haki34 haki34 komentáře u knih

Hlavně, že je večírek, aneb 15 let Tří sester v 15 obrazech Hlavně, že je večírek, aneb 15 let Tří sester v 15 obrazech Radek Diestler

Prvni ze serie "vyrocnich knih" o Sestrach.. Co dodat ,.., nektere historky clovek zna z Fanankovych knih, nektere jsou tady, popis udalosti z jineho uhlu pohledu a par pisnicek jako bonus i s akordy ;)

19.11.2016 5 z 5

Tak to bylo, tak to je Tak to bylo, tak to je Lou Fanánek Hagen (p)

Pro fanouska Sester a Fananka povinne cteni ;) krome popisku orgii a koncertu se clovek dozvedel spostu zajimavych informaci..

O lidech v Beskydech ll. O lidech v Beskydech ll. Petr Andrle

Pro Beskydofila a pro vsechny, komu ucarovali Beskydy a jejich obyvatele a chteji se dozvedet vic nezbytna soucast knihovny... Nadherne fotky, sposta nistorie, prirody, pribehu veselych i smutnych a DVD s 3 filmy ( o Lyse hore, o Bile, medailonek Jana Satiny ) jako bonus...

19.11.2016 5 z 5

Hora hoře Hora hoře Samuel Shem (p)

Psychiatrie a prostredi lecebny me zas az tak nebere, proto mi byla blizsi prvni "vseobecna" knizka.. Ale zas, Roye jsme si oblibili, a chceme vedet jak to bude dal, no ne ???
Protoze zde jde hlavne o psychiku, citlive veci, manipulace, je knizka mozna drsnejsi nez predchozi...
A Berry by mela dostat metal,,.. Kazdy ke svemu poznani musi dospet sam..
Hodne stesti Royi Baschi !!!

19.11.2016 4 z 5

Duch místa Duch místa Samuel Shem (p)

Dobry roman, ale po Domu pane preci jen slabsi odvar .. Cekala jsem vic..,

19.11.2016 4 z 5

Dům Páně Dům Páně Samuel Shem (p)

Vyborna knizka .. I kdyz americka , ale takhle nejak to ve skutecnosti bezi i u absolventu nastoupivsich na velke kliniky nasich nemocnic (pokud mozno FN - to je ta spravna masinerie ...) vim o cem mluvim...
Knizku doporucil kamarad na vyjasneni pojmu PACOCH ;) a zhltla jsem ji jednim dechem.. Pravda organizace naseho zdravotnictvi a nemocnic je trochu jina, ale ta deziluze po nastupu do prace, ten stres, bezmoc (navic pokud nemate v zadech starsiho kolegu jako je Tlustoch), vycerpani a ano, taky VUL.....
jen ten sex - toho v nasich nemocnicich neni tak moc jako v Dome pane (nebo aspon u nas ;))) - mimochodem, zenam se taky ten protejsek hure hleda nez chlapum nasledovanym houfem sestricek s uprimnym obdivem v ocich ;)))
P.S. Top hlaska - ortopedicka vyska luzka ... A ano, jeste napiglovat a odlifrovat !!!

Jezdci z purpurových stepí Jezdci z purpurových stepí Zane Grey

Pri cteni jsem snila o salvejovych polich nazivo, cvalat po nich, kdyz se letni slunce ubira k zapadu ;) romantikaaa !!!

Záhada hlavolamu Záhada hlavolamu Jaroslav Foglar

V tejto knihe som sa prvykrat zoznamila s Rychlymi sipmi... Pribeh Jana Tleskaca, precitany este v starom kostole a nasledne v klubovni - no husia koza na chrbte a zneistenie, ci je pribeh s vrazdou fakt pre deti a knizka sa k nam do detskej nedostala omylom :D
Mena ako Losna a Maznak ma matali aj v snoch a fascinovala ma hierarchia Vontov, rozdelenie a usporiadanie naroda v klukatych ulickach... A do toho velmi roznoroda 5ka kamaratov z RŠ , prenasledovana famoznym Bratrstvom kočičí pracky ;)
Tamˇ-tam vs. Zberač... Opisovanie časopisov už dnes decká nezažiju... A asi ani taketo dobrodruzstva (pokial sa trebars nezucastnia zazitkoveho tabora a pod...)
Pane Foglar , 5* !!!

Chata v Jezerní kotlině Chata v Jezerní kotlině Jaroslav Foglar

Opat kus romantiky, strasidelneho, opat verne priatelstvo, ktore obstoji...len ten nedostatok dievcat ;)

Chlapci od Bobrej rieky Chlapci od Bobrej rieky Jaroslav Foglar

Az na to , ze mi tam chybali dievcata, vyborna kniha !! Nemohla som sa od nejmodtrhnut strasidelny/hrdinsky pribeh Roya by namotal asi kazdeho... A vidina dobrodruznych prazdnin- hura do Slnecnej zatoky a podho lovit bobrikov !!! Zelena prisera ma zo zaciatku vydesila, ale postupne mi zacalo svitat.. Bobrik odvahy a stary mociar - asi som rada ze som podobnu cestu neabsolvovala ;))
Ano, v dnesnej technickej materialistickej dobe smiesne, ale myslim ze aj malym tabletovo-PC zavislakom by sa taka romantika s napinavou hrou pacila.. A ako bonus parta vernych kamaratov, velkac s gitarou a mesiac v splne nad totemom !!!
E

Tatranské povesti Tatranské povesti Anton Marec

Pamatam sa, ako som prvy raz citala knizku pozicanu z kniznice zotavovne na nejakej ROH dovolenke v Tatrach s nasimi pri nepriaznivom pocasi (mala som 12 :D ).. A hned sa clovek so zaujmom diva po stitoch ;) ..teraz si davam repete a čítam knižku mojej dcére..

18.11.2016 5 z 5

O Haríkovi a Billovi, dvoch kamarátoch / Ako som krstil medveďa O Haríkovi a Billovi, dvoch kamarátoch / Ako som krstil medveďa Rudo Moric

Nie kazda rozpravka byva vesela vs. pribehy zo Zoo...

Ružový program pre sestričku Ružový program pre sestričku Jana Šimulčíková

Ako dieta som knizku radila medzi oblubene ;) o malej Barborke , bracekovi Riskovi, a teseniu sa na malu novu sestricku ... Aj pracka vyprala naruzovo ;)

18.11.2016

Za lovci lebek Za lovci lebek Jiří Hanzelka

Dlho som si citala iba napisy na prebaloch knih u babicky vo vitrine a premietala, aka to musi byt hrozostrasna knizka .. Az som dorastla, knizku otvorila.. A div sa svete, nebol to horor ;) putovanie pralesom za Suarmi, zivot tychto divokych pralesnych lovcov, zvyky, strava, vychova deti, a tiez ako je to s tym zabitim nepriatela a susenim hlav..., samozrejme nechybaju fotky.. Dalsia z uzasnych knih cestovatelskej dvojice H&Z

Tulák Tulák Klára Jarunková

Este sa pamatam ako som mladsiemu kamaratovi spracuvala mojimoblubenu knizku do citatelskeho dennika ;)

18.11.2016 5 z 5

Jožko Mrkvička Spáč Jožko Mrkvička Spáč Mária Ďuríčková (p)

Povinna literatura !!!

18.11.2016 5 z 5

Prostonárodné slovenské rozprávky Prostonárodné slovenské rozprávky Pavol Dobšinský

Milovana kniha z detstva + nadherne Benkove ilustracie - vzdy som lutovala, ze tych obrazkov nie je v knihe viac...

18.11.2016 5 z 5

Denik Ostravaka 6 ... za lepši zytřki! Denik Ostravaka 6 ... za lepši zytřki! Ostravak Ostravski

Zamackneme slzu, zivot jde dal !! A Ostravaku diky za 6 dilu !!! Bylo to s tebou fajne jak cyp !!

18.11.2016 5 z 5

Denik Ostravaka 4 ... furt vam nědam spočnuť Denik Ostravaka 4 ... furt vam nědam spočnuť Ostravak Ostravski

Jako svatecni drink doporucuju Ostramošt !!! Slozeni vyrobnim tajemstvim Kajoša :D

Denik Ostravaka 1 Denik Ostravaka 1 Ostravak Ostravski

Jelikoz v Ostrave ziju, bavilo me predstavovat si vsechna mista, kaj Ostravak brousil, a treba jsem sedela v lokalce vedle neho !!!
A ano - kdopak si za paru let jeste vzpomene na Carrefour ???
Mimochodem , knihy me bavili taky v nelehkem obdobi materske :D