hammond.75 hammond.75 komentáře u knih

Košík plný rajčat Košík plný rajčat Jenny Linford

Super nápad na rajčatovou kuchařku. Hned jsem ji koupil svojí mamce, která má na zahrádce každý rok tolik rajčat, že neví co s nimi. Kuchařka moc hezky vizuálně navrhnuta, recepty vypadali moc chutně a originálně. Úplně se mi sbíhaly sliny, když jsem jí listoval!

Alzheimer je cukrovka Alzheimer je cukrovka Kurt Mosetter

Cukr je nepřítel člověka. Kniha vám líčí, co dělat, když konzumujete hodně cukru, a co se může stát.

Co jsme si neřekli Co jsme si neřekli Rory Dunlop

Výborná kniha o partnerských vztazích a komunikaci. Kladem je i konec, který nevyznívá sentimentálně, byť by mohl. Rozhodně doporučuji.

Past Past Melanie Raabe

Jsem mile překvapen. Děj svižný, hrdinka sympatická. Určitě stojí za přečtení.

Jablečný koláč naděje Jablečný koláč naděje Sarah Moore Fitzgerald

Stejně jako u mnoha dalších knih, ani u této jsem absolutně nevěděla, do čeho jdu. Nalákala mě hlavně obálka a celkové provedení, které je naprosto nádherné a které vás nutí, abyste si knihu přečetli. Do knihy jsem se začetla hned, jak mi přišla a od první věty jsem věděla, že mě kniha nezklame.
Kniha je psána ze dvou pohledů – z pohledu Meg i Oskara a každý z nich měl něco do sebe. Není to napínavý a akční příběh, ale vždy každá kapitola (nebo koláčový kousek, jak je tomu v tomto případě) skončila tak, že jsem prostě nemohla přestat číst. Obávala jsem se, že půjde o nějak extrémně srdceryvnou knihu, ale to se naštěstí nestalo. Bylo to však krásné, rozkošné a svým způsobem dojímavé. Celá kniha je neuvěřitelně krásně napsaná. Opravdu jsem si užila každou jednu větu, od první stránky po poslední.
Jak se píše i v anotaci, je to příběh o kamárádství, o tom, jak důležitá je naděje a o tom, jak jedno nedorozumění může všechno změnit. A pokud jste se k ní ještě nedostali, určitě to napravte, protože Jablečný koláč naděje si to zaslouží .

Místnost Místnost Jonas Karlsson

„Místnost“ je velmi působivá knížka, tragikomický laděný příběh s jistými prvky surreálna o konfliktu a doslova společenském „zamrznutí“ okolí, které ve svém středu narazí na tak odlišnou osobnost. Místy se bude smát, místy vám ale úsměv zamrzne.

11.11.2021 5 z 5

Ruka na zrcadle - Skutečný příběh o životě po smrti Ruka na zrcadle - Skutečný příběh o životě po smrti Janis Heaphy Durham

Kniha Ruka na zrcadle pojednává o mostě mezi tímto a oním světem a o tom, že je možné prohloubit svou intuici tak, aby člověk vnímal spoustu znamení od svých již zemřelých blízkých. Autorka se svěřuje, že se nejprve styděla zveřejnit všechny své zážitky a příhody, aby nebyla označena za blázna, ale postupně se setkává s mnoha významnými lidmi a zjišťuje, že vůbec není se svými zážitky sama a že oni její poznatky považují za běžné. Popisuje svůj životní příběh, svou duchovní cestu po smrti milovaného manžela Maxe - nejprve žal, potom strach, když se začínají dít zvláštní věci - zvuky, pohybující se koberec, různé stopy, blikající světla, poté přichází úžas, když si začíná uvědomovat, že jsou to znamení a nakonec i naději, že naší fyzickou smrtí život nekončí. Je to nádherný lidský příběh, který pohladí po duši.

11.11.2021 5 z 5

Život bez jídla? - Jak restartovat mysl Život bez jídla? - Jak restartovat mysl Martin Bruncko

Samotný název zaujme velkou většinu lidí, ale jen malá menšina dokáže zpracovat obsah, který kniha nabízí. Jak už samotný autor, Martin, předem na známost dává, nejedná se o příručku, jak bez jídla opravdu žít. Není to kniha o vzduchu. Moje já ji vyhodnotilo jako knihu o životní transformaci, sportu a příjemné atmosféře Banské Bystrice. I moje já v knize chtělo na začátku najít rady, tipy, motivaci jak dokázat fungovat bez pravidelného příjmu potravy a přitom aspirovat na zlepšení fyzické kondice. V průběhu čtení jsem však nabyl pocitu, že jen to moje já touží vytvořit si kompaktní vztah s mým tělem. Najít harmonii duše a těla. Najít způsob, jak mé tělo dokáže být spojeno s duší. Nikdy bych neřekl, že i já můžu být vegetariánem. Stalo se. A být třeba i veganem. To se ještě nestalo. Nechávám všemu volný průběh. Tak jako tato kniha. Neztotožnil jsem se zatím s tím, že dokážu jako Martin fungovat bez nepravidelného příjmu potravy. To ovšem neznamená, že nerespektuji jeho životní styl. Naopak. Jsem plný respektu a otevřen podobným myšlenkám, které s námi Martin sdílí v knize Život bez jídla.
Martine, děkuji za inspirativní a jiný pohled na svět. Jinakost mě vždy umí dostat.