game game komentáře u knih

Pohřbení Pohřbení Kendra Elliot

nečítajte, keď ste ju ešte nečítali, malým spoilerom som sa nevedela vyhnúť. to proste nejde.

Škoda. Mohol to byť dobrý thriller, keby ho napísal dobrý a invenčný autor. Námet a nápad boli dobré, všetko ostatné zlé. Tá princovská-princeznovská linka je to najhoršie, čo som v podobnom žánri kedy čítala, päsť na oko.
Autorka sa zjavne hrá na J.D.Robb... ale keď dvaja robia to isté, nie je to nikdy to isté.
Zvraty, deje, postavy, prvé strany dobre, potom až do konca celé zle - amatér vypátra za deň to, čo zlý zlý profesionál za celé roky nie, obeť celá vydesená sa skrýva o kúsok ďalej pod vlastným menom, hlavný zločinec je jasný od prvej chvíle, ako sa mihne v pozadí kdesi na začiatku, za tridsať rokov nikto nezbadá, že človek s nápadnou poruchou je človek s nápadnou poruchou, rodičia nespoznajú vlastné dieťa, namiesto varovania človeka v smrteľnom ohrození sa princ a princezná vrhnú do sexu...
Je to hrozná bieda, zmätená celá kniha, nie len koniec.

01.03.2017 1 z 5

Noční můry zabíjejí Noční můry zabíjejí Frédéric Lenormand

Ten "odpad" platí pre všetky knihy tohto autora o takzvanom sudcovi Ti.
Nie je ani len zábavný, ani humorný, neobstojí ani ako paródia, na paródiu nemá grády a patričný nadhľad, na humor nemá humor.
Prečítala som od neho svojho času štyri knihy - ale tým stačilo, nikdy viac.

Krásny jazyk, pevne vybudované príbehy, milovníkmi Gulika obľúbené postavy, reálie starej Číny, krásne vykreslené postavy sú sprznené bez ladu a skladu, je to hrozné čítať.
Autor mohol vymyslieť vlastné ha-ha humorné postavičky a snáď by bol aj vtipný. Ničiť dielo niekoho iného je jednoduchšie. Sú to také žlčovité nepodarky. Ani humor, ani vtip.

07.02.2017 odpad!

Mráz Mráz Bernard Minier

Minierov Mráz je tak na jednu matnú hviezdičku za snahu autora.
Aj to veľmi veľmi slabú snahu. Čítal niekto jeho vlastné vyjadrenie o tom, ako tú knihu písal, a ako píše knihy? Vymyslí, ako začne, vymyslí koniec, a medzitým píše, čo a ako mu napadne.
Žiaľ, na Mraze je to dokonale vidieť. Bez koncepcie, bez ladu a skladu, príbehy kopené na príbehy, z tých liniek by vyšli dva krásne plnohodnotné trillery. Detektív, ktorý sa bojí vlastného tieňa, ale ktorý telefonuje veselo z prázdneho mobilu, nevysvetlené akcie, ako dostali svoje obete tam, kam dostali, hodne hodne slabý nepresvedčivý motív, linka s hromadným vrahom a superodvážnou doktorkou je úplne navyše, nehrá žiadnu úlohu, mala to byť ďalšia kniha, je to chaos nad chaos, koniec je zlátanina všetkých akčných filmov, ktoré autor kedy videl, a nie a nie a nie to ukončiť.&
Pán Minier na tom zarobil majlant, má recht, predáva aušus a zarába na tom, šikovný chlapík. ale to, že za túto gebuzinu dostáva toľké hviezdičky, ho primälo písať pokračovania, ktoré sú ešte tristnejšie.
Zamyslel sa niekto skutočne nad tým, koľko nezmyslov je tam popísaných? Nadmorská choroba vo výške Gerlachovského štítu v Tatrách, kam chodia dôchodcovia na prechádzky? To ako skutočne niekto berie vážne?

29.01.2017 odpad!

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

oregano, súhlasím. čítali sme celkom iste rovnakú knihu.
odfláknuté podstatné veci, roztiahnuté nepodstatné veci, nelogické súvislosti, mimoriadne slabá kniha. škoda času. tvári sa ako supernapínavý krimithriler, má celú kopu primeraných náležitostí, ale to je tak všetko.

14.02.2016 odpad!