game game komentáře u knih

Černá káva Černá káva Charles Osborne

Agathu milujem ceký dlhý život.
Radšej by som si prečitala divadelné hry. A nikdy nebudem čítať pokračovania jedinečnej neopakovateľnej Agathy od Hannah. Jedno som skúsila, a nikdy viac. Čierna káva od pána Osbourna je z podobného súdka. Nikto nevie vystihnúť atmosféru, pridávajú postavám vlastnosti, ktoré u Agathy nikdy nemali, nevedia ich uchopiť. Monsieur Poirot sa nikdy nepoškleboval, nešklebil, nebol sžieravo ironický.... Kapitán Hastings bol len poslabší intelektom, nie ukričaný Herculov konkurent .. je tam spústa drobností, ktoré ma iritujú. Preto milujem Poirota, lebo jeho jemná irónia je jedinečná... a tak. Mno idem to dočítať, ale už nie s pôžitkom s akým som naivne začala...

30.06.2023 2 z 5

Sběratel trofejí Sběratel trofejí Sarah Flint

nuž... tieto knihy, ako sa tu často s obľubou píše, neurazia ani nenadchnú... nekonečné opisy zbytočností, nekonečné množstvo zbytočných línií a chýba mi príchuť života, chýba nádych skutočného života u večne pokrčenej a ušmudlanej postavy Charlie, Hunter je šedá postava, zato línií vrahov máme prebytok a opisov harabúrd a nezaujímavých miest a postáv na celé strany... a tak a podobne... pani autorka z nich robí svojrázne postavičky, ale míňa sa to účinkom... chýba im život.
ovšem keď príde ďalšia kniha, prečítam si ju, ale neočakávam nič viac, než na dve hviezdičky.

05.08.2021

Novicka Novicka Lisa Jackson

takmer 500 stranová kniha, kľudne mohlo ubudnúť 250 a neskutočne veľa omáčky mohla autorka radšej zhutniť do skutočnej dobrej krimi. Téma dobrá, ale nedotiahnutá, priveľa všetkého: omáčky, postáv, nudných pasáží na preskakovanie, priveľa erotiky, priveľa vlákien, priveľa klišé a koniec úplne mimo misu...
posledné strany som úplne vynechala, od začiatku bolo jasné, ako skončia manželia s kovbojom... nuda. s Lisou Jackson mám spravidla problém, na každej tretej strane pár rovnakých otázok ohľadne každej postavy: má alibi... a je to vôbec dôležité? a má ho vôbec? a nebola to ona, kto vraždil? táto kniha sa nepodarila.

08.04.2021

Noční mstitel Noční mstitel John Lutz

Na takéhoto autora hodne nevydarená kniha. Musel ju poriadne riediť, aby mu vyšlo tradičných 400 strán, desivo veľa postáv, vyťahovaných kdekade, keď čitateľ už dávno zabudol, kto to vlastne bol, nesmierne nesympatická dvojica detektívov, nepravdepodobne neskutočne trápne vyšetrovanie.... hodne veľa strán pred koncom sa dalo odhadnúť, kto bude čierny Peter, na to si nepotrpím, a ten ružovo ružový koniec sa mi tam vôbec nehodil, tá prítulná samička tam šla príšerne na nervy. Nie, toto pán autor veľmi nezvládol.

15.10.2020 1 z 5

Městečko Pines Městečko Pines Blake Crouch

Neskutočné sklamanie, čo z dobre nahodeného príbehu autor vyrobil, hrôza... mohol to byť skvelý thriller. Žiaľ, nebol. Bol to guláš žánrov a všetkého, čo autorovi práve napadlo.
Jednotka dočítaná už len preto, čo z toho bude, musela som sa k tomu doslova nútiť, koniec ťažké sklamanie. Dvojku a trojku a autora komplet celého prenechávam iným čitateľom.
Ja som s ním skončila.

08.10.2020

Liška Liška Frederick Forsyth

Ale nie. Ani len porovnať sa nedá s majstrovským kúskom Šakal. Zmiešané pocity je to najmenšie, v kútiku duše som dúfala, že ten striktný nezmysel "dobrí, pozitívni, svet zachraňujúci západní špióni a politici" vs " zlí zlí zlí zlí zlí východní" sa už zmierni, je to nesmierne otravné, pretože to takto nie je, ani len v knihách takého odborníka, ako je Forsyth.
Čas prešiel aj nad ním... a superhyper geniálny autista už bol spracovaný v x iných knihách a filmov, a oveľa lepšie. chcela by som mimochodom vidieť toho autistu, o ktorom tam odborník prehlási, že je ťažký autista, aby ho niekto vedel riadiť ako robota. Nedočítala som. Nestálo to za to. Je hodne lepších kníh, ktoré čakajú na prečítanie.

29.09.2020 2 z 5

Žena mého života Žena mého života Tim Weaver

tak toto bola od Tima prvá kniha, ktorú som hodila do kúta. nebavilo, neskutočne stupídny začiatok a postoj polície, na samom začiatku stačilo normálne vyšetrovanie s pár telefónmi a dvomi výjazdmi - Rakerovi stačili - a normálne preverenie nakecaných hlúpostí, a bolo by po príbehu. Vie pán Weaver aj lepšie.

20.10.2019

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Pri predposlednej knihe som chvalila, ze Bryndza stupa, dozrieva a tesim sa.
Tuto knihu som zavrela v troch stvrtinach a dost. Nezaujima, ako sa skoncila, kto co kedy preco, unudila ma.
Vsetci autori sa zblaznili do rektrospektiv, ja ich neznasam, a uz aj Bryndta restrospektivuje... a este aj pribeh bol unavny.
Vie Bryndza aj lepsie. Pockam si na dalsiu.

30.11.2018 2 z 5

Běh po Spálené cestě Běh po Spálené cestě Natalja Ščerba

Čakala som viac, podľa traileru rozhodne. Nie je to ani právnická krimi, sudkyňa, o ktorej letia fámy, že je desne tvrdá v sudcovskom kresle, v stretnutí s bežným životom a jeho zločinmi spúšťa sánku, akoby uvidela lanský sneh... štýl písania kostrbatý,
kopa vecí ukončených jednou vetou, najdlhšia scénka jedna erotická na nejakých 15 strán, ktorá unudila k smrti, a nebola erotická ani trochu... Príbeh samotný dobrý, ale všetko ostatné nechalo nejakú nedobrú pachuť. Nie, tomuto niečo rozhodne chýbalo, šarm, niečo.

20.10.2018 2 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Vzhľadom na nie veľmi prefláknutú tému to mohla byť veľmi dobrá krimi, ale žiaľ nebola. Nedotiahnuté veci, nedopovedané veci, utekanie z nemocnice po takmer zabití a zároveň prevádzanie akčných kúskov úplne nereálne, pán x sa dal tušiť dávno pred koncom, čo mne neprekáža, nikdy nekutám dopredu, kto je hlavní padouch, ale najhroznejšie je, že knihu som prečítala pred týždňom, a celé minúty mi trvalo, kým som prišla na to, kto vlastne ešte okrem tatérky v tej knihe vystupuje a kto probůh tam bol ten zlý, a že prečo, na to som nedošla. a ani na to nie som už zvedavá.
Škoda knihy. Dobrá téma, nedotiahnuté postavy, nedotiahnuté charaktery, situácie, nedopečené... podobných je na krimitrhu odjakživa do tucta dvanásť.
Prečítať sa dalo, ale to je tak všetko: prečítať za pár hodín, zabudnúť, ísť ďalej.

20.10.2018 2 z 5

Někdo tě vidí Někdo tě vidí Clare Mackintosh

Nemala som trpezlivost pretlct sa hustinou zenskych uz na samom zaciatku knihy. Mimochodom o stalkingu vyslo mrte lepsich veci, samozrejme na policii nikto neveri, lebo by kniha skoncila predcasne. Nie, toto netahalo, nevyslo, nuda, nic ma nepohanalo s pozitkom alebo napätim citat dalej.

07.10.2018 1 z 5

Přirozené příčiny Přirozené příčiny James Oswald

začína to dobre, krimi prejde do thrilleru, ešte stále ako tak dobre, aby to nakoniec celé zaniklo v hororoidnom klišé s prežívajúcim z človeka na človeka skákajúcim démonom, ktoré už mimochodom bolo použité pred rokmi vo filme... a keby len v jednom.
škoda. mohla to byť dobrá detektívka.

21.11.2017 odpad!

Tiché dívky Tiché dívky Eric Rickstad

príšernosť. vyzeralo to dobre, malo to propriety dobrej krimi, ale tak to milý novoautor došmodrchal, že polovica by bola stačila.
bez hrozby vracajúceho sa zloducha, bez torza človeka, ktorý mal torzo aj v mozgu, bez tej úplne nepravdepodobnej konečnej kataklyzmy, polovica dievčat mohla zostať doma, stačila na stratenie jedna...
milý autor tam chcel dostať všetko, čo videl, počul, čítal inde, a ukázalo sa to ako priveľa. takto nie.

20.11.2017 1 z 5

Číhání Číhání Eric Rickstad

Mladý Rickstad dostal rozum a tú prekombinovanú apokalypticko- kataklyzmatickú šialenosť s vracajúcimi sa vrahmi a od narodenia démonickými šialencami a celými légiami stratených žien nechal za dverami.
napísal hutnú, dobrú, pritom modernú detektívku bez psychicky fyzicky týraného detektíva. dobre sa číta, príjemne sa pri nej relaxuje, pritom je to téma vskutku moderná a aktuálna.
nech mu to vydrží a nech neskĺzne do tých príšerných kombinácií z prvého dielu.

20.11.2017 3 z 5

Němé oběti Němé oběti Tim Weaver

Weaver je dobrý, zaujímavá hlavná postava, povolanie a aj jej zázemie, a písať autor rozhodne vie.
Toto ovšem nebola jeho najlepšia kniha, priveľmi vykonštruovaná zápletka, priveľmi rozťahaný dej, priveľa tajných budov, dokonca tajné chodby, priveľmi zlý zloduch aj s priveľmi zlými učňami, požiare ... pripadalo mi to ako u starého dobrého Edgara Wallace...
Kniha mohla byť o sto strán v pohode kratšia, trochu zhutnená, tá rozťahanosť a neustále rozsiahle hodne rozťahané deje na nových dejiskách bola nudná.
A trochu menej plaču - každú chvíľu tam kdesi za stenou nejaký chlap plače.
Čitateľné, ale mohlo byť lepšie.

22.07.2017 2 z 5

A odpusť nám naše viny A odpusť nám naše viny Romain Sardou

Čítané kedysi pred rokmi, odvtedy som "čítala" už hromadu hodne zlých krimi a thrillerov, vtedy ovšem toto bol jeden z najhorších.
Dnes som si na túto knihu spomenula, kdesi som čítala meno autora.
Autor ma neskutočne rozčuľoval a veľmi ľahko som sa od neho odtrhla, len som ľutovala vyhodené peniaze za knihu.
Nezáživné, prekombinované, nudné, naťahované, zbytočne krvavé, nezmysel nad nezmysel a kravina.
už len tá odvaha toto predávať ako "druhého Eca" bola neskutočná nehoráznosť a drzosť.
Ecovi nesiaha ani po malíček na nohe.

22.07.2017 odpad!

Do vody Do vody Paula Hawkins

dvakrát nevstúpiš do tej istej rieky - hlavne, keď nie si autor na špici žánru.
táto kniha mala mať iný štýl. autor môže nechať rozprávať po kapitolách 6 či 7 postáv, ako vo Vlaku, čo ešte ako tak šlo, ale pol dediny?!
zmätok, nuda, zamotané, neprehľadné, nedočítané.

16.07.2017 1 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

viacmenej jedna z najslabších kníh zo série Harry Hole.
téma vampirizmu je prevarená už v nespočetných detektívkach, aj vracajúci sa zloduch.
bolo tam zopár napínavejších strán, mne vyhovovalo, že Holeho za každým rohom niekto netýral, a nesekal z neho, len psychicky - veď bez aspoň trochu utýraného detektíva dnešná detektívka ani nemôže prejsť vydavateľstvom.

15.07.2017 2 z 5

Kritik Kritik Peter May

Po prvom príbehu, ktorý celkom odsýpal, aj keď mal svoje slabiny, som sa s vervou pustila do Kritika. Moja chyba.
Tento príbeh potreboval hodne hodne hodne vaty, hodne skutočných, vymyslených, virtuálnych, podivných a kdejakých vedľajších vzťahov, hodne ženských postáv, premúdrelého Enza, ktorý vždy každého posielal tam, kam ten dotyčný nechcel, každému riadil životy, či chceli, či nechceli, jalová polícia, tradične... vypchávky na celé strany, aké len bol pán May schopný vymyslieť, samotný príbeh by nestačil ani na poviedku.
Vie tento autor aj lepšie.

25.05.2017 2 z 5

Vyšetřovatel Vyšetřovatel Patrick A Davis

Príbeh je dobrý, vypustiť polovicu, pomeniť hlavného vyšetrovateľa za reálnejšiu postavu a na plátne by to vyzeralo skvele.
Neviem, a nepátram, či autor prestal písať, alebo ho len prestali vydávať.
Autorov štýl je niečo ako leporelo pre deti.
Postavy sú úplne vadné, nemyslím, že normálna vyšetrovateľka bude neustále vrieskať o svojich tajných obvineniach na generálov rovno uprostred Pentagonu a uprostred ulice a uprostred davu a vždy uprostred niečoho, ani že to všetkým vyšetrovateľom okrem jedného geniálneho bude zapaľovať ako v starom wartburgu. Príbeh ako taký dobrý, dalo by sa s ním spraviť veľa. Ovšem postavy a ich správanie a mentálna zrelosť a podávanie čitateľovi úplne desivá.
Bola to škoda času a siahnutie vedľa.

18.03.2017 1 z 5