GeekyMom GeekyMom komentáře u knih

Než vystydne káva Než vystydne káva Tošikazu Kawaguči

V knize se proplétají čtyři laskavé příběhy do jednoho hlubšího celku. Četba byla moc příjemná, a i když neměla chvíle napětí ani zvratů, bylo to moc dobré čtení. Takový nenápadný návod na život. I když nemůžete změnit minulost nebo realitu kolem sebe, můžete změnit sebe a svůj přístup. Tahle kniha byla má první od asijského autora a moc se mi líbila

12.04.2019 4 z 5

Silmarillion Silmarillion J. R. R. Tolkien

Užaná a úžasně komplikovaná četba. Rozhodně to není klasická beletrie jako Hobit a Pán prstenů. Spíše studie historie a mýtů Středozemě. Knihou jsem se prokousal se spoustou poznámek, mapek a nákresů. Byly i dny kdy jsem četla jen z povinnosti (měla jsem parťačku). Ale stálo to za to!

08.04.2019 5 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Knha popisuje průběh dvou dnů ze života vyšetřovatelů seriových vřažd a jedné unesené oběti. Tyto dvě dějové linie jsou prokládány třetí: deníkem pachatele. Výborná, příjemně zvrácená kniha. Rozhodně doporučuji.

19.11.2018 5 z 5

Knížka se mi ze začátku dost líbila. Ale bohužel se mi humor autora rychle omrzel. Zápletka byla rozvětvená, ale místy až hloupá. Děj byl na můj vkus až příliš absurdní. Je to opravdu HODNĚ nenáročná kniha a přiznám se, že jsem ji dočetla jen z donucení.

01.02.2019 2 z 5

Kde se skrývá ďábel Kde se skrývá ďábel Craig Russell

Já jsem z knihy opravdu nadšená. Skvělá atmosféra i děj a ďábelská šestka mě nezklamala - mým oblíbencem byl sběratel skla. Detaily hrůzných činů byly popsány skvěle a závěr byl okořeněn dvěma výbornými epilogy.

21.03.2019 5 z 5

Astrofyzika pre zaneprázdnených Astrofyzika pre zaneprázdnených Neil deGrasse Tyson

Elegantní kniha pro začátečníky a nadšence astrofyziky. Tenhle drobek nabízí náhled do hlavních kapitol této vědy. Kromě poutavého vysvětlení komplikovaných témat, nabízí i pěknou dávku humoru svého autora, velkého de Grasse.

Mýty Mýty Stephen Fry

Pořát jsou to ty stejné řecké báje a pověsti, které známe. Ale to podání, to nemá chybu. Fry přidává svůj osobitý humor a náboj, který nenuceně nadlehčí krutosti bohů. Jeho literární um dokáže třeba i z kastrace udělat poetickou záležitost. Doporučuji všema deseti.

08.04.2019 5 z 5

Hledám Colina Firtha Hledám Colina Firtha Mia March

Snažím se rozšířit svůj čtenářský obzor a tahle kniha, ač romantika, vypadala, že by mohla mít i hloubku. Bohužel tomu tak nebylo. Příběhy tří hrdinek byly ploché, bez jakékoliv inovace. Romance byla předvídatelná, nudná. Celkově jsem doufala v něco víc.

08.04.2019 1 z 5

Háv klamu Háv klamu James Luceno

Velmi čtivá kniha! Lecerno vám naservíruje pořádnou dávku manipulace a přetvářek. Kniha dá hloubku a detail období před Epizodou I a krásně vystíní machinace Sithů. I když je to vice politický triler, než akční čtení, knížka má spád a je vzrušující.

01.02.2019 5 z 5

Opskurno Opskurno Andrew Caldecott

První díl trojdílné ságy s nádechem Viktoriánské i Gotické éry. Autor vytvořil nový, zvláštní svět plný zajímavých osobností, které mě hned zaujali. Nejsilnější stránkou knihy je právě pestrost a škála zvláštních, často až bizardních postav a jejich příběhy. Těším se na další díl.

Brontík - Kamarád z pravěku Brontík - Kamarád z pravěku Thomas Brezina

Tuhle knížku jsem četla svým dětem (3 a 5) a obě byli nadšené. Líbily se jim ilustrace i hezký příběh. Mě se s knihou dobře pracovalo - co se týče doplňujících zvukú při četbě. Velké plus z mé strany má kniha za krátké kapitoly.

21.11.2018 4 z 5

Věštba Věštba Chloe Benjamin

Kniha je o životě a především o smrti čtyř sourozenců.
Varja, Daniel, Klára a Simon v dětství navštíví cikánku, která jim prozradí přesné datum jejich smrti. Každý z nich se s touto informací popere po svém.
Jak byste žili svůj život s touto zprávou vy? Budete žít naplno? Bez zábran? Budete se naopak vyhýbat veškerému riziku? Ovládne vás tato informace natolik, že změní Váš život?
Je to čtivý, mírně náročný příběh. Přinutí vás přemýšlet a diskutovat.