gvaldin gvaldin komentáře u knih

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Poutavý děj ale jako celek mě kniha moc nezaujala. Pořád mě připadalo že je kniha psaná amatérem. Tato kniha podle mě moc nepatří ani do rukou mládeži, kvůli relativně drastickému ději.

27.01.2017 2 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četl. Poutavý a neopakovatelný dej, který vás do děje vtáhne. Doporučuji všem věkovým kategoriím.

09.04.2017 5 z 5

Lovci mamutů Lovci mamutů Eduard Štorch

Je to jedna z mála knih, která mě z povinné četby na základní škole nějak více zaujala. V některých pasážích jsem se do role přímo vžíval a ztrácel přehled o dění kolem mě.

15.01.2017 4 z 5

Hobit (alebo Cesta tam a späť) Hobit (alebo Cesta tam a späť) J. R. R. Tolkien

Pěkná kniha s poutavým příběhem a podstavami. Miluju svět fantasy, takže mě nijak nezklamala. Kniha by mohla být ale delší a podrobnější.

19.02.2016

Famfrpál v průběhu věků Famfrpál v průběhu věků Kennilworthy Whisp (p)

Kniha je nápaditá ale hodně krátká a v podstatě o ničem. Je to velký propad oproti ostatním knihám.

15.01.2017 2 z 5

Stručná historie času Stručná historie času Stephen W. Hawking (p)

Kniha sama o sobě pěkná a poutavá ale taky se mi zdá že autor i přes snahu o ,,laické'' vysvětlení složitých fyzikálních témat někdy nedokázal úplně srozumitelně popsat některé obory kosmologie a občas jsem se v nich ztrácel. Také mi přijde že zapomněl popsat některá důležitá témata a soustředil se hlavně na ty méně známá a u dnešních kosmologů hojně zkoumaná.

14.01.2017

Malý Buddha Malý Buddha Gordon McGill

Krásná kniha s příběhem Buddhy. Docela propracovaný příběh napsaný čtivou formou.

06.03.2017 4 z 5