GrayWolfEU GrayWolfEU komentáře u knih

Kronika konce světa Kronika konce světa Shigor Birdman (p)

Knihu jsem přečetl za dva večery a musím říci, že mě velice vtáhla do děje. Na to, jak je příběh velice jednoduše poskládaný, tak má hlavu a patu. Postavy nejsou ploché, ale mají hloubku a člověk s nimi i soucítí.
Za mě taková krásná jednohubka na deštivý a nebo sychravý večer ke krbu a nebo čaji s medem :)

11.10.2023 5 z 5

Operace Thümmel Operace Thümmel František Kotleta (p)

Jízda od začátku až do konce. Líbí se mi, že postava není žádný superman a zápasí s problémy a snaží se hledat řešení. celkově se mi líbí p=romyšlenost vesmíru a jak vše probíhá. Zaběhnutá klišé jsou tu sice také, ale kde už dnes nejsou. Jde, ale o celkový dojem a ten je velice dobrý.

08.12.2020 5 z 5

Veterán Veterán Miroslav Žamboch

Kniha umně pokračuje v tom co MŽ rozjel v Seržantovi. Opět se setkáváme s prostým vojákem, který si hledí svého a svým osudem a nebo cizím, je vhozen do víru děje. Stejně jako Seržant i zde se mísí prvky drsné akční části s detektivní prací. Celkové propracování hrdiny, jeho života pohledu na něj a stejně tak zpracování jeho přátel je krásně detailní a dodává příběhu něco co vám nedovolí se od něj jen tak odrthnout a pokračovat hluboko do rána skrze celou noc a dál, dokud knihu nedočtete a nebo nepadnete vysílením :)

Za mě vynikající oddechovka, která mi pomohla pročistit hlavu a nemohu se dočkat dalšího dílu ;)

05.09.2021 5 z 5

Brutální béčkový masakr Brutální béčkový masakr Shigor Birdman (p)

Tak dlouho už jsem se opravdu nebavil a nezrelaxoval. Příběh má spád, nechybí ulítlé hlášky a celkově i příběh má hlavu a patu.
Užil jsem si tento díl, víc, než bych čekal. Druhý dýl je plnohodnotný nástupce jedničky.
A pokud bude i třetí, velice se na něj těším, stále je kam hlavní postavu posunout a případně najít konečné rozhřešení pro její osud :)

09.10.2023 5 z 5

Stará béčková legenda Stará béčková legenda Shigor Birdman (p)

Užil jsem si tento díl, víc, než bych čekal.

09.10.2023 5 z 5

Železo a krev Železo a krev Joshua Dalzelle

Přájemně navazuje na předchozí díl a jelikož jsem je četl hned po sobě, vezl jsem se na vlně příběhu a užíval si ho do poslední kapky.
Řekl bych, že jsemsi ho užil víc, než díl předchozí a proto rovnou 5 hvězd.

Doufám, že se vám pokračování bude líbit tak jako mě.

08.12.2021 5 z 5

Nové hranice Nové hranice Joshua Dalzelle

Velice čtivé pokračování. Na začátku jsem si musel opět zvyknout na styl psaní autora, ale čím hlouběji jsem byl v příběhu tím méně mi to dělalo problémy. Oproti předchozí sérii, na kterou navazuje se autor omezil jen na "jednu" soustavu se kterou pracuje a rozvijí. Je to příjemné a ničemu to neškodí, naopak to dává prostor vyniknout charakterům postav a více zapojit i ty méně vidtitelné z minulých dílů.
Za mě velice povedené a těším se na pokračování. Dávám 5 hvězd, ale viděl bych to spíše tak na 4 až 4,5. K pěti jsem se přiklonil spíše proto, že když se zamyslíte nad příběhem jako takovým, tak dle mě ty 4,5 hvězdy je ideální, ale to zde není ;)

08.12.2021 5 z 5