GYROTOURBILLON GYROTOURBILLON komentáře u knih

Narodili se, aby přežili Narodili se, aby přežili Wendy Holden

Pocházím cca 8 km od Třebechovic pod Orebem , které v knize figurují.
Autorka toto městečko osobně navštívila
Kniha je smutná , ale důležitá co se historie týče

Chudobka z Orlických hor Chudobka z Orlických hor Filip Stajner

Pocházím z tohoto kraje, Pastvinskou přehradu jsem navštívil už ve 18 letech s kamarády. A kolem tohoto kostela i rodného domu několikrát nevědomky projížděl

Gaudí Gaudí Gijs van Hensbergen

Velice mě zaujala Sagrada familia , její detaily archytektury a prvky..a proto životopis AG byl na místě..Dft. vše od Gaudího je obdivuhodné , náročně propracované a propojené s přírodou..
Zajet se podívat ke katedrále musí být zážitek...ale v dnešní době asi problém.
Knižní fotografickou publikaci jsem dostal od rodiny k vánocům , a že je nač koukat , nepochybujte..Detaily , které by jste ani na místě neměli šanci zaregistrovat..

Jednoduchý plán Jednoduchý plán Scott Smith

A jak jednoduchý plán...ano , bavila mě kniha moc
Kniha Ruiny též nemá chybu

Světlo mezi oceány Světlo mezi oceány M. L. Stedman

Velice pěkná kniha i obálka originálu

Ten kouzelný čas dětství Ten kouzelný čas dětství Marcel Kabát

Ano , jak může nedostatek lásky zlomit nejednu duši...souhlasím a vím , co to je..

Spřízněné duše Spřízněné duše John Marrs

Super kniha

19.08.2020 5 z 5

Dudáci, draci a kouzelné víly Dudáci, draci a kouzelné víly Liba Švrčinová-Cunnings

Velice pěkně napsaná cestopisná kniha od naší rodačky LŠ žijící v Kanadě.Na adresu autorky jsem několikrát napsal poděkování..
Její první kniha Bez slitování mě naprosto dostala. Paní LŠ přišla o to nej ...jako žena a v těchto jejich dalších knihách nachází a popisuje svůj smysl života. Výpravy po Himalájích , nyní Irsku , Wellesu a Skotsku jsou opravdu barvité , přestože to jsou kolikrát oblasti deštivé , mrazivé a dalo by se říct , bez barvy. I další kniha o Kanadě se pěkně četla.. děkuji
Ps. Paní autorka mi na e mail odpověděla , což mě pochopitelně velmi potěšilo

Hluboký hrob Hluboký hrob Steve Robinson

Perfekní díl , a ano smutné , ale občas se to v rodinách a rodech semele podobně. Samozřejmě nemusí být vždy mrtvoly , ale veliké nepochopení , obavy , nezájem a přidejme si závist , zlobu , nenávist....Část z toho nyní prožívám i já-tedy především nezájem , a rozpad rodu...K tomu hřebíček do rakve je dědictví a majetek

Ten den – 17. listopad 1989 Ten den – 17. listopad 1989 Aleš Palán

Kniha vyvolávající pocit , že jste byli přímo na místě na Národní třídě.

13.08.2020 5 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Super obal , ale za mě to je vše...

13.06.2020 2 z 5

Zotročeni Zotročeni Gordon Thomas

Velice ožehavé téma, je těžké uvěřit , ale ano alespoň kniha působí věruhodně...

03.06.2020 5 z 5