Hája Hája komentáře u knih

Jednorožec Jenda a jeho emoce - Žárlím Jednorožec Jenda a jeho emoce - Žárlím Aurélie Chien Chow Chine

Škoda, že se z Emila stal Jenda. Ale jinak super kniha pro malé děti.

22.03.2024 5 z 5

Handling a nošení dětí Handling a nošení dětí Vanda Schreierová

Některé pozice na nošení mi nepřišly úplně vhodné. Navíc na spoustě fotek paní špatně stojí a pokud takto dítě nosí, musí ji bolet záda.

08.08.2023 2 z 5

Keto dobroty sladkosti a pečivo při nízkosacharidových režimech Keto dobroty sladkosti a pečivo při nízkosacharidových režimech Urvashi Pitre

Čekala jsem recepty nízkým obsahem cukru. Cukr sice nikde není, ale téměř všude je nacpané nějaké sladidlo a není ho málo.
Překlad knihy místy trošku pokulhává.

23.06.2023 odpad!

Kautokeino – Krvavý nůž Kautokeino – Krvavý nůž Lars Pettersson

(SPOILER) Kniha je docela pěkná, autor umí krásně popsat detaily severské přírody i obyčejného sámského života. Měla jsem ale problém s hlavní hrdinkou. Stejně jak píše martina.bella, vůbec mi nepřišla uvěřitelná. Autor chtěl napsat detektivku, ale zapoměl, že hlavní hrdinka není policistka, ale obyčejná právnička. Jinak nechápu, proč by ji police zvala do vyšetřování, se kterým nemá vůbec nic společného.

29.08.2022 2 z 5

Prázdniny v Česku Prázdniny v Česku Ladislav Zibura

Za mě nejlepší autorova kniha. Skvělé tipy na neobvyklá místa a výlety v Česku.

15.08.2022 5 z 5

Malá kravička - prsťáčkové leporelo Malá kravička - prsťáčkové leporelo Agnese Baruzzi

Kniha má nádherné grafické zpracování. Co jí ale velmi ubralo na kráse je snaha o rým na prvních dvou stranách, která se později vytratila a některé věty vůbec neznějí česky.

29.12.2020 3 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Musím říct, že prvních 150 stránek mě moc nebavilo a přemýšlela jsem, že knihu odložím. Pak se kniha rozjela, dočetla jsem ji za dva večery a hned se vrhla na pokračování.

05.02.2020 3 z 5

Sisu: Odolnost, síla a štěstí po finsku Sisu: Odolnost, síla a štěstí po finsku Katja Pantzar

Kniha mě nezaujala. Přijde mi, že autorka moc nepochopila, co sisu vlastně je (primárně je to vlastnost - houževnatost, vytrvalost, bojovnost).
Kromě několika špatných (nebo spíš nepochopených) překladů z finštiny přes angličtinu (např. avanto není koupání v ledové vodě, ale přímo ta díra v ledu, ve které se koupete), mi přišly přinejmenším zvláštní některé výzkumy a vlastně vůbec nevím, proč někdo něco takového zkoumá. Můžu praktikovat sisu (tedy vytrvalost) nebo na tuto vlastnost být odborníkem?

11.02.2019 2 z 5

Babičky: Mrtvý kuchař Babičky: Mrtvý kuchař Minna Lindgren

Milá oddechovka.

08.02.2019 4 z 5

Výhonek osmilisté růže Výhonek osmilisté růže Auður Ava Ólafsdóttir

Jemné, něžné a krásně uklidňující čtení. Dlouho jsem nečela nic tak příjmeného. Úplně se těším na jaro, až taky vyrazím do zahrádky opečovávat květiny.

11.03.2016 5 z 5

Prázdné cesty Prázdné cesty Rosa Liksom (p)

Kraťoučké povídky, dá se přečíst za jeden večer. Velmi čtivé!

13.02.2016 5 z 5

Komu není shůry dáno, dlouho duchem nebude Komu není shůry dáno, dlouho duchem nebude Arto Paasilinna

Jedna z nejlepších Paasilinnových knih! Má slabší místa, ale konečně je to něco jiného než obyvkle. Mile mě překvapila.

13.02.2016 5 z 5

Černé ticho Černé ticho Pekka Hiltunen

zajímavé počtení, možná lepší než první díl

17.03.2015 5 z 5