Za lovci lebek

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Jádrem této knihy jsou zážitky autorů z pobytu mezi ekvádorskými Šuáry. Je to jedno z nejvíc vzrušujících a nejnapínavějších dobrodružství na celé jejich dlouhé cestě dvěma kontinenty. Je to sočasně neobyčejně cenný příspěvek ethnografickému bádání.

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/201515/za-lovci-lebek-201515.jpg 4.932
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Za lovci lebek

DuncanIdaho
19.02.2018

Za lovci lebek je zajímavý a čtivý cestopis. Zaujme nejen vlastní pobyt u Šuárů, ale i cesta k nim.

bruntal
10.04.2017

Tohle už dnes nikdo z nás nejspíš nemá šanci zažít. Paráda.


haki34
18.11.2016

Dlho som si citala iba napisy na prebaloch knih u babicky vo vitrine a premietala, aka to musi byt hrozostrasna knizka .. Az som dorastla, knizku otvorila.. A div sa svete, nebol to horor ;) putovanie pralesom za Suarmi, zivot tychto divokych pralesnych lovcov, zvyky, strava, vychova deti, a tiez ako je to s tym zabitim nepriatela a susenim hlav..., samozrejme nechybaju fotky.. Dalsia z uzasnych knih cestovatelskej dvojice H&Z

Skip
25.02.2014

Hanzelka a Zikmund věnovali samostatnou knihu zajímavému indiánskému etniku – Šuárům, žijícím v ekvádorské džungli. Tito Indiáni vyrábějí z hlav zabitých nepřátel tzv. tsantsy, což jsou v podstatě zmenšené hlavy. Dozvídáme se hodně o životě Šuárů, o jejich zvycích, rituálech a také o způsobu, jakým se dělají tsantsy. Pro mě hodně zajímavé čtení.