Ten kouzelný čas dětství

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Psychologický román, situovaný do doby meziválečné, zachycuje tragický příběh neradostného dětství původně šestiletého chlapce, který je pro bídu početné rodiny přijat do klášterního útulku. Když po šestiletém ponižování tuhým kázeňsko-náboženským životem pozná, že je v rodině přebytečný a ve škole pro svou bídu směšný, pomýšlí na smrt.......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/193129/ten-kouzelny-cas-detstvi-Wgk-193129.jpg 4.85
Žánr:
Romány, Literatura česká
Vydáno:, Melantrich
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Ten kouzelný čas dětství

Přidat komentář
rybizka
09.09.2018

Zajímá mě česká psychologická próza a díky tomu jsem narazila na tuto malou a nenápadnou knihu, která si určitě zaslouží pozornost. Niterný příběh Jakuba ve mě vyvolával pocit bezmoci a úzkosti. Plno smutku a beznaděje, až z toho bolí srdce. Také to ve mě posílilo nechuť k víře jako takové a kroutím hlavou nad bezcitným lidským konáním ve jménu Boha. Marcel Kabát to napsal tak věrohodně, až jsem si říkala, nakolik to může a je pravda. Už po přečtení pár stránek mi došlo, jak ironický název kniha má.

Často se v duchu pozastavuje nad tím, že vůbec žije, když se mu naprosto nechce žít. Plní ho údivem tento rozpor, vnukající otázku, v čem spočívá a co je vlastně život, když proti němu ta nejnaléhavější touha nežít nic nezmůže? Ať chce nebo nechce, znovu se musí dennodenně probouzet do stejně ošklivých podmínek jako včera, znovu prožívat skoro navlas stejné zkušenosti...

Atuin
18.12.2016

Velice depresivní příběh. Člověk může číst ledajaké drasťárny, ale přesto ho vždy nejvíce zlomí právě taková práce se slovy, kde autor zpovídá vysilujícím způsobem jak čtenáře tak sebe. Je hrozné pocítit z dětské duše chuť spáchat sebevraždu.

MichelleS
16.11.2016

Jak může nedostatek lásky zdeptat dětskou duši.

douchová
11.08.2015

Docela drsná knížka, dostala jsem se k ní přes zájem o autora coby blízkého přítele Jana Kameníka alias Ludmily Maceškové. Je zajímavé, že v ní lze vypozorovat autorův zájem o mystiku atd.


Štítky

psychologické romány kluci dětský hrdina dětské domovy chudoba, bída

Autor a jeho další knihy

Marcel Kabát
česká, 1927

Kniha Ten kouzelný čas dětství je:

v Přečtených5x
v Doporučených1x
v Knihotéce1x
v Chystám se číst15x
v Chci si koupit1x