místy pobaví,překvapí,neurazí.Po všech recenzích na ni jsem čekala asi víc,nebo to není můj šálek čaje?

03.02.2013 3 z 5

Věže - Příběh 11. září Věže - Příběh 11. září Jiří Boudník

Kniha, čtenáře zavede do hrůzy, která z centra New Yorku zasáhla celý svět. Líčí hrdinství i obyčejnou lidskou solidaritu.Stojí určitě za přečtení. Není to uplně jednoduché čtení ,ale je o čem přemýšlet.

01.02.2013 3 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Přečetla jsem všechny tři Keplerky ,Svědkyně ohně je podle mě nejlepší.Těším se na další díl a detektiva Linnu a pokračování jeho příběhu.

01.02.2013